Sultanahmet Küçük ve Butik Otelleri
Haritada Göster
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
19.07.2024
Çıkış
20.07.2024
Misafirler
2 misafir
4.4 · Harika · 5 yorum
Nowy Efendi Hotel, Sultanahmet İstanbul
Sultanahmet merkezde konforlu bir otel.
En iyi fiyat alınıyor
4.7 · Harika · 3 yorum
Sarı Konak Hotel, Sultanahmet İstanbul
En iyi fiyat alınıyor
4.7 · Harika · 3 yorum
Senatus Hotel, Sultanahmet Istanbul
Otel tarihi mekanlara yürüyüş mesafesindeki konumu ile öne çıkıyor.
En iyi fiyat alınıyor

Sultanahmet Küçük ve Butik Otelleri

Sultanahmet'te yer alan Butik ve Küçük Oteller de yoğun ilgi görüyor. Yerli yabancı pek çok turistin neredeyse merkezi olan Sultanahmet, gezmekle bitmeyecek güzelliklere, tarihi mekânlara ve tarihi yapılara sahip. Tarihte ev sahipliği yaptığı pek çok köklü medeniyetin izlerini ise günümüzde bile taşıyor.

İlçede bulunan, Mimar Sinan’ın öğrencisi Sedefkâr Mehmet Ağa’nın yaptığı Sultan Ahmet Camii ise altı minaresi ile gökyüzüne yükselen, görülmeye değer tarihi bir yapıdır.

Sultanahmet butik otelleri ise genellikle ilçenin merkezinde konumlanmış, tarihi yapılara yakın olan şehir otelleri şeklinde hizmet veren konaklama tesisleridir. Bazı Sultanahmet otelleri ise eskiden kalma yapıların restore edilmesi ile hizmete açılan otellerdir. Sultanahmet otelleri hem tarihi ve kültürel seyahatleriniz hem de iş seyahatleriniz için gerekli imkânlara sahip şehir otelleridir. Yılın her dönemi hizmete açıktır. Konforlu ve temiz odalarında günün yorgunluğunu atarken, restoranlarında lezzetli yemeklerin tadına bakabilirsiniz.

Sultanahmet'e Tatile Ne Zaman Gidilir?

Sultanahmet, İstanbul'un en popüler turistik bölgelerinden biri ve yılın her dönemi ziyaret edebilirsiniz.

Sultanahmet'e Nasıl Gidilir?

Sultanahmet, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunuyor. İstanbul’a geldikten sonra şehir içi ulaşım olanakları ile Sultanahmet’e ve Sultanahmet otellerine ulaşabilirsiniz.
İstanbul’a ülkemizdeki pek çok şehirden ulaşım imkânı var. Özellikle büyükşehirlerden demiryolu, karayolu, denizyolu ve havayolu ile İstanbul’a ulaşabilirsiniz.
Eğer kendi aracınızla gelmek isterseniz Bursa’dan deniz otobüsleri ile yaklaşık bir buçuk saatte İstanbul’a ulaşabilirsiniz. Karayolunu kullanmak isteyenler içinse bazı yol bilgileri şöyle:
•    Ankara - İstanbul arası yaklaşık 450 kilometre ve 5 saat 40 dakika sürmektedir.
•    İzmir - İstanbul arası yaklaşık 565 kilometre ve 8 saat 15 dakika sürmektedir.
•    Bursa - İstanbul arası yaklaşık 240 kilometre ve 4 saat sürmektedir.
•    Eskişehir – İstanbul arası yaklaşık 325 kilometre ve 3 saat 40 dakika sürmektedir.

Sultanahmet' de Mutlaka Gezilmesi Görülmesi Gereken Yerler Nerelerdir?

Tarihi yarımada diye de bilinen bu bölgede, Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı, Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı gezilmesi gereken yerlerin başında yer alıyor. Topkapı Sarayı’ndan sonra, tramvaya binip Eminönü de inmek ve Galata Köprüsü’nden yürüyerek karşıya geçmeyi öneririz, hatta köprüyü geçtikten sonra yarımadayı ve İstanbul’u yukarıdan görebileceğiniz nokta, Galata Kulesi’ne çıkmayı da ihmal etmemek gerekir. 15. yüzyılda yapılmış olan Kapalı Çarşı’da, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen yöresel kıyafetler, birçok türde takılar ve giyim aksesuarlarının yanında seramik, bakır, antikalar, deri, halı ve hediyelik eşyalara göz atabilirsiniz. Mısır Çarşısı’nda ise yoğunlukla gıda ve sofra kültürüne dair baharatları bulmanız mümkün. Sultanahmet’te 1700’lü yıllardan kalma Cağaloğlu Hamamı’na da uğrayabilirsiniz.   

Tarih kokan bir semt Sultanahmet’e geldiğinizde öncelikle Sultanahmet Meydanı’nı  da görmelisiniz. Sonrasında Sultanahmet Camisi’ne gidebilirsiniz. Mavi, yeşil ve beyaz renklerdeki çinileri dolayısıyla Mavi Cami olarak da anılan cami, İstanbul’un en önemli camilerinden biri.   

Ülkemizin hatta dünyanın en önemli eserlerinden biri olan ve yıllardır müze olarak kullanılan Ayasofya Müzesi’ne gidebilirsiniz. Sultanahmet’te bulunan Yerebatan Sarnıcı’nı görebilirsiniz. Bizans Dönemi’nden günümüze ulaşan yapılardan biri olan Bindirek Sarnıcı’nı gezebilirsiniz.   

Sultanahmet’in yer aldığı Tarihi Yarımada’nın en önemli eserlerinden biri olan 3. Ahmet Çeşmesi’ni ve Alman Çeşmesi’ni görebilirsiniz. Sultanahmet’te Türk İslam Eserleri Müzesi’nden, Büyük Saray Mozaikleri Müzesi’ne, Eski Şark Eserleri Müzesi’ne kadar görülmesi gereken pek çok müze var buraları gezebilirsiniz.

Sultanahmet' de Alışveriş Önerileri

Grand Bazaar (Kapalı Çarşı)

Kapalı Çarşı, dünyanın en eski ve en büyük kapalı çarşılarından biri. Burada yaklaşık 4.000 dükkan bulunuyor ve her türlü ürünü burada bulabilirsiniz: takılar, halılar, gümüş eşyalar, deri ürünler, tekstil ürünleri, hediyelik eşyalar ve daha fazlası. Pazarlık yapmayı unutmayın!

Spice Bazaar (Mısır Çarşısı)

Mısır Çarşısı, baharatlar, kuruyemişler, çaylar, hediyelik eşyalar ve daha fazlası gibi ürünlerin satıldığı ünlü çarşı. Burada rengarenk tezgahlar arasında dolaşmak ve yerel lezzetleri keşfetmek oldukça keyifli.

Arasta Bazaar

Sultanahmet Camii'nin hemen yanında bulunan Arasta Çarşısı, el yapımı halılar, kilimler, seramikler, gümüş eşyalar ve diğer el sanatları ürünleri gibi daha sofistike ve kaliteli hediyelik eşyaları bulmanıza olanak sağlıyor.

Çini Dükkanları

Sultanahmet'te çini dükkanları da oldukça popüler. Burada geleneksel Türk çinilerini ve seramiklerini bulabilirsiniz. Özellikle Sultanahmet Camii'nin minyatür çinileri popüler bir hediyelik eşya seçeneği olabilir.

Sultanahmet' de Eğlence Önerileri

Müze ve Ören Yerleri Ziyareti

Sultanahmet, pek çok tarihî ve kültürel mirasa ev sahipliği yapıyor. Ayasofya, Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı gibi mekânları ziyaret ederek hem geçmişe bir yolculuk yapabilir hem de etkileyici mimariyi keşfedebilirsiniz.

Sultanahmet Meydanı'nda Gezi

Sultanahmet Meydanı, hareketli bir atmosfere sahip. Burada yürüyüş yapabilir, çevredeki dükkanlarda alışveriş yapabilir veya meydanın kenarındaki kafelerde oturup dinlenebilirsiniz.

Sultanahmet'te Yemek Deneyimi

Semtin etrafında birçok geleneksel Türk restoranı ve kafe bulunuyor. Burada Türk mutfağının lezzetlerini deneyebilir ve keyifli bir yemek deneyimi yaşayabilirsiniz.

Geleneksel Türk Gecesi Gösterileri

Bazı restoranlar, geleneksel Türk gecesi gösterileri sunuyor. Bu gösterilerde Türk müziği ve danslarına tanıklık edebilir, yerel kültürü daha yakından tanıyabilirsiniz.

Sultanahmet Tramvay Turu

Sultanahmet'in tarihî sokaklarını ve çevresindeki diğer önemli yerleri keşfetmek için tramvayla kısa bir tur yapabilirsiniz. Tramvay turu, kolaylıkla ulaşabileceğiniz ve keyifli bir şekilde semti gezebileceğiniz bir seçenek.

Sultanahmet Tarihçesi

Sultanahmet, İstanbul'un tarihi yarımadasında bulunan ve şehrin en eski semtlerinden biri olan bir semt. Tarihçesi oldukça köklü ve binlerce yıllık bir geçmişi var. Antik dönemde, bu bölge Byzantium olarak bilinen antik Yunan kolonisinin bir parçasıydı. Roma İmparatorluğu'nun yönetimi altında kaldıktan sonra, Bizans İmparatorluğu'nun başkenti Konstantinopolis'in (İstanbul'un antik adı) önemli bölgelerinden biri haline geldi. 330 yılında Roma İmparatoru I. Konstantin tarafından yeniden kurulan şehrin merkezi, bugünkü Sultanahmet'in bulunduğu alan oldu. Sultanahmet'in en önemli tarihi yapılarından biri olan Ayasofya, MS 6. yüzyılda Bizans İmparatoru I. Justinianus tarafından inşa edildi. Başlangıçta bir Bizans kilisesi olarak yapılan Ayasofya, İstanbul'un fethinden sonra Fatih Sultan Mehmed tarafından camiye dönüştürüldü. Sultanahmet Camii, 17. yüzyılda Osmanlı Sultanı I. Ahmed tarafından yaptırıldı ve semtin merkezine eşsiz bir mimari ve kültürel zenginlik kattı. Sultanahmet Meydanı, bu tarihî yapıların çevresinde şekillenerek İstanbul'un önemli buluşma noktalarından biri haline geldi. Sultanahmet semti, Osmanlı İmparatorluğu'nun ve sonrasında Türkiye Cumhuriyeti'nin önemli kültürel, dini ve ticari merkezlerinden biri olmaya devam etti. Günümüzde hala İstanbul'un en çok ziyaret edilen turistik bölgelerinden biri olan Sultanahmet, zengin tarihî mirası ve kültürel zenginlikleriyle dünya genelinde tanınıyor.

Sultanahmet Neyi ile Ünlü?

Sultanahmet Camii (Ayasofya)

Dünya çapında ünlü olan Ayasofya, Bizans İmparatoru I. Justinianus tarafından MS 6. yüzyılda inşa edildi. Başlangıçta bir Bizans kilisesi olarak yapılan Ayasofya, Osmanlı İmparatorluğu döneminde camiye dönüştürülmüş.

Topkapı Sarayı

Osmanlı İmparatorluğu'nun 15. ve 16. yüzyıllarda başkenti olan İstanbul'da yer alan Topkapı Sarayı, Osmanlı padişahlarının ikametgahı ve idari merkezi olarak kullanıldı.

Sultan Ahmet Camii

17. yüzyılda Osmanlı Sultanı I. Ahmed tarafından yaptırılan cami, altı minaresiyle tanınıyor ve "Mavi Camii" olarak da biliniyor.

Hippodrom

Bizans döneminden kalan bu antik yarış pisti ve toplanma alanı, Sultanahmet'in tarihî mirasının önemli bir parçası.

Yerebatan Sarnıcı (Basilica Cistern)

İstanbul'un en büyük tarihî sarnıcı olan Yerebatan Sarnıcı, Bizans döneminde şehrin su ihtiyacını karşılamak için inşa edildi.

Kapalıçarşı

Dünyanın en eski ve en büyük kapalı çarşılarından biri olan Kapalıçarşı, Sultanahmet'in alışveriş merkezi olarak biliniyor.

Sultanahmet' de Nerede Denize Girilir?

Sultanahmet, İstanbul'un tarihi ve turistik merkezlerinden biridir ancak denize kıyısı bulunuyor.

Sultanahmet' de Yapılacak En İyi Şeyler

Sultanahmet Meydanı’nda güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz. Tarihi çarşılarda ve hanlarda alışveriş yapabilir, gezinebilirsiniz.

