×
Bozcaada'da Nerede Yenir

Bozcaada’ya geldiğinizde tadına bakacağınız pek çok farklı lezzet var. Adanın merkezinde ve deniz kenarındaki birçok balık lokantasında yemek yiyebilirsiniz.     

Bozcaada’da adaya özgü domates reçelinin, incir reçelinin ve aklınıza gelen pek çok sebze ve meyvenin reçelinin tadına bakabilirsiniz.     

Sahilde bir balıkçı lokantasında taze mevsim balıklarının, deniz ürünlerinin ve pek çok zeytinyağlı mezenin tadına bakabilirsiniz. Mümkünse de ada şarabı eşliğinde tatmalısınız.         

Bunlardan başka adada pizza, lahmacun ve kebap türü yemekler, ızgara et ve tavuk ürünleri yapan restoranlar da bulabilirsiniz.      

Daha özel tatlar arayan misafirler içinse asma yapraklı omlet, lipsos balık buğulaması ve ev yapımı üzüm likörünü tavsiye edebiliriz. Kuzu ve oğlak eti de adada yiyeceğiniz et yemekleri arasında.     

Gelincik şerbeti, gelincikli muhallebi, gelincikli lokum, damla sakızlı kurabiye, ada otları salatası, deniz mahsülleri pilavı, yaprakta sardalya, karalahana şarabı, ada kalamarı ve diğer birçok değişik mezeler de tatmanız gerekenler arasında.

Editör'den Öneriler: Bozcaada Çiçek Pastanesi'nin Kavala kurabiyesi. ..
Bozcaada da simyon meyhanesi çok önerilir. Denedik. Fakat battı balık meyhanesinin lezzeti simyon dan bir tık daha güzeldi. Izgara ahtapot kabak Kızartma kızarmış keçi peyniri efsane lezzetler:)
Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
{{hotel.avarage}}
Fırsat Detayları
{{hotel.specialoffers}}
{{hotel.fiyat_min.discount}}%
indirim
Oteli incele
{{hotel.fiyat_min.total}} TRY
{{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor