×
TR EN
Antalya Kaleiçi Ne Yapılır?

Antalya Kaleiçi Ne Yapılır?   

Antalya’da tekne turu yapmak ilk seçenek ya da Olimpos Milli Parkı'nda jeep safari, Köprüçay Kanyonu'nda rafting, Aqualand, Aquaworld, Aquapark su eğlence merkezlerinde su sporları keyfi sıralanır. Eğer biraz daha tarih dolu vakit geçirmek istiyorsanız Myra, Demre, Termessos antik kentlerine ya da Olimpos’a günü birlik geziler planlayabilirsiniz. Hadrian Kapısı, Saat kulesi, Hıdırlık kulesi ve Kesik Minare Camii'ni gezebilirsiniz.   

Teleferiğe binip Olympos dağının yüksek zirvesine yolculuk yapılabilir. Bu zirvede bistro tarzı tesislerde şezlonglara uzanarak manzarayı izleyebilirsiniz. Alanya’da Kızılkule’yi ziyaret edebilirsiniz. Şöhretin içini barındırdığı Damlataş Mağarası’nı yahut halk dilinde “Gavur İni” olan Dem Mağarasını da gezebilirsiniz.   

Tekne gezintisi yaparak kale çevresindeki eski evleri görebilirsiniz. Alanya Müzesi’ni ayrıca Selçuklulardan kalma bir kervansaray olan İncekum’u ziyaret edebilirsiniz. Kaş ve Kalkan’a günübirlik ziyaretler yapıp, Kekova batık şehrini görmek için tekne turlarına katılabilirsiniz. Antalya’da ya da Kaleiçi’nde çarşıları gezebilirsiniz.    

Side ilçesine gittiğinizde ise ilk işiniz ise traktörlerin arkasına takılan römorklara binip tüm şehri dolaşmaktır. Side’ye gelmişken Manavgat Şelalesi’nin o güzelim manzarası eşliğinde çaylarınızı yudumlayabilirsiniz.   

Rafting yapmayı düşünüyorsanız Köprüçay Kanyonu sizin için uygundur. Finike yakınlarındaki balık çiftliklerinde alabalık yiyebilir, Olympos kalıntılarını keşfedebilirsiniz. Kışın geldiğinizde ise yapılacak en güzel şey Saklıkent'te kayak yapmaktır.   

İsterseniz tüm bunları bir kenara bırakıp tüm gün plajınızda güneşlenebilir, kitabınızı okuyabilir ve maviliklere dalarak hayaller kurabilirsiniz. Ya da bol bol yüzerek stresinizi atabilirsiniz. Seçim sizin… İyi ve bol eğlenceli, dinlenceli tatiller…

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Antalya Kaleiçi Otelleri
5.0
Antalya Kaleiçi (Merkeze 0M)
Antalya’nın kalbinde, Kaleiçi bölgesinde yer alan Kauçuk Hotel, restore edilmiş 2 tarihi konakta hizmet vermektedir....
200 TL Rezervasyon
4.4
Antalya Kaleiçi
Antalya, yılın her mevsiminde bambaşka. Şehrin temposundan, işlerin çokluğundan, hayatın zorluklarından kaçış için...
4.7
Antalya Kaleiçi
Dar sokaklara açılan, duvarlarla çevrili eski evlerin arasında gezerken metrokentlerin karmaşasından kurtulup...
4.3
Antalya Kaleiçi
Minyon Hotel; 200 yıllık tarihi ile geçmişin izlerini günümüze taşıyan, Baltacı Konak olarak da bilinen tarihi...
4.2
Antalya Kaleiçi (Merkeze 5M)
Ev sahibi Aziz Bey, altı konaktan oluşan Tuvana Hotel’i; her detayıyla uğraşarak, antika eşyalarını restore ederek...