Gümbet Rehberi

Tatilin kalbinin attığı yer olan Bodrum’a yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta bulunan Gümbet, yerli tatilcilerin gözdesi olmanın yanı sıra, son yıllarda yabancı turistlerin de sıklıkla tercih ettiği tatil merkezlerinden biri. Bodrum Yarımadası’na gelen yabancı turistler genellikle Gümbet’te konaklıyor.   

Gümbet, aslında Bodrum’un bir mahallesi. Ancak o kadar büyük bir mahalle ki artık Bodrum’dan tamamen ayrı düşündüğümüz bir tatil beldesi olmuş. Kendine özgü bir eğlence anlayışı olan Gümbet için Bodrum’dan biraz daha sakin diyebiliriz. Ancak yine harika barları, kafeleri ve eğlence mekânları var Gümbet’in de.    

Gümbet, Bodrum Yarımadası’nın en hareketli beldelerinden biri. Bodrum merkeze göre biraz sakin kalsa da günün her saati farklı bir eğlence var Gümbet’te. Akşam yemeğinizi yedikten sonra ayrı bir hazırlık başlar Gümbet misafirlerinde ve herkes eğlence mekânlarına gitmek için hazırlanır bu sefer. Gündüzü ayrı gecesi ayrı hareketlidir Gümbet’in. Gümbet merkezde ve deniz kenarlarında çok sayıda bar, disko, kafe ve eğlence merkezi günün her saati farklı bir eğlence imkânı sunar. Bodrum’dan pek de kalır yanı yok diyebiliriz. Özellikle son yıllarda yerli ve yabancı turist potansiyelinin daha da artması ile birlikte eğlence mekânlarında, bar ve diskolarda, restoranların sayısında da artış odu Gümbet’te.    

Gümbet’in ismi sokaklarında yer alan üstü beyaz damlı olan sarnıçlardan geliyor. Bodrum merkeze de yakın olduğu için özellikle tercih edilen Gümbet; Bitez, Güllük ve Yalıkavak gibi tatil beldelerine de yakın konumda. Bodrum’un merkezine tüm gün çalışan dolmuş ve minibüslerle beş dakikada ulaşabilirsiniz.    

Gümbet’in denizi de oldukça sığ ve upuzun bir plajı var. Çocuklu aileler için de rahat bir tatil imkânı sunuyor Gümbet. Üstelik denizi ve rüzgârı açısından pek çok su sporu için de uygun bir tatil beldesi. Hatta Türkiye’de su sporlarının yapılmaya ilk başlandığı yerlerden biri diyebiliriz. Dolayısıyla Gümbet’te hemen her türlü su sporu için gerekli olanakları bulabilirsiniz. Bodrum Yarımadası’nın en gelişmiş ve en popüler su sporları merkezleri de Gümbet’te yer alıyor.    

Bodrum Gümbet’te çok sayıda ve farklı kategorilerde konaklama tesisleri de mevcut. Hatta Bodrum Yarımadası’nda en çok tesis ve restoran Gümbet’te var diyebiliriz. Büyük bir tatil otelinden Gümbet butik otellerine kadar her türlü seçeneğiniz var. Bodrum Gümbet otelleri genellikle deniz kenarında ya da denizin biraz daha gerisinde konumlanmışlar. Denizin gerisinde olan Gümbet otellerinin de denize servisleri var. Deniz kenarında kendilerine ait plajları da bulunuyor Gümbet otellerinin.    

Denizden biraz daha uzaklarda sakin bir Gümbet otelinde konaklamak istiyorum derseniz, denizin gerisinde bulunan konaklama tesislerini seçebilirsiniz. Hangi Gümbet otelinde konaklarsanız konaklayın merkeze ve eğlence hayatına ya da çarşıya oldukça yakın konumda olmuş olacaksınız.   

Bodrum Gümbet otelleri yaz tatil sezonunun başladığı nisan, mayıs aylarında hizmete açılıyor ve neredeyse kasım ayına kadar da hizmete devam ediyorlar. Gümbet otellerinde günümüz modern imkânlarının hepsini bulabilirsiniz. Spa, Türk hamamı, sauna, spor salonu gibi pek çok imkân çoğu Gümbet otelinde mevcut. Kendilerine ait yüzme havuzlarının olması da çocuklu aileler için rahat bir tatil olanağı sunuyor.   

Bodrum Gümbet otel fiyatları konakladığınız tesisin kalitesine ve konakladığınız döneme göre farklılık gösterebiliyor. Yaz aylarında biraz daha artan Gümbet otel fiyatları sonbahar ve kış aylarına yaklaştıkça daha uygun seçenekler sunuyor misafirlerine.   

Siz de ne zamandır planladığınız bir Gümbet tatili için sitemizi inceleyerek Gümbet otellerini, Gümbet otel fiyatlarını, uygun fiyat seçeneklerini ve rezervasyon olanaklarını öğrenebilirsiniz.

Konaklama için Bodrum Otelleri sayfasını ziyaret ediniz.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
20.04.2024
Çıkış
21.04.2024
Misafirler
2 misafir

Jasmin Elite Residence & SPA

En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Bodrum Gümbet bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Bodrum Gümbet bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileridir?
Casa Bodrum bembeyaz bir Bodrum evi. Bakımlı bir bahçesindeki keyifle vakit geçirebileceğiniz ortak alanları bulunuyor.
Bodrum Gümbet bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Milas Bodrum Havaalanı Gümbet'e 38 km uzaklıkta bulunuyor. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Bodrum Gümbet bölgesinde Mumcular yakınlarındaki oteller hangileridir?
Casa Bodrum, Mumcular'a yaklaşık 30 km uzaklıkta bulunuyor. Belde eskiden ''Karaova'' adıyla anılıyormuş. Bakir koylarından denize girebilir dönüşte de en büyük geçim kaynakları olan zeytinyağı alarak destek olabilirsiniz.