×

Sirkeci Hakkında


Sirkeci, İstanbul: Dünya’nın en gözde şehirlerinden biri olan İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan ve Fatih ilçesine bağlı Sirkeci semti, geçmiş yıllarda da Topkapı Sarayı’na yakın konumu ile gözde semtlerden biri olmuştur.   

Sirkeci, oldukça hareketli, canlı ve renkli bir semttir. Sirkeci dediğimizde aklımıza gelen en önemli yapılarından biri de Sirkeci Garı’dır.    

Sirkeci Garı, II. Abdülhamit Dönemi’nde inşa edilmiş ve İstanbul’un Haydarpaşa’dan sonra en önemli ikinci istasyonu olan yerdir. İnşa edildiği ilk yıllarda denizin hemen kenarında yer alan gar, şehrin zamanla büyümesi ile denizden biraz daha içerilerde kalmıştır.   

Sirkeci bulunduğu Tarihi Yarımada’nın en önemli ticaret ve turizm merkezlerinden biri aynı zamanda. Aynı zamanda burada İstanbul’un tarihi yapısına da yakından tanık olabilirsiniz. Tren garı, tarihi hanları, hamamları, vapur iskelesi, tarihi yer altı çarşıları ve sokakları ile tarih sayfalarından izler yansıtırken, aynı zamanda günümüz hareketliliğini de yaşatıyor.   

Fatih’e bağlı Sirkeci semti gerek turistik amaçlı gerekse de iş amaçlı seyahatler için yılın her dönemi pek çok yerli ve yabancı turisti misafir ediyor. Dolayısıyla Sirkeci’de konaklama seçenekler de oldukça fazla. Büyük ve yıldızlı şehir otellerinden küçük ve butik bir Sirkeci oteline kadar pek çok farklı olanak mevcut.    

Sirkeci otelleri, genel olarak semt merkezinde konumlanmışlar. Tarihi yerlere, çarşıya, vapur iskelesine ve gara oldukça yakınlar. Şehir içi ulaşımı ya da kendi aracınızı kullanarak oldukça kısa sürede ulaşabilirsiniz. Sirkeci butik otelleri yılın her dönemi hizmete açıklar ve genellikle oda kahvaltı çalışıyorlar. İster turistik isterseniz de iş amaçlı seyahatleriniz için her türlü imkâna sahipler. Özel davet ve organizasyonlarını ya da iş toplantılarınız ve seminerleriniz için de Sirkeci otellerini tercih edebilirsiniz. Sirkeci otel fiyatları ise genel olarak uygun seçenekler sunuyorlar. Yılın her dönemi açık oldukları için dönemsel fiyat farklılıkları görülmüyor. Genelde otel fiyatları kaldığınız otelin kalitesine ve sunduğu hizmetlere göre değişiyor.
Sitemizi inceleyerek Sirkeci otelleri, Sirkeci otel fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Sirkeci Gezi Rehberi'ni okumak için tıklayın!
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Sirkeci'de hangi oteller güzel manzaraya sahip?

Sirkeci Mansion Hotel, tarihi yarımadanın merkezinde, sessiz bir sokakta, aydınlık ve ferah bir yer. Terastan büyüleyici İstanbul manzarası nasıl büyük bir keyif!

Sirkeci bölgesindeki hangi oteller aileler için en uygun?

Sultania Hotel zevkle döşenmiş modern odaları ile ailelerin rahatlıkla konaklayabileceği konfora sahip.

Sirkeci bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Sirkeci bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?

İstanbul Havalimanı 40 km uzaklıkta bulunuyor.

Sirkeci bölgesinde merkeze yakın oteller hangileri?

Refere ettiğimiz otellerimizin hepsi merkezde bulunuyor.

Sirkeci bölgesinde yetişkin oteller hangileri?

Regie Ottoman Hotel; eski devirden kalma tarihi yapıya sahip. Odalar konforlu. Restoranlarındaki yemekler lezzet ve sunum bakımından kusursuz.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler