×
TR EN
Sultanahmet Gezilecek Yerler

Sultanahmet'te Nereye Gidilir?   

Tarihi yarımada diye de bilinen bu bölgede, Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı, Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı gezilmesi gereken yerlerin başında yer alıyor. Topkapı Sarayı’ndan sonra, tramvaya binip Eminönü de inmek ve Galata Köprüsü’nden yürüyerek karşıya geçmeyi öneririz, hatta köprüyü geçtikten sonra yarımadayı ve İstanbul’u yukarıdan görebileceğiniz nokta, Galata Kulesi’ne çıkmayı da ihmal etmemek gerekir. 15. yüzyılda yapılmış olan Kapalı Çarşı’da, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen yöresel kıyafetler, birçok türde takılar ve giyim aksesuarlarının yanında seramik, bakır, antikalar, deri, halı ve hediyelik eşyalara göz atabilirsiniz. Mısır Çarşısı’nda ise yoğunlukla gıda ve sofra kültürüne dair baharatları bulmanız mümkün. Sultanahmet’te 1700’lü yıllardan kalma Cağaloğlu Hamamı’na da uğrayabilirsiniz.   

Tarih kokan bir semt Sultanahmet’e geldiğinizde öncelikle Sultanahmet Meydanı’nı  da görmelisiniz. Sonrasında Sultanahmet Camisi’ne gidebilirsiniz. Mavi, yeşil ve beyaz renklerdeki çinileri dolayısıyla Mavi Cami olarak da anılan cami, İstanbul’un en önemli camilerinden biri.   

Ülkemizin hatta dünyanın en önemli eserlerinden biri olan ve yıllardır müze olarak kullanılan Ayasofya Müzesi’ne gidebilirsiniz. Sultanahmet’te bulunan Yerebatan Sarnıcı’nı görebilirsiniz. Bizans Dönemi’nden günümüze ulaşan yapılardan biri olan Bindirek Sarnıcı’nı gezebilirsiniz.   

Sultanahmet’in yer aldığı Tarihi Yarımada’nın en önemli eserlerinden biri olan 3. Ahmet Çeşmesi’ni ve Alman Çeşmesi’ni görebilirsiniz. Sultanahmet’te Türk İslam Eserleri Müzesi’nden, Büyük Saray Mozaikleri Müzesi’ne, Eski Şark Eserleri Müzesi’ne kadar görülmesi gereken pek çok müze var buraları gezebilirsiniz.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Sultanahmet Otelleri
4.3
Sultanahmet (Merkeze 200M)
Eresin Crown Hotel, Türkiye’de ilk ve Dünya’da belki tek müze otel olarak, Bizans döneminde büyük saray “Great...
634 TL Rezervasyon
4.3
Fırsat Detayı

OTELDE ÜCRETSİZ Wİ-Fİ MEVCUTTUR.

Sultanahmet (Merkeze 400M)
Tarihi Yarımada’nın ortasında bulunan Nowy Efendi Otel’de tarihi dokuya uygun, sade bir tarz yaratılmış 28 oda...
220 TL Rezervasyon
Sultanahmet
Sarı Konak, küçük lüks bir otel olarak restore edilmiş olan eski bir İstanbul evi. Büyük otellerde kendini kaybolmuş...
Sultanahmet
Sultanahmet'te kısa bir süre önce hizmete giren, Marmara Denizi ve Asya yakası manzaralı Hotel Tria Istanbul, zarif...
Sultanahmet
İstanbul ’un incisi tarihi yarımada üzerinde bulunan Senatus Otel İstanbul, kapılarını misafirlerine 2010 yılında...
4.0
Sultanahmet
Ottoman Hotel İmperial İstanbul’un tarihi merkezi olan Sultanahmet’in en özel yerinde, Ayasofya Müzesi’nin hemen...