Bodrum Türkbükü Rehberi

Bodrum Türkbükü Tatil Rehberi: Gezilecek yerler, ne yenir, ne alınır, nasıl gidilir, plajlar, gece hayatı ve eğlence mekanları hakkında bilgiler.

Bodrum Türkbükü

Bodrum Türkbükü

Bodrum Yarımadası’nın kuzeyinde yar alan ve sahile doğru inerken yol boyunca mis kokulu mandalina ağaçları ile çevrili bir köydür Türkbükü. 1999 yılında yakınındaki Gölköy ile birleşerek Göltürkbükü adını almıştır.   

Antik çağlarda adı Madnasa olan, Likya kenti Göltürkbükü, Bodrum merkeze yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta, son yıllarda giderek artan bir turizm potansiyeli ile bugün oldukça ünlü bir tatil beldesi. Neredeyse yılın her dönemi çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.   

Göltürkbükü’nde denizin gerisindeki tepelerde hala antik çağlardan kalma kuleler, sarnıçlar ve kalıntılar görebilirsiniz. Eski mezar kalıntıları da bulunuyor tepelerde. Bugün ise geniş mandalina ve zeytin bahçelerinin bulunduğu, civarındaki ünlü tatil beldelerine yakınlığı ile bilinen sosyetik bir tatil merkezi. Harika bir denizi ve kumsalı var. Gece başka gündüz başka eğlenceli hayatı, bin bir çeşit taze deniz balığı, restoranları, mağazaları ve mandalina kokulu sokakları ile görülmeye değer bir tatil cenneti Göltürkbükü.   

Bodrum’daki çok sayıda ünlü tatil merkezine yakın konumuyla da sıkça tercih edilen bir tatil yeri Türkbükü. İsterseniz güzel bir akşam yürüyüşü ile ya da şehir içi dolmuş ve minibüsleri kullanarak çok kısa sürede ulaşabilirsiniz Bodrum merkeze ve diğer tatil beldelerine.   

Göltürkbükü otelleri de işte böyle güzel mandalina kokuları arasına, denizin hemen kenarında konumlanmış genellikle butik ve küçük oteller. Ama her türde ve kalitede konaklama tesisi bulabilirsiniz Türkbükü’nde. Bodrum Türkbükü otelleri yeşilin ve mavinin iç içe geçtiği, mandalina ağaçları ve rengârenk çiçeklerle dolu bahçelerin içine konumlanmışlar. Mimarileri ve çevreye uyumlu yapılanmaları ile oldukça estetikler. Doğanın güzelliklerine uygun inşa edilmişler, doğal yapıyı bozmadan. Ünlü Bodrum evlerinin mimari özelliklerini yansıtan Türkbükü otelleri de var.   

Türkbükü otellerinin çoğu hemen denizin kenarında yer alıyor. Kendilerine ait plajları ve yüzme havuzları da var. Çocuklu aileler için de rahat, konforlu ve güvenli bir tatil imkânı sunuyorlar. Yaz tatil sezonunun başladığı nisan mayıs aylarında hizmete açılan Türkbükü otelleri neredeyse kasım ayına kadar hizmete devam ediyorlar. Genellikle oda kahvaltı tarzı çalışıyorlar. Türkbükü otelleri günümüz modern imkânları ile donatılmış oteller. Hatta bazı Türkbükü otellerinde spa, Türk hamamı, sauna, spor salonu gibi imkânlar da var. Bodrum Türkbükü otellerinin restoranları ise birbirinden güzel ve lezzetli yemeklerin yapıldığı mekânlar. Aman ha kilonuza dikkat edin, çünkü hepsi birbirinden harika yemeklerin tadına bakmadan duramayacaksınız.   

Bodrum Türkbükü otelleri, Bodrum’daki hareketli eğlence hayatından biraz daha uzakta, sakin ve dingin bir tatil isteyenlerin tercih ettiği konaklama tesisleri. Aslında Türkbükü’nde de güzel eğlence mekânları olmasına rağmen, Bodrum merkeze göre biraz daha sakin.    

Bodrum Türkbükü otellerinde konakladığınızda restoranlarında, akşam sahile atılan masalarda gün batımına karşı balık keyfi yapabilirsiniz. İsterseniz Türkbükü otelleri rehberliğinde düzenlenen günü birlik tekne turlarına katılabilirsiniz.    

Göltürkbükü otel fiyatları ise konakladığınız tesisin kalitesine ve konakladığınız döneme göre farklılık göstermekte. Yaz aylarında artış gösteren Türkbükü otel fiyatları bahar ve kış aylarında biraz daha düşüyor.  Türkbükü butik otel fiyatları ise lüks tatil köylerine göre biraz daha uygun. Ama sunulan hizmetin ve kaliteli tatilin yanında, aslında fiyatları uygun bile diyebiliriz. Ancak Bodrum Türkbükü otellerinde konaklamak için neredeyse ilkbahar aylarında ya da yaz başında rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Çünkü yaz mevsiminde oldukça yoğunlar ve tam doluluk oranı ile çalışıyorlar. Hatta yoğun yaz aylarında plajlarında vakit geçirmek için bile önceden arayıp randevu almanız gerekebiliyor.   

Bodrum Türkbükü’nde hayalinizdeki gibi güzel bir tatil geçirmek için sitemizi inceleyerek Türkbükü otelleri, Türkbükü otel fiyatları, Türkbükü butik otelleri, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Şimdiden keyifli tatiller…

Konaklama için Bodrum Otelleri sayfasını ziyaret ediniz.