Çeşme ve Alaçatı'da Denize Girilecek Yerler

İzmir’in iki sevilen tatil beldesi Çeşme ve Alaçatı, deniz ve huzuru bir arada isteyenler için ideal bir destinasyon. Ege’nin kıyısında yer alan bu iki şirin belde, sahip olduğu özel plajları ile de gidenlerin beğenisini kazanıyor. Çeşme’nin ve Alaçatı’nın plajlarında dilerseniz sakin bir şekilde deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilir, dilerseniz su sporlarını keşfedebilirsiniz. Alaçatı ve Çeşme sahillerini keşfetmek için İzmir otel fiyatlarına oBilet ile keşfedebilirsiniz. 

 

Çeşme Plajları

İzmir’in tatil beldesi Çeşme, birçok farklı plajı ile sizlere tatiliniz boyunca çeşitli seçenekler sunuyor. Çeşme’nin birçok plajı kumsalları ve berraklığı ile biliniyor. 

 

Ilıca Plajı

Çeşme'nin en ünlü plajlarından biri olan Ilıca Plajı, ince taneli beyaz kumları ve sığ, ılık sularıyla biliniyor. Yaz aylarında yoğun bir nüfusa ev sahipliği yapan Ilıca Plajı, denize girmeni yanı sıra çevredeki restoran ve barlar ile keyifli bir tatil yapmanıza da imkan sağlıyor.

 

Altınkum Plajı

Kumları ile dikkat çeken Altınkum Plajı, Çeşme’nin görece daha sakin plajları arasında yer alıyor. Çeşme’nin daha sakin plajları arasında yer alan Altınkum, berrak sularıyla dikkat çekiyor. Altınkum Plajı, Çeşme’nin birçok beach club’ına da ev sahipliği yapıyor.

 

Boyalık Plajı

Çeşme’nin biraz daha merkezinden uzakta olan Boyalık Plajı, daha sakin bir Çeşme tatili yapmak isteyenler için ideal bir nokta olarak biliniyor. Boyalık Plajı koylarıyla da ünlü. Sakin bir noktada denize girmeyi istiyorsanız Boyalık Plajı iyi bir seçenek olarak öne çıkıyor. Halk Plajı olarak hizmet veren Boyalık, sığ olduğu için çocuklarıyla denize girmek isteyenler için ideal. 

 

Aya Yorgi Koyu

Çeşme’nin merkezine 5 dakikalık bir mesafede yer alan Aya Yorgi Koyu, oldukça sakin bir nokta. Yaz aylarında Ege Denizi’nin rüzgarlarından etkilenmediği için sakin bir denize sahip olan Aya Yorgi, Çeşme’de görülmesi gereken noktaların da başında geliyor.

 

Alaçatı Plajları

İzmir’in sevilen tatil ilçesi Alaçatı, arnavut kaldırımlı sokakları, restoranları ve cıvıl cıvıl mekanları ