×

Trabzon Otelleri

Gezmeyi sevenler, seyyahlar ve kültürel aktiviteleri sık sık yapan insanlar bilirler. Bir şehri doğal olarak güzelleştiren dağdır, ormandır, sudur. Trabzon’da üçü de var. Karadeniz’in kıyısında masmavi deniziyle, yemyeşil ormanıyla, heybetli dağlarıyla Trabzon, size muhteşem bir kombinasyon sunuyor. Şehir doğal güzellikler bakımında tam bir harikadır. Burada dağlar, deniz, göl ve çaylar, yaylalar ve uçsuz bucaksız ormanlar mevcuttur.
Ancak Trabzon’u sadece doğasıyla değerlendirmek ona haksızlık olacaktır. Trabzon’da kültür, tarih ve mutfak da doğadan hiç de geri kalmayacak şekilde zengindir.  Bazı şehirler vardır ki, bir iki günde gezilip bitirilebilecek büyüklüktedir. Ancak Trabzon bu şehirlerden ayrılır. Trabzon için yapılacaklar listesini yazdığımızda bu süre daha fazla olmaktadır.
Son yapılan araştırmalarda, Türkiye’de yaşanılacak şehirler içinde ilk 10 sıraya girmektedir Trabzon. İklimi geziye son derece müsaittir. Tabi ki yaz ayları gezi açısından daha rahattır ama Trabzon’da her mevsimin ayrı bir güzelliği vardır. Şen-şakrak insanlarıyla, kültürel dokusuyla ve kolay ulaşılabilir olmasıyla Trabzon sizleri davet etmektedir.
Trabzon’un güzelliği dillere destan olmuştur. Antik zamandan itibaren çeşitli hatıratlarda ve yazılarda adından bahsedilmiş ve sonrasında Bizans, Rum İmparatorluğu ve Osmanlıların gözbebeği olmuştur. Tarihi ‘İpek Yolu’nun önemli duraklarında olan şehir birçok farklı kültürden insana kucak açmıştır tüm zamanlarda.
Trabzon’a has diyebileceğimiz birden çok özellik mevcuttur bu şehirde. Kendine has müziği, tarihi ve doğal dokusu, deniz ürünleri diğer yöresel yemekleri birçok turist tarafından bilinmektedir. Sportif faaliyetler açısından da şehir oldukça zengindir. Trabzonlular şehir tanıtımında spora ayrı bir önem vermekte ve çok farklı türde spor faaliyetlerini bir arada desteklemektedirler. Kısacası Trabzon, doğal ve beşeri faktörleriyle Türkiye’nin her zaman yükselen bir değeri olmuştur.
Etiketler: trabzon otelleri, trabzon balayı otelleri, trabzon deniz kenarı otel, trabzon butik otelleri, trabzon jakuzili otel, trabzon havuzlu otel, trabzon şömineli otel, trabzon deniz manzaralı otel, trabzon doğa içinde otel, trabzon otel, trabzon denize sıfır butik otel fiyatları

Trabzon Gezi Rehberi için blog yazımıza göz atın!

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtrele{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Trabzon'da manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?

Foleya Mountain Resort: gerçek bir Karadeniz rüyası! Sizi büyülemeye yetiyor...

Trabzon'da aileler için en uygun oteller hangileridir?

Hancıoğlu Çamburnu Orman Evleri müstakil girişli odalarında ailelerin rahatlıkla konaklayabileceği konforu sağlıyor.

Trabzon'da bulunan otellerin ortalama fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Trabzon'da tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?

Nayino Dağ Evi, Mell Hotel ve Foleya Mountain Resort atmosferi ile sizi mutlak dinginliğe sevk ediyor...

Trabzon'da güzel kahvaltı servisi olan oteller hangileridir?

Hancıoğlu Çamburnu Orman Evleri Karadeniz mutfağının gurme kahvaltısını sunuyor. Sofraya getirilen her şey günlük ve taze.

Trabzon'da havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?

Trabzon Havaalanı şehir merkezine 8 km uzaklıkta. Sitemizde tavsiye ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.

Trabzon'da Peristera Manastırı yakınındaki oteller hangileridir?

Halk arasında Hızır İlyas Manastırı olarak da geçen Peristera Manastırı, Şimşirli (Kuştul) Köyü yakınında, dik bir kaya kütlesinin tepesinde yer alması ile dikkat çekiyor. Sümela ve Vazelon Manastırları gibi 4. yüzyılda yapıldığı biliniyor. Yaklaşık yarım saat dik bir yokuş ve merdivenler çıkılarak varılıyor. Tam adı: Agios Georgios Peristereotas. 13. yüzyılda yağmalandıktan sonra terk edilmiş. 1390’lı yıllarda tekrardan faaliyete başlamış. 1904 yılında ise yanmış. Üçüncü kez tekrardan yapılmış. Ancak günümüze pek fazla bir şey kalmamış. Kilisenin kalıntıları, keşiş odaları ve fresk izleri görülebilir. Tarihi dokusu ve Galyan Vadisi'nin manzarası sizi büyülemeye yetiyor... Otel önerilerimiz için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Trabzon'da şöminesi bulunan oteller hangileridir?

Hancıoğlu Çamburnu Orman Evleri geleneksel yapısını korumuş, Türkiye'nin en çarpıcı coğrafyasına bakan harika bir manzaraya hakim. Şöminenin keyfini çıkarabileceğiniz, saatin yavaş çalıştığı, huzurlu bir ortam sunuyor.

Trabzon'da bulunan romantik oteller hangileridir?

Foleya Mountain Resort 'de uçsuz bucaksız manzaraya karşı dinlenmek çok keyifli...

Trabzon'da Kaymaklı Manastırı yakınındaki oteller hangileridir?

Trabzonda eski çağlardan beri çeşitli kültürlerin anıtsal eserlerinin olduğu biliniyor. Kaymaklı Manastırı da bunlardan biri. Burası zamanında kentin tek Ermeni manastırıymış. İçerisindeki keşiş hücreleri, kilise, şapel ve çan kulesi günümüze gelen kalıntıları. En etkileyici kısmı, kesme taş kaplamalı yığma duvarların iç kısmında 17. yüzyıla ait orijinal fresklerin olması. 1424 tarihli bu yapı özel mülk, Boztepe'nin doğusunda bulunuyor.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler