×
TR EN
Bozcaada Rehberi, Bozcaada Hakkında
Türkiye’de tatil denince ilk akla gelen bölgelerden olan Bozcaada Otelleri Bölgesi; doğası, tarihi, kültürü, denizi ve Bozcaada Otelleri Bölgesi otelleri ile konforlu tatilin adresi.

Bozcaada:

Ülkemizin üçüncü büyük adası olan Bozcaada, Çanakkale’ye bağlı muhteşem güzelliklere ve denize sahip bir turizm beldesi. Çanakkale Boğazı’nın 15 kilometre kadar güneyinde yer alıyor. Çanakkale’ye 40 kilometre uzaklıkta bulunan Geyikli Feribot İskelesi’nden ulaşıyorsunuz adaya.   

Son yıllarda daha da artan bir turizm potansiyeline sahip olan Bozcaada’ya bir kere gelen artık vazgeçemiyor. Adanın büyüsüne hemen kapılıveriyorsunuz. Adanın bu güzellikleri ve etkileyiciliği karşısında, tarihçi Heredot bile tarihin sayfalarına “Tanrı, insanlar uzun ömürlü olsun diye Bozcaada'yı yaratmış.” cümlelerini not düşmüş.
       

Bozcaada’nın yerleşim olarak tarihi de oldukça eski dönemlere uzanıyor. Adaya ilk yerleşenler ise Pelaglar olarak biliniyor. Antik dönemlere kadar uzanan ada tarihinin en önemli olaylarının başında Troya Savaşı geliyor. Truva’nın karşısında bulunan Bozcaada’dan, Homeros'un İlyada Destanı'ndaki Truva Savaşı'nda Akhalı Donanması'nın saklandığı gizli liman olarak da bahsedilir. Sonraları pek çok köklü medeniyetin hâkimiyeti altına giren ada, Çanakkale Savaşı sırasında İngiliz ve Fransız donanmaları tarafından işgal ediliyor. Eski zamanlardaki adıyla Lefkofris sonraları da Tenedos olarak bilinen ada, Lozan Antlaşması ile Türkiye Cumhuriyeti’ne bırakılıyor ve Bozcaada adını alıyor.   

Antik dönemlerden günümüze uzanan tarihi, huzur veren muhteşem koyları, berrak ve tertemiz denizi, eski Rum evleriyle bezeli ve Arnavut kaldırımlı dar sokakları, temiz havası, Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi’nde de bahsi geçen ünlü üzüm bağları ve şaraplarıyla eski Bozcaada, Çanakkale’nin önemli turistik merkezlerinden biri.

       

Yarım saat süren keyifli bir yolculuktan sonra feribot, Bozcaada'ya yaklaştığında adanın doğu tarafındaki 'Eski Kale' olarak anılan, Tarihi Bozcaada (Tenedos) Kalesi karşılıyor sizi. İlk olarak Fenikeliler zamanında yapıldığı düşünülen Bozcaada Kalesi, Ceneviz ve Venedikliler tarafından onarılmış ve genişletilmiş. Ceneviz ve Venediklilerin asıl amacı, ticaret maksadıyla gelen kendi gemilerini korsan gemilerinden korumak. Bugünkü mimarisine ise Fatih Sultan Mehmet döneminde kavuşan Bozcaada Kalesi, Osmanlı döneminde birkaç defa onarım ve tadilat geçirmiş. Bozcaada Kalesi'nin iç kısmında ise halkın çabalarıyla kurulmuş bir etnografya sergisi ile açık hava müzesi bulunuyor.
       

Ayazma Plajı ise inci tanesi kadar parlak altın sarısı kumuyla gerçekten de muhteşem. Denizi ayrı, plajı ayrı, plajın hemen arkasındaki restoranları ayrı güzel Ayazma’nın. Adaya geldiğinizde mutlaka uğramanız ve denizin, güneşin keyfini çıkarmanız gereken yerlerden.   

Bozcaada’da konaklama tesisi olarak da seçenekleriniz fazla. Bozcaada otelleri adanın her yerine yayılmışlar, pek çoğu denize oldukça yakın. Merkezde ya da merkezden uzak olarak değerlendirebiliriz. Birçoğunun da kendine ait plajları var.    

Bozcaada’da tatil köyünden butik ve küçük otele, apart otelden pansiyona kadar pek çok seçeneğiniz var. Ama bizim önerimiz Bozcaada butik otellerinden yana. Doğanın kucağında yer alan Bozcaada butik otelleri, şirin mi şirin dekorasyonları ve mimarileri, oldukça sıcakkanlı ve güler yüzlü işletmecileri ile sizi evinizde hissettiriyor.    

Bozcaada otelleri genellikle nisan ayında hizmete açılıp ekim ayı sonlarına kadar hizmet veriyorlar. Oda kahvaltı ya da yarım pansiyon çalışıyorlar. Ancak restoranlarında günün her saati lezzetli yemekler bulabilirsiniz.   

Bozcaada otel fiyatları ise dönemsel artışlar olmasına rağmen genellikle uygun seçenekler sunuyor. Hele de adanın güzellikleri, otelinizin konforu ve işletmecilerin dost tavırlar yanında fiyatlar çok da önemli olmuyor. Ama her turistin bütçesine uygun bir ada oteli mutlaka var.   

Eğer Bozcaada’ya hala gelmediyseniz bu yaz güzel bir Bozcaada tatili planı yapmanızda fayda var. Sitemizi inceleyerek Bozcaada otelleri, Bozcaada otel fiyatları, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile ilgili bilgi alabilirsiniz. İyi tatiller.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Bozcaada Otelleri
4.7
Bozcaada
Bu güzelim Bozcaada evi çağının çok ötesindeki mimarisiyle ve teknik alt yapısıyla 19. yüzyılın son çeyreğinde,...
4.6
Bozcaada
Bozcaada’da tatil yapmanın ayrıcalığını en iyi şekilde hissetmeniz için her şeyi düşünen Nar Adaevi, sizi...
Fırsat Detayı

Balayı Çiftlerine Özel
Odaya şarap ikramı
Oda süslemesi
Ücretsiz oda upgrade

Bozcaada (Merkeze 15KM)
Otelin odaları ada standartlarına göre çok geniş, hepsine ek yatak da konabiliyor zaten. Odalar gayet konforlu,...
4.5
Fırsat Detayı

Balayı Çiftlerine Özel
Odaya şarap ikramı
Oda süslemesi

Bozcaada
Bozcaada ’nın seçkin küçük otellerinden  biri olan Latife Hanım Konağı Bozcaada’nın merkezinde, Rum Mahallesi’nde...
Şuan Kapalı Rezervasyon
4.7
Bozcaada
Bağların ortasında, merkezden 4,5 km mesafede olan Bağbadem Tatil Evi; 8 odalı, sakin, abartıdan uzak, doğal ve...
Şuan Kapalı Rezervasyon
4.7
Bozcaada (Merkeze 5KM)
Ahmet Bey, yıllar önce Bozcaada’daki çiftliklerini eşiyle beraber otele dönüştürmeye karar vermiş. Önce ana...
Şuan Kapalı Rezervasyon
4.2
Bozcaada (Merkeze 10KM)
Pak Ailesi büyüdükleri yer Bozcada’ya yerleşmeye karar vermelerinin ardından, Akvaryum Koyu’ndaki evlerini küçük ve...
Şuan Kapalı Rezervasyon
4.3
Bozcaada (Merkeze 50M)
2013 yılında misafirlerine kapılarını açan Ela Tenedos Hotel, Bozcaada’nın esintisinden ve adanın geleneksel...
Şuan Kapalı Rezervasyon
5.0
Bozcaada (Merkeze 10KM)
Karadut Bag Evleri , 55 dönüm arazi üzerinde bağlar içerisinde 4 adet taş bloktan oluşuyor. Bozcaada 'da yazin...
Şuan Kapalı Rezervasyon
4.7
Bozcaada (Merkeze 10M)
1853’ten günümüze kalan Kuşlu Konak, adını üst köşesinde bulunan heykelcikten alıyor. Restore edilerek turizme...
Şuan Kapalı Rezervasyon
Fırsat Detayı

Balayı Çiftlerine Özel
Müsaitliğe göre bir üst sınıf odaya upgrade
Çerez ikramı

Bozcaada
Bozcaada'da bulunan Ada Bacchus Hotel'de açık yüzme havuzu ve klimalı odalar yer almaktadır. Bağ evi tarzına sahip...
Şuan Kapalı Rezervasyon
4.5
Bozcaada
Adını tarihte her zaman karanlığın karşısında umudu ve iyiliği savunan insancıl bir asker olarak tasvir edilen Aziz...
Şuan Kapalı Rezervasyon
Bozcaada (Merkeze 7KM)
Denizin mavisini, rüzgarın ferahlığını, yıldızların sonsuzluğunu, K Bozcaada ailesinin sıcaklığını yaşayın....
Şuan Kapalı Rezervasyon