×

Bodrum Rehberi


Türkiye’de tatil dendiğinde aklımıza ilk gelen yerlerden biri olan Bodrum, Muğla’ya bağlı merkez ilçelerden biri. Şehrin batı kısmında yer alır. Bodrum’un tamamı adını aldığı yarımadanın içinde kalır. İklim olarak hem Akdeniz hem de Ege Bölgesi’nin iklim özelliklerini gösterir. Yaz mevsiminin uzunluğundan dolayı turizm sezonu da oldukça uzundur Bodrum’da. Sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın turizm açısından önemli merkezlerinden biridir Bodrum.   

Eski adıyla Halikarnassos olarak bilinen Bodrum’a bugün de Halikarnas diye seslenilir. Aziz Petrus adına inşa edilen kaleden sonra Petrium olarak anılan şehrin adı zamanlar Petrum ve Bodrum haline gelmiştir.   

Bodrum’da dünyanın yedi harikasından biri olan Mavsolos’un Mozolesi inşa edilmiştir. Zaman içinde yıkılan mozolenin taşları Bodrum Kalesi’nin yapımında kullanılmıştır. Bugün Bodrum Kalesi, dünyanın en büyük ikinci Su Altı Arkeoloji Müzesi olarak ziyarete açıktır.   

Bodrum, pek çok tarihi ve edebi kaynakta da adından söz edilen efsanevi güzellikte bir beldedir. Homeros kaynaklarından Bodrum’dan “ebedi mavilikler ülkesi” diye söz ederken takma adıyla Halikarnas Balıkçısı diye bildiğimiz Cevat Şakir ise Bodrum için “Başka yerde olup nur içinde yatılacağına burada nur içinde yaşanır.” Demiştir. Bodrum gerçekten de bu kadar güzel bir tatil beldesidir.   

İki limanın arasında kalan ve yıllardır ayakta durmayı başaran ve tarihin izlerini günümüze kadar getiren Bodrum Kalesi ile mandalina ve limon ağaçlarının kokularının etrafı sardığı, beyaz badanalı ve mavi panjurlu meşhur Bodrum evlerinin sıra sıra dizildiği sokakları ile Bodrum ölmeden önce mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.   

Yemyeşil doğası ve akvaryum kadar berrak masmavi denizi ve koyları ile Bodrum tatilciler için de bulunmaz bir cennet. Tatilden beklediğiniz her şey var Bodrum’da. Yaz- kış rahatlıkla vakit geçirebilirsiniz. Özellikle bahar aylarında ise bambaşka güzelliklere bürünüyor Bodrum.    

Bodrum’da tatil yapmak demek gecesi ayrı gündüzü ayrı eğlenceli vakit geçirmek demektir. Gündüz muhteşem Bodrum plajlarında ve masmavi denizinde yüzmenin ve güneşlenmenin tadına varırken akşamları ise Bodrum’un ünlü eğlence mekânlarında sabaha kadar oldukça hareketli bir eğlence karşılar sizi. Bodrum’da çok sayıda bar ve eğlence mekânı bulunur. Kıyılarda bulunan balık restoranlarında balık keyfi yaptıktan sonra, ünlü Bodrum barlarında gecenize devam edebilirsiniz. İsterseniz canlı müzik yapan kulüplere de gidebilirsiniz.    

Bodrum neredeyse yılın her dönemi çok sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Bodrum’da konaklamak için de çok sayıda seçeneğiniz var. Bodrum otelleri çok sayıda ve farklı kategorilerde. İsterseniz beş yıldızlı lüks bir tatil otelinde konaklayabilir ya da küçük ve butik otel tarzında hizmet veren Bodrum otellerinde kalabilirsiniz.    

Bodrum butik otelleri, Bodrum Yarımadası’nın hemen her yerine yayılmış durumdalar. Merkezde de, deniz kenarında da, civardaki beldelerde de çok sayıda bodrum oteli bulabilirsiniz. Merkezde yer alan Bodrum otelleri, ünlü bodrum evlerinin özelliklerini yansıtıyor. Beyaz badanalı ve mavi panjurlu, leylaklarla süslenmiş… Genellikle dar ve Arnavut kaldırımlı bodrum sokaklarında konumlanmışlar. Deniz kenarında ise daha çok Bodrum butik otelleri ve küçük otelleri yer alıyor.    

Bodrum’da otellerin büyük bir kısmı yılın her dönemi hizmete açık, bir kısmı ise yaz tatil sezonunun başladığı bahar aylarında hizmete açılıyor ve neredeyse kasım ayına kadar da hizmet veriyor. Çoğu deniz kenarında, denize yakın konumda yer alıyor. Zaten Bodrum otellerinin pek çoğunun da kendine ait bir yüzme havuzu mutlaka var.   

Bodrum otel fiyatları ise genellikle uygun seçenekler sunuyor misafirlerine. Çok sayıda konaklama tesisi olduğu için kalite her geçen yıl artıyor ve fiyat seçenekleri misafirlerin bütçesine göre düzenleniyor.
Bodrum otel fiyatları konakladığınız Bodrum otelinin türüne ve kalitesine göre ya da gittiğiniz döneme göre farklılık gösterebiliyor. Bodrum’da genellikle küçük oteller ve pansiyonlar çok daha uygun fiyata sahipler. Hangi Bodrum otelinde kalırsanız kalın mutlaka güzel bir tatil geçireceğinize eminiz.   

Cuma günleri merkezde kurulan Bodrum pazarını gezin. Bir şey almanıza gerek yok, tablo misali görüntüler, yöreye özgü dokumalar ve bir büyük şehirli olarak alışık olmadığınız taze sebze-meyve kokuları yeniden hayata dönmenizi sağlayabilir.

Siz de bu yaz Bodrum tatili planınız için sitemizi inceleyerek Bodrum oteller, Bodrum otel fiyatları, uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Özellikle yaz mevsiminde gitmeden önce rezervasyon yaptırmayı unutmayın. İyi tatiller…

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler