×
TR EN
Sultanahmet Gezilecek Yerler

Sultanahmet Otelleri; İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan, Osmanlı tarihinin neredeyse bütün izlerini taşıyan ve turistlerin İstanbul’a geldiğinde görmek istedikleri yerlerin başında bulunan Sultanahmet’te, çok sayıda turisti<

Sultanahmet'te Nereye Gidilir?   

Tarihi yarımada diye de bilinen bu bölgede, Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı, Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı gezilmesi gereken yerlerin başında yer alıyor. Topkapı Sarayı’ndan sonra, tramvaya binip Eminönü de inmek ve Galata Köprüsü’nden yürüyerek karşıya geçmeyi öneririz, hatta köprüyü geçtikten sonra yarımadayı ve İstanbul’u yukarıdan görebileceğiniz nokta, Galata Kulesi’ne çıkmayı da ihmal etmemek gerekir. 15. yüzyılda yapılmış olan Kapalı Çarşı’da, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen yöresel kıyafetler, birçok türde takılar ve giyim aksesuarlarının yanında seramik, bakır, antikalar, deri, halı ve hediyelik eşyalara göz atabilirsiniz. Mısır Çarşısı’nda ise yoğunlukla gıda ve sofra kültürüne dair baharatları bulmanız mümkün. Sultanahmet’te 1700’lü yıllardan kalma Cağaloğlu Hamamı’na da uğrayabilirsiniz.   

Tarih kokan bir semt Sultanahmet’e geldiğinizde öncelikle Sultanahmet Meydanı’nı  da görmelisiniz. Sonrasında Sultanahmet Camisi’ne gidebilirsiniz. Mavi, yeşil ve beyaz renklerdeki çinileri dolayısıyla Mavi Cami olarak da anılan cami, İstanbul’un en önemli camilerinden biri.   

Ülkemizin hatta dünyanın en önemli eserlerinden biri olan ve yıllardır müze olarak kullanılan Ayasofya Müzesi’ne gidebilirsiniz. Sultanahmet’te bulunan Yerebatan Sarnıcı’nı görebilirsiniz. Bizans Dönemi’nden günümüze ulaşan yapılardan biri olan Bindirek Sarnıcı’nı gezebilirsiniz.   

Sultanahmet’in yer aldığı Tarihi Yarımada’nın en önemli eserlerinden biri olan 3. Ahmet Çeşmesi’ni ve Alman Çeşmesi’ni görebilirsiniz. Sultanahmet’te Türk İslam Eserleri Müzesi’nden, Büyük Saray Mozaikleri Müzesi’ne, Eski Şark Eserleri Müzesi’ne kadar görülmesi gereken pek çok müze var buraları gezebilirsiniz.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Istanbul Sultanahmet Otelleri
Istanbul Sultanahmet
Sarı Konak, küçük lüks bir otel olarak restore edilmiş olan eski bir İstanbul evi. Büyük otellerde kendini kaybolmuş...
4.3
Istanbul Sultanahmet
Tarihi Yarımada’nın ortasında bulunan Nowy Efendi Otel’de tarihi dokuya uygun, sade bir tarz yaratılmış 28 oda...
4.0
Istanbul Sultanahmet
Otel; Tarihi Yarımada’nın en özel yerinde, doğuda Ayasofya, Sultanahmet Camii, Topkapı; güneyde Galata Kulesi, Haliç...
4.3
Istanbul Sultanahmet (Merkeze 200M)
Eresin Crown Hotel, Türkiye’de ilk ve Dünya’da belki tek müze otel olarak, Bizans döneminde büyük saray “Great...