×
TR EN
Antalya Kaleiçi Gezilecek Yerler

Tarihte Antalya’nın merkezi olan Kaleiçi, bugün de önemini yitirmiş değil. Tarihi, denizi, doğası ve güzellikleri ile hala tatilcilerin tercihi olan belde, Kaleiçi otellerinin sundukları konfor ve kalite ile de ön planda.

Antalya Kaleiçi Nereye Gidilir?   

Antalya’da Kaleiçi’ni hakkını vererek gezdikten sonra yapılacak o kadar çok etkinlik ve gezilecek o kadar çok yer var ki… her şeyden önce Hadrian Kapısı, surlar ve Antik dönemden kalan pek çok yapı ile birlikte Hıdırlık Kulesi ya da Türklerden kalma Kesik Minare Camii başta olmak üzere pek çok tarihi kalıntıyı ya da yapıyı gezip görebilirsiniz. Bol bol fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.   

Kaş ve Kalkan gibi denizi ve doğası ile bambaşka olan beldelere günübirlik gezi düzenleyebilirsiniz. Belki Kalkan’da batık şehirleri ve turkuaz maviliklerin keşfedilmemiş yererini görmek için bir tekne turuna çıkabilirsiniz. Akşam tur dönüşünde Kaş restoranlarında gün batımına karşı balık keyfi de fena olmaz.   

Myra Antik Kenti’ni mutlaka görmelisiniz. Likya uygarlığının yaşadığı yerler olan Demre ve Myra kalıntıları, antik mezarları, Roma dönemi tiyatrosu ve Bizans dönemi Aziz Nicholas Kilisesi, Noel Baba olarak tanıdığımız Aziz Nicholas’ın mezarı görülmeye değer tarihi yerlerden.   

Türkiye’nin en iyi korunmuş antik kenti diyebileceğimiz Termessos ise görmeden dönmemeniz gereken yerlerin başında geliyor. Bunların dışında Düden Şelalesi, Olimpos, Yanartaş ve Çıralı’da günü birlik gezilerle mutlaka görün diyeceğimiz yerler arasında.   

Müze gezmek istiyorum diyenlerdenseniz işte size önerilerimiz… Antalya Müzesi, Side Müzesi, Alanya Arkeoloji Müzesi, Alanya Kızılkule Etnografya Müzesi, Alanya Atatürk Evi ve Müzesi, Perge Müzesi, Ören Yerleri….   

Antalya’da gece hayatı da ünlü. İsterseniz Kaleiçi’nde isterseniz de diğer turistik beldelerde çok sayıda bar ve gece kulübü bulabilirsiniz. Hareketli ve eğlence dolu bir gece hayatı sizi bekliyor.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Antalya Kaleiçi Otelleri
5.0
Antalya Kaleiçi (Merkeze 0M)
Kauçuk Otel; Antalya’nın göbeğinde, Eski Kent (Kaleiçi) bölgesinde yer alan Kauçuk Hotel, restore edilmiş 2 tarihi...
200 TL Rezervasyon
4.2
Antalya Kaleiçi (Merkeze 5M)
Ev sahibi Aziz Bey, altı konaktan oluşan Tuvana Hotel’i; her detayıyla uğraşarak, antika eşyalarını restore ederek...
4.4
Antalya Kaleiçi
Antalya, yılın her mevsiminde bambaşka. Şehrin temposundan, işlerin çokluğundan, hayatın zorluklarından kaçış için...
Antalya Kaleiçi
Antalya'nın eski bölgesinde ( Kaleiçi ) yer alan Agatha Lodge and More, geniş, konforlu ve zevkle döşenmiş odaları...
4.3
Antalya Kaleiçi
Minyon Hotel; 200 yıllık tarihi ile geçmişin izlerini günümüze taşıyan, Baltacı Konak olarak da bilinen tarihi...