×
TR EN
Istanbul Sultanahmet Otelleri

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan, Osmanlı tarihinin neredeyse bütün izlerini taşıyan ve turistlerin İstanbul’a geldiğinde görmek istedikleri yerlerin başında bulunan Sultanahmet’te, çok sayıda turisti ağırlıyor.

Sultanahmet Butik ve Küçük Otelleri yoğun ilgi görüyor. Yerli yabancı pek çok turistin neredeyse merkezi olan Sultanahmet, gezmekle bitmeyecek güzelliklere, tarihi mekânlara ve tarihi yapılara sahip. Tarihte ev sahipliği yaptığı pek çok köklü medeniyetin izlerini ise günümüzde bile taşıyor.

İlçede bulunan, Mimar Sinan’ın öğrencisi Sedefkâr Mehmet Ağa’nın yaptığı Sultan Ahmet Camii ise altı minaresi ile gökyüzüne yükselen, görülmeye değer tarihi bir yapıdır.

Sultanahmet butik otelleri ise genellikle ilçenin merkezinde konumlanmış, tarihi yapılara yakın olan şehir otelleri şeklinde hizmet veren konaklama tesisleridir. Bazı Sultanahmet otelleri ise eskiden kalma yapıların restore edilmesi ile hizmete açılan otellerdir. Sultanahmet otelleri hem tarihi ve kültürel seyahatleriniz hem de iş seyahatleriniz için gerekli imkânlara sahip şehir otelleridir. Yılın her dönemi hizmete açıktır. Konforlu ve temiz odalarında günün yorgunluğunu atarken, restoranlarında lezzetli yemeklerin tadına bakabilirsiniz.

Uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon imkânları ile Sultanahmet otellerini, sitemizden görebilir, zevkinize ve bütçenize en uygun Sultanahmet oteline karar verebilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Istanbul Sultanahmet Otelleri
Istanbul Sultanahmet
Sarı Konak, küçük lüks bir otel olarak restore edilmiş olan eski bir İstanbul evi. Büyük otellerde kendini kaybolmuş...
4.0
Istanbul Sultanahmet
Otel; Tarihi Yarımada’nın en özel yerinde, doğuda Ayasofya, Sultanahmet Camii, Topkapı; güneyde Galata Kulesi, Haliç...
4.3
Istanbul Sultanahmet
Tarihi Yarımada’nın ortasında bulunan Nowy Efendi Otel’de tarihi dokuya uygun, sade bir tarz yaratılmış 28 oda...
4.3
Istanbul Sultanahmet (Merkeze 200M)
Eresin Crown Hotel, Türkiye’de ilk ve Dünya’da belki tek müze otel olarak, Bizans döneminde büyük saray “Great...