Trabzon Ne Yapılır

Doğası ve tarihi ile ünü Türkiye’yi aşmış Trabzon’da yapılacak faaliyetler tabii ki bunlarla sınırlı değildir. Bir defa Trabzon denince akla Trabzonspor gelir. Şehrin tanıtımında büyük katkısı olan bu spor kulübünün mazisini öğrenebilir ve yerinde görebilirsiniz. Horon ve Kemençe Trabzon’da bir başka önemli figürdür. Mutlaka bir folklor gösterisi olan mekânı gezmelisiniz. Trabzon’u Trabzon yapan önemli faaliyetlerden biri de ‘Yayla Şenlikleri’. Ve sadece bir defa değil, ilkbahar – yaz dilimi içerisinde onlarca festival ve şenlik programı mevcut. Seyahatinizi mutlaka bunlardan birine denk getirmenizi önemle tavsiye ederim. Hatta festival programına bakarak program yapmanız sizi daha da rahat ettirecektir bu konuda. Programlar belediye ve valilik sitelerinde ilan ediliyor. Yamaç paraşütü, doğa yürüyüşleri ve su sporları da Trabzon’da gün geçtikçe gelişen aktiviteler. Yani Trabzon’da zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Dopdolu bir gezi programı siz değerli misafirleri beklemektedir. Yapmadan Dönme: Boztepe de semaverle manzaraya karşı çay, Sürmene meydan da şöyle bir dolaşılmalı, bunun yanında Uzungöl'de bir gün kalıp doğayı, yeşili maviyi hissetmeli insan. Yıldızlı da sera gölü tepesine çıkıp bir taraftan denizi seyrederken diğer taraftan göl manzarasına doymalı. Tabi bu manzaranın tadı KUYMAK ile tamamlanırsa diyecek laf bulamıyorum. Çamburnu'nda merdivenlerle denize kadar inilmeli, inerken ki manzara ve indiğinizdeki deniz hem ürkütücü hem muhteşemdir. Çal mağrasına gidin bir uygarlık yaşamış yeri görün, yazın ise 5 derecelerde buz gibi iyi gelir mağaranın içine yapılmış yemek yeri var orada muhteşem çay ile gözleme yapıyorlar, sarkan sarşalıklar içinden ormanlara bakarak tadın keyfini. Çarşılarını gezin, cazılar deresi, garmagudal cafe, atatürk köşkü, sümela, kemeraltı, bakırcılar, uzungöl, memişhane konağı, kesinlikle akçaabat orta mahalle, sivritepe, seragölü, sahil kenarında tirvana restorant, cephanelik, boztepe'de çay için, çardakta mutlaka peynirli kıymalı yiyin, faroz köftedede köfte yiyin, bordo mavi balıkda balık yiyin, çarşıda bol susamlı trabzon simidi yiyin, dönüşte, tereyağınızı, peynirinizi, beton helvanızı alın öyle gidin. Akçaabat da orta mahalle var tarihi konakların olduğu bir mahalle , orada Timurcular konağında Akçaabat manzarasına karşı çay içip kuymak yiyin!

Trabzon Gezi Rehberi için blog yazımıza göz atın!

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
13.07.2024
Çıkış
14.07.2024
Misafirler
2 misafir

Foleya Mountain Resort

5.0 · Harika · 1 yorum
Foleya Mountain Resort, Trabzon
En iyi fiyat alınıyor

Gafulluk Tatil Köyü

5.0 · Harika · 3 yorum
Gafulluk Tatil Köyü, Trabzon
En iyi fiyat alınıyor

Hancıoğlu Çamburnu Orman Evleri

5.0 · Harika · 3 yorum
Hancıoğlu Çamburnu Orman Evleri, Trabzon
En iyi fiyat alınıyor
4.8 · Harika · 4 yorum
İskalita Otel, Trabzon
En iyi fiyat alınıyor

Sera Lake Resort Hotel - Akçaabat

Sera Lake Resort Hotel, Akçaabat Trabzon
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Trabzon'da manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?
Foleya Mountain Resort: gerçek bir Karadeniz rüyası! Sizi büyülemeye yetiyor...
Trabzon'da aileler için en uygun oteller hangileridir?
Hancıoğlu Çamburnu Orman Evleri müstakil girişli odalarında ailelerin rahatlıkla konaklayabileceği konforu sağlıyor.
Trabzon'da bulunan otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Trabzon'da tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?
Nayino Dağ Evi, Mell Hotel ve Foleya Mountain Resort atmosferi ile sizi mutlak dinginliğe sevk ediyor...
Trabzon'da güzel kahvaltı servisi olan oteller hangileridir?
Hancıoğlu Çamburnu Orman Evleri Karadeniz mutfağının gurme kahvaltısını sunuyor. Sofraya getirilen her şey günlük ve taze.
Trabzon'da havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Trabzon Havaalanı şehir merkezine 8 km uzaklıkta. Sitemizde tavsiye ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Trabzon'da Peristera Manastırı yakınındaki oteller hangileridir?
Halk arasında Hızır İlyas Manastırı olarak da geçen Peristera Manastırı, Şimşirli (Kuştul) Köyü yakınında, dik bir kaya kütlesinin tepesinde yer alması ile dikkat çekiyor. Sümela ve Vazelon Manastırları gibi 4. yüzyılda yapıldığı biliniyor. Yaklaşık yarım saat dik bir yokuş ve merdivenler çıkılarak varılıyor. Tam adı: Agios Georgios Peristereotas. 13. yüzyılda yağmalandıktan sonra terk edilmiş. 1390’lı yıllarda tekrardan faaliyete başlamış. 1904 yılında ise yanmış. Üçüncü kez tekrardan yapılmış. Ancak günümüze pek fazla bir şey kalmamış. Kilisenin kalıntıları, keşiş odaları ve fresk izleri görülebilir. Tarihi dokusu ve Galyan Vadisi'nin manzarası sizi büyülemeye yetiyor... Otel önerilerimiz için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
Trabzon'da şöminesi bulunan oteller hangileridir?
Hancıoğlu Çamburnu Orman Evleri geleneksel yapısını korumuş, Türkiye'nin en çarpıcı coğrafyasına bakan harika bir manzaraya hakim. Şöminenin keyfini çıkarabileceğiniz, saatin yavaş çalıştığı, huzurlu bir ortam sunuyor.
Trabzon'da bulunan romantik oteller hangileridir?
Foleya Mountain Resort 'de uçsuz bucaksız manzaraya karşı dinlenmek çok keyifli...
Trabzon'da Kaymaklı Manastırı yakınındaki oteller hangileridir?
Trabzonda eski çağlardan beri çeşitli kültürlerin anıtsal eserlerinin olduğu biliniyor. Kaymaklı Manastırı da bunlardan biri. Burası zamanında kentin tek Ermeni manastırıymış. İçerisindeki keşiş hücreleri, kilise, şapel ve çan kulesi günümüze gelen kalıntıları. En etkileyici kısmı, kesme taş kaplamalı yığma duvarların iç kısmında 17. yüzyıla ait orijinal fresklerin olması. 1424 tarihli bu yapı özel mülk, Boztepe'nin doğusunda bulunuyor.