Sultanahmet'te Gezilecek Yerler

Tarihi yarımada diye de bilinen bu bölgede, Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı, Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı gezilmesi gereken yerlerin başında yer alıyor. Topkapı Sarayı’ndan sonra, tramvaya binip Eminönü de inmek ve Galata Köprüsü’nden yürüyerek karşıya geçmeyi öneririz, hatta köprüyü geçtikten sonra yarımadayı ve İstanbul’u yukarıdan görebileceğiniz nokta, Galata Kulesi’ne çıkmayı da ihmal etmemek gerekir. 15. yüzyılda yapılmış olan Kapalı Çarşı’da, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen yöresel kıyafetler, birçok türde takılar ve giyim aksesuarlarının yanında seramik, bakır, antikalar, deri, halı ve hediyelik eşyalara göz atabilirsiniz. Mısır Çarşısı’nda ise yoğunlukla gıda ve sofra kültürüne dair baharatları bulmanız mümkün. Sultanahmet’te 1700’lü yıllardan kalma Cağaloğlu Hamamı’na da uğrayabilirsiniz.   

Tarih kokan bir semt Sultanahmet’e geldiğinizde öncelikle Sultanahmet Meydanı’nı  da görmelisiniz. Sonrasında Sultanahmet Camisi’ne gidebilirsiniz. Mavi, yeşil ve beyaz renklerdeki çinileri dolayısıyla Mavi Cami olarak da anılan cami, İstanbul’un en önemli camilerinden biri.   

Ülkemizin hatta dünyanın en önemli eserlerinden biri olan ve yıllardır müze olarak kullanılan Ayasofya Müzesi’ne gidebilirsiniz. Sultanahmet’te bulunan Yerebatan Sarnıcı’nı görebilirsiniz. Bizans Dönemi’nden günümüze ulaşan yapılardan biri olan Bindirek Sarnıcı’nı gezebilirsiniz.   

Sultanahmet’in yer aldığı Tarihi Yarımada’nın en önemli eserlerinden biri olan 3. Ahmet Çeşmesi’ni ve Alman Çeşmesi’ni görebilirsiniz. Sultanahmet’te Türk İslam Eserleri Müzesi’nden, Büyük Saray Mozaikleri Müzesi’ne, Eski Şark Eserleri Müzesi’ne kadar görülmesi gereken pek çok müze var buraları gezebilirsiniz.
 

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
16.04.2024
Çıkış
17.04.2024
Misafirler
2 misafir
4.4 · Harika · 5 yorum
Sultanahmet merkezde konforlu bir otel.
En iyi fiyat alınıyor
4.7 · Harika · 3 yorum
En iyi fiyat alınıyor
4.7 · Harika · 3 yorum
Otel tarihi mekanlara yürüyüş mesafesindeki konumu ile öne çıkıyor.
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Sultanahmet bölgesindeki hangi işletmeler aileler için en uygun?
Senatus Hotel, merkezde konforlu ve temiz odalar bulunuyor. Çocuklu aileler için de oldukça ideal.
Sultanahmet bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Sultanahmet bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Eresin Hotels Sultanahmet; stil bakımından Türkiye'de bir ilk müze otel olma ünvanına sahip. Bir otelden çok daha fazlası...
Sultanahmet bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
İstanbul Havalimanı 44 km uzaklıkta. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Sultanahmet bölgesinde yetişkin oteller hangileri?
Sarı Konak Hotel eski tip bir İstanbul evi. İnsanı kucaklayan içten ve samimi bir havası var.