Sarıgerme Rehberi

Sarıgerme: Dalaman Havaalanı'na yakınlığı ve modern konaklama tesislerinin hizmete girmesiyle bir anda popülerleşen bir turizm merkezi olan Muğla’ya bağlı Sarıgerme, henüz tam olarak keşfedilmemiş ve bozulmamış bir turizm beldesi.    

Sarıgerme, muhteşem kumsalının hemen arka tarafından yemyeşil çam ağaçları ile kaplı, cennetten bir köşe adeta. Beldedeki güneşli gün sayısının fazla olması dolayısıyla da tatil süresi uzun ve bitki çeşitliliği de oldukça fazla. Sıcaklık ortalaması yaz kış 7 derecenin altına düşmüyor. Öyle ki şubat ve mart aylarında açan portakal çiçekleriyle, Sarıgerme sokakları mis gibi kokuyor.   

Sarıgerme'nin yanlarında iki koy var ki görülmeye değer, harika güzellikte. Sarsıla Koyu ve Aşı Koyu... Mısır Valisi Abbas Paşa'nın av köşkü olarak yapmak istediği "İstasyon Binası" ise bugün devlet üretme çiftliği olarak kullanılıyor.   

Sarıgerme beldesinin isminin ise değişik bir öyküsü var. Önceleri Dalaman Çayı'nın üzerinde taşınan tomruklar denize kaçmasın diye çayın deniz bağlantısı kapatılırmış. Bu işleme "germe" adı veriliyor. Ayrıca Dalaman Çayı'nın kollarından "Sarısu" da bölgenin deresi. Böylece "sarı" ile "germe" birleşerek son yıllarda gelişip güzelleşen altın kumlu Sarıgerme ismini oluşturmuş.    

Bölgenin asıl yerleşimi Sarıgerme Köyü, sahilden yaklaşık olarak 500 metre içerde kurulmuş. Muğla'nın Ortaca ilçesine bağlı Sarıgerme; yaklaşık 7 km. uzunluğunda, oldukça sığ ve geniş bir kumsala sahip. O kadar ki bu kumsal denizde de devam ediyor desek abartmış olmayız.   

Sarıgerme sahilinin tam karşısında bulunan ve  "Baba Adası" olarak bilinen yer ise oldukça yakın. Baba Adası’nın tam tepesine çıkıp Sarıgerme sahiline vuran dalgaları seyredip ağaçların altına oturup denizden yüzünüze çarpan rüzgârı dinlemek müthiş keyif veriyor.

Baba Adası, sahili dalgakıran gibi koruyor ve etrafında su sirkülâsyonu oluşuyor. Baba Adası’nın Sarıgerme’ye bakan tarafı aynı zamanda yatların korunağı ve Marmaris Göcek arasında dolaşan teknelerin ve yatların uğrak yerlerinden biri.    

Sarıgerme kumsalının bilek ve dizinizi geçmeyen su tabanındaki kumlar, ayaklarınıza doğal masaj yaparken bacak kaslarınızı kuvvetlendirip vücudunuzdaki tüm elektrik ve stresi alıp götürüyor. Ayağınızı bastığınız yer o karda pürüzsüz ki ne çakıl taşı ne de yosun parçası var. Gerçekten de her yönüyle eşsiz bir sahil ve deniz.   

Sarıgerme’ye son yıllarda çok fazla yerli ve yabancı ziyaretçi gelmeye başlamış. Çünkü her geçen yıl gittikçe popülerleşen bir tatil cenneti burası. Gelen misafirlerin konaklaması için de konaklama tesisleri mevcut. Sayıları her geçen yıl artıyor.   

Sarıgerme otelleri pek çok farklı kategorilerde hizmet veren tesisler. Lüks bir tatil oteli de bulabilirsiniz. Daha sakin ve şirin bir Sarıgerme butik oteli de. Sarıgerme otelleri deniz kenarında ya da denizin biraz daha gerisinde yemyeşil doğanın kucağında konumlanmışlar. Genellikle yaz tatil sezonunun başladığı bahar aylarında hizmete açılıyorlar. İsterseniz tüm yıl açık oteller de bulabilirsiniz. Zaten Sarıgerme’nin en güzel zamanları bahar ve yaz ayları. İster sonbahar da isterseniz de ilkbaharda gidin muhteşem ve oldukça sakin bir tatil sizi bekliyor olacak.   

Sarıgerme otelleri genellikle oda kahvaltı ya da yarım pansiyon hizmet veriyorlar, ancak restoranları gün içinde hizmete açık.   

Gerçekten popüler tatil merkezlerinden sıkıldıysanız, huzur dolu ve dinlenebileceğiniz bir tatil istiyorsanız, şezlongunuzda güneşlenirken gürültüyü değil de dalgaların sesini duymak istiyorsanız adresiniz Sarıgerme. Hala görmediyseniz bu doğa harikası beldeyi, bu yıl en güzel fırsat olabilir. Özellikle yaz mevsiminde ve bahar aylarında tam da tatil zamanı.   

Sarıgerme otel fiyatları ise oldukça uygun. Fiyat seçenekleri her kesimden turistin bütçesine hitap edecek şekilde düzenlenmiş. Dönemsel fiyat farklılıkları olabiliyor, yaz aylarında otel fiyatları artabiliyor. Ancak her şeye rağmen yine de uygun.   

Sitemizi inceleyerek güzel bir tatil planı yapabilirsiniz ve Sarıgerme otelleri, Sarıgerme otel fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. İyi tatiller.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
27.05.2024
Çıkış
28.05.2024
Misafirler
2 misafir
4.3 · Harika · 11 yorum
Han Sarıgerme, Sarıgerme
En iyi fiyat alınıyor
The Remote Hotel, Sarıgerme Muğla
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 2 yorum
Zigo's Hotel, +16, Sarıgerme Muğla
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Sarıgerme bölgesindeki hangi oteller aileler için en uygun?
Dolphin Apart Hotel, konforlu ve modern suit odalardan oluşuyor. Aileler için oldukça ideal.
Sarıgerme bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları iççin sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Sarıgerme bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Zigo's Hotel lokal lezzetlerle hazırladıkları seçme kahvaltıları denemeye değer.
Sarıgerme bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Dalaman Havalimanı 12 km uzaklıkta bulunuyor. Sayfamızdaki önerilerimizi inceleyebilirsiniz.
Sarıgerme bölgesinde yetişkin oteller hangileri?
Han Sarıgerme Hotel alternatif tatil arayanlar için köyde adeta bir vaha sunuyor.