×
TR EN
Antakya Gezilecek Yerler

Antakya'da Nereye Gidilir?   

Birçok kalenin bulunduğu Antakya’da Antakya Kalesi, Koz Kalesi, Payas Kalesi, Bakras Kalesi ziyaret edebileceğiniz kalelerden sadece bir kaçı. Sarıseki Şatosu’nu, Demirkapı’yı, Hz.Musa Ağacı’nı ve Hızır Aleyhisselam’ın türbesini gezebilirsiniz.
Cehennem kayıkçısı olarak biline Heron’un büstü, Seleucia Pieria Antik Kenti ve Dom Mabedi kalıntıları tarihi dokusuyla antakya’da görmenizi önerdiğimiz diğer yapılar.   

Dünyanın ilk Katolik kilisesi olan ve Hıristiyanlığın yayıldığı ilk mağara kilise St. Pierre Kilise’si mutlaka görmeniz gereken tarihi bir yapı. St. Pierre Kilisesi, dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan kilise, Antakya’nın en önemli yapılarından.    

Antakya Mozaik Müzesi, mozaikleri bakımından dünyada ikinci sırada yer alan müzede Antakya’nın tarihi zenginliklerini bir arada bulabilirsiniz. Mozaiklerin çoğu Bizans dönemine ait.   

Suriye’de doğup ülkemiz topraklarında denize dökülen Asi Nehri, güneyden kuzeye akan tek ters nehir olma özelliği ile mutlaka görmenizi önerdiğimiz yerler arasında.

Editör'den Gezmek icin narlica yolunda mozaik muzesi, harbiyede şelaleler, kurtulus caddesinde kiliseler. Samanda tarafinda vakifli ermeni koyu, hidirbeyde musa agaci gezilebilir. Saint pierre kilisesini gezin, tarihi uzun çarşı ve eski Antakya sokaklarını gezin. Arkeoloji müzesini gezin, bakras kalesi de gezilebilir ve Habibi Neccar cami, harbiyede defne koruluğuna gidin. Titus tüneli de mutlaka görülmeli.


Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Antakya Otelleri
4.9
Antakya (Merkeze 0M)
100 yıllık geçmişe sahip olan bina, titiz bir restorasyon çalışması sonucu tamamen el emeği ile binlerce taş...
Antakya (Merkeze 300M)
Gazipaşa Caddesi ile Günlü Sokağın kesiştiği yerde bir yenidünya ağacı ile gölge altına alınmış olan kesme taş kaplı...
Antakya (Merkeze 100M)
Sabunhane'den Savon Hotel'e... Otel sabunhane olarak tahminen 1860’lı yıllarda Osmanlı döneminde inşa edilmiş olup,...
Antakya (Merkeze 100M)
1920'li yıllarda "Eklektik Mimari" tarzında Şekip Nakip tarafından inşa edilmiş olup bu türdeki yapıların en iyi...