Istanbul Beşiktaş Rehberi

Adını, Barbaros Hayrettin Paşa’nın gemileri bağlamak için diktirdiği beş taştan alan, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan en eski ve en nadide semtlerinden biridir Beşiktaş. Osmanlı zamanında Kaptan-ı Deryaların semti de denirmiş bu güzel ilçeye.
Rumeli Yakası da denilen Avrupa Yakası’nın en güzel ilçelerinden biri olan Beşiktaş, mavinin ve yeşilin iç içe olduğu bir yerdir. Pek çok köklü medeniyete ev sahipliği yapan İstanbul gibi bir şehrin de hemen hemen tarihi ve turistik özelliklerinin tümünü olduğu gibi yansıtır.
Bugün Beşiktaş ilçesi köklü tarihinin yanında şehrin en kalabalık ilçelerinden, ulaşım ve iş merkezlerinden biri konumundadır. İstanbul’un ve ülkemizin en önemli üniversitelerini, iş merkezlerini sınırlarında barındırır. Şehrin pek çok lüks ve gözde mekânları, eğlence ve alışveriş merkezleri, iş merkezleri Beşiktaş’ta bulunur.
Beşiktaş ilçesi, İstanbul’un, Aşiyan, Bebek, Levent, Kuruçeşme, Ortaköy ve Yıldız gibi pek çok tanınmış semtini de sınırlarında barındırır. Aynı zamanda Beşiktaş, İstanbul’un en güzel Boğaz manzaralarından birine de sahiptir. Beşiktaş’ta eskiden kalan pek çok yapı Cumhuriyet Dönemi’nde restore edilerek bugünlere kadar gelmiştir. Yeni inşa edilen yapılar ise tarihi yapılara zarar vermeden yapılmıştır. İstanbul’da bulunan pek çok ünlü koru da bu ilçede yer alır. Bu korular İstanbul’un en güzel nefes alma alanlarından biridir.
Beşiktaş’ta İstanbul’un en güzel ve en ünlü yalıları, koruları, sarayları, köşkleri ve müzeleri yer alır. Ihlamur Kasrı, Aşiyan Müzesi, Deniz Müzesi, Yıldız Sarayı ve Müzesi, Şehir Müzesi, Yıldız Sarayı, Çırağan sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Yıldız Korusu, Naile Sultan Korusu, Boğaziçi Üniversitesi Koruları bu yerlerden sadece birkaçıdır.
Dünyanın en güzel ve en önemli şehirlerinden biri olan İstanbul’un ilçesi Beşiktaş yılın her dönemi çok sayıda yerli ve yabancı turistin de ziyaret ettiği ilçelerden biridir. Bu kadar çok sayıda turistin konaklayabileceği pek çok Beşiktaş oteli bulunur ilçede. İsterseniz oldukça lüks bir şehir otelinde isterseniz de Boğaz manzaralı Beşiktaş butik otellerinden birinde konaklayabilirsiniz.
Beşiktaş otelleri, ilçenin merkezinde ve civar beldelerde konumlanmışlar. Tüm Beşiktaş otelleri tarihi ve turistik mekânlara, merkezi yerler oldukça yakın konumda. Şehir içi ulaşımı ya da kendi aracınız kullanarak istediğiniz her noktaya rahatlıkla ulaşabilirsiniz, konakladığınız Beşiktaş otelinden.
Beşiktaş otelleri, oldukça fazla sayıdadır ve isterseniz bütçenize göre oldukça lüks İstanbul otellerini Beşiktaş’ta bulabilirsiniz. Beşiktaş otellerinin pek çok muhteşem bir Boğaz ve liman manzarasına sahiptir. İster iş isterseniz de tarihi ve kültürel seyahatleriniz için uygun donanımlara sahip Beşiktaş otelleri. İş toplantılarınız ve iş seyahatleriniz için toplantı ve seminer salonu gibi imkânlara sahipken, özel davetleriniz için de gerekli olanaklara sahip Beşiktaş otelleri. Yılın her dönemi hizmete açıklar.
Beşiktaş otellerinin restoranları da oldukça lüks, üstelik en lezzetli yemekleri sunuyorlar misafirlerine. Günün yorgunluğunu akşam otelinize döndüğünüzde, otel restoranınızda muhteşem Boğaz manzarasına karşı atmak harika bir deneyim olabilir.
Beşiktaş otel fiyatları ise oldukça çeşitli. Herkesin bütçesine ve zevkine göre bir Beşiktaş oteli bulabilmek mümkün. Beşiktaş otel fiyatları genellikle tesisin kalitesine ve sunduğu hizmete göre farklılık gösteriyor.
Siz de eğer İstanbul’a gittiğinizde Beşiktaş otellerinde veya Beşiktaş butik otellerinde konaklamak isterseniz sitemizi inceleyebilir ve Beşiktaş otelleri, Beşiktaş otel fiyatları, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
15.04.2024
Çıkış
16.04.2024
Misafirler
2 misafir
En iyi fiyat alınıyor

Nevv Bosphorus Hotel - Ortaköy

En iyi fiyat alınıyor

The Stay Bosphorus, Ortaköy

4.3 · Harika · 3 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Beşiktaş bölgesindeki hangi oteller aileler için en uygun?
Chakra Suites; özenle işlenmiş modern ve konforlu suite odalardan oluşuyor. Ailelerin rahatlıkla kalabileceği konfora sahip.
Beşiktaş bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Beşiktaş bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
İstanbul Havalimanı 36 km uzaklıkta bulunuyor.
Beşiktaş bölgesinde yetişkin oteller hangileri?
El Gusto; kendinizi evinizde hissedeceğiniz samimiyetiyle insana sıcaklık ve güven veriyor.