Sultanahmet Camisi’ne, Topkapı Sarayı’na ve müzesine, Ayasofya’ya, Yerebatan ve Bindirek Sarnıcı’na gidebilirsiniz. Sultanahmet’te bulunan çok sayıda İslam Eserleri ve Türk tarihi ile ilgili müzeyi gezebilirsiniz.   

Topkapı Sarayı’nın yakınındaki Gülhane Parkı’nı gezebilirsiniz. Deniz kenarına gidebilir ve güzel bir çay simit molası verebilirsiniz. Galata Kulesi’ne gidebilirsiniz. İstanbul’un ünlü mekânlarından Kapalı Çarşı’yı ve Mısır Çarşısı’nı gezebilirsiniz.   

Akşam deniz kenarında bir restoranda taze mevsim balıklarının tadına bakabilirsiniz. Boğaz manzarası da size eşlik edecektir.

Sultanahmet' de Yeme – İçme Önerileri

Balıkçı Sabahattin ve Magnaura Cafe&Restaurant. Mutlaka değerlendirin. Ayrıca @matbahrestaurant ‘ın da bizde özel bir yeri vardır. Michelin ödülü de aldılar geçtiğimiz aylarda.

Süleymaniye’de Kuru Fasülye için Erzincanlı Ali Baba’ya uğramalı.

Sirkeci’de Hocapaşa’da tarihi lokantalar çarşısında Çağ Kebabı ( bir kaç porsiyon mideye indirile ) Açık hava bölümü var · Rezervasyon kabul etmiyor.

Dönerci Şahin Usta’da döner yenile - Kapalı Çarşı

Sultanahmet’te kahvaltı için Saade Kahvaltı

Kahve için mis gibi kokan Kuru Kahveci Mehmet Efendi’ye gidile. Diğer alternatif ise sokağın devamında yer alan ve odun ateşinde pişirilen Kuru Kahveci Nuri Toplar.


Sultanahmet Çiğdem Pastanesi, özellikle kurabiyeleri nefis. Tatlı bir şeyler yemek için yol üstünde bir mola verilebilir.

Kuveloğlu Han’da Tarihi Pide Fırını, Kavurmalı ve Kaşarlı pidesi çok lezzetli..

Sultanahmet' de Çocuk Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Sultanahmet' de çocuk dostu küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. 

Sultanahmet' de Denize Sıfır Konumda Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Sultanahmet' de denize sıfır konumda küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. 

Sultanahmet' de Tekerlekli Sandalyeye Uygun Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Sultanahmet' de tekerlekli sandalyeye uygun küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. 

Sultanahmet' de İleri Yaş Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Sultanahmet' de ileri yaş dostu küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz.

Sultanahmet' de Hayvan Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Sultanahmet' de hayvan dostu küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz.

Sultanahmet' de Havuzlu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Sultanahmet' de havuzlu küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. 

Sultanahmet' de Her Şey Dahil Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Sultanahmet' de her şey dahil küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. 

Sultanahmet' de Otellerinde Erken Rezervasyon Fırsatları 

Sultanahmet, İstanbul'un tarihi ve turistik merkezlerinden biri ve birçok otel seçeneği sunuyor. Erken rezervasyon fırsatları arıyorsanız, genellikle otellerin web sitelerini veya popüler rezervasyon platformlarını kontrol etmenizi öneriyoruz.

Etiketler: sultanahmet otelleri, sultanahmet balayı otelleri, sultanahmet deniz kenarı otel, sultanahmet butik otelleri, sultanahmet jakuzili otel, sultanahmet havuzlu otel, sultanahmet şömineli otel, sultanahmet deniz manzaralı otel, sultanahmet doğa içinde otel, sultanahmet otel, sultanahmet denize sıfır butik otel fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Sultanahmet bölgesindeki hangi işletmeler aileler için en uygun?
Senatus Hotel, merkezde konforlu ve temiz odalar bulunuyor. Çocuklu aileler için de oldukça ideal.
Sultanahmet bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Sultanahmet bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Eresin Hotels Sultanahmet; stil bakımından Türkiye'de bir ilk müze otel olma ünvanına sahip. Bir otelden çok daha fazlası...
Sultanahmet bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
İstanbul Havalimanı 44 km uzaklıkta. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Sultanahmet bölgesinde yetişkin oteller hangileri?
Sarı Konak Hotel eski tip bir İstanbul evi. İnsanı kucaklayan içten ve samimi bir havası var.