×

Bozcaada Rehberi

Türkiye’de tatil denince ilk akla gelen bölgelerden olan Bozcaada Otelleri Bölgesi; doğası, tarihi, kültürü, denizi ve Bozcaada Otelleri Bölgesi otelleri ile konforlu tatilin adresi.

Ülkemizin üçüncü büyük adası olan Bozcaada, Çanakkale’ye bağlı muhteşem güzelliklere ve denize sahip bir turizm beldesi. Çanakkale Boğazı’nın 15 kilometre kadar güneyinde yer alıyor. Çanakkale’ye 40 kilometre uzaklıkta bulunan Geyikli Feribot İskelesi’nden ulaşıyorsunuz adaya.   

Son yıllarda daha da artan bir turizm potansiyeline sahip olan Bozcaada’ya bir kere gelen artık vazgeçemiyor. Adanın büyüsüne hemen kapılıveriyorsunuz. Adanın bu güzellikleri ve etkileyiciliği karşısında, tarihçi Heredot bile tarihin sayfalarına “Tanrı, insanlar uzun ömürlü olsun diye Bozcaada'yı yaratmış.” cümlelerini not düşmüş.


Bozcaada’nın yerleşim olarak tarihi de oldukça eski dönemlere uzanıyor. Adaya ilk yerleşenler ise Pelaglar olarak biliniyor. Antik dönemlere kadar uzanan ada tarihinin en önemli olaylarının başında Troya Savaşı geliyor. Truva’nın karşısında bulunan Bozcaada’dan, Homeros'un İlyada Destanı'ndaki Truva Savaşı'nda Akhalı Donanması'nın saklandığı gizli liman olarak da bahsedilir. Sonraları pek çok köklü medeniyetin hâkimiyeti altına giren ada, Çanakkale Savaşı sırasında İngiliz ve Fransız donanmaları tarafından işgal ediliyor. Eski zamanlardaki adıyla Lefkofris sonraları da Tenedos olarak bilinen ada, Lozan Antlaşması ile Türkiye Cumhuriyeti’ne bırakılıyor ve Bozcaada adını alıyor.   

Antik dönemlerden günümüze uzanan tarihi, huzur veren muhteşem koyları, berrak ve tertemiz denizi, eski Rum evleriyle bezeli ve Arnavut kaldırımlı dar sokakları, temiz havası, Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi’nde de bahsi geçen ünlü üzüm bağları ve şaraplarıyla eski Bozcaada, Çanakkale’nin önemli turistik merkezlerinden biri.

       

Yarım saat süren keyifli bir yolculuktan sonra feribot, Bozcaada'ya yaklaştığında adanın doğu tarafındaki 'Eski Kale' olarak anılan, Tarihi Bozcaada (Tenedos) Kalesi karşılıyor sizi. İlk olarak Fenikeliler zamanında yapıldığı düşünülen Bozcaada Kalesi, Ceneviz ve Venedikliler tarafından onarılmış ve genişletilmiş. Ceneviz ve Venediklilerin asıl amacı, ticaret maksadıyla gelen kendi gemilerini korsan gemilerinden korumak. Bugünkü mimarisine ise Fatih Sultan Mehmet döneminde kavuşan Bozcaada Kalesi, Osmanlı döneminde birkaç defa onarım ve tadilat geçirmiş. Bozcaada Kalesi'nin iç kısmında ise halkın çabalarıyla kurulmuş bir etnografya sergisi ile açık hava müzesi bulunuyor.
       

Ayazma Plajı ise inci tanesi kadar parlak altın sarısı kumuyla gerçekten de muhteşem. Denizi ayrı, plajı ayrı, plajın hemen arkasındaki restoranları ayrı güzel Ayazma’nın. Adaya geldiğinizde mutlaka uğramanız ve denizin, güneşin keyfini çıkarmanız gereken yerlerden.   

Bozcaada’da konaklama tesisi olarak da seçenekleriniz fazla. Bozcaada otelleri adanın her yerine yayılmışlar, pek çoğu denize oldukça yakın. Merkezde ya da merkezden uzak olarak değerlendirebiliriz. Birçoğunun da kendine ait plajları var.    

Bozcaada’da tatil köyünden butik ve küçük otele, apart otelden pansiyona kadar pek çok seçeneğiniz var. Ama bizim önerimiz Bozcaada butik otellerinden yana. Doğanın kucağında yer alan Bozcaada butik otelleri, şirin mi şirin dekorasyonları ve mimarileri, oldukça sıcakkanlı ve güler yüzlü işletmecileri ile sizi evinizde hissettiriyor.    

Bozcaada otelleri genellikle nisan ayında hizmete açılıp ekim ayı sonlarına kadar hizmet veriyorlar. Oda kahvaltı ya da yarım pansiyon çalışıyorlar. Ancak restoranlarında günün her saati lezzetli yemekler bulabilirsiniz.   

Bozcaada otel fiyatları ise dönemsel artışlar olmasına rağmen genellikle uygun seçenekler sunuyor. Hele de adanın güzellikleri, otelinizin konforu ve işletmecilerin dost tavırlar yanında fiyatlar çok da önemli olmuyor. Ama her turistin bütçesine uygun bir ada oteli mutlaka var.   

Eğer Bozcaada’ya hala gelmediyseniz bu yaz güzel bir Bozcaada tatili planı yapmanızda fayda var. Sitemizi inceleyerek Bozcaada otelleri, Bozcaada otel fiyatları, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile ilgili bilgi alabilirsiniz. İyi tatiller.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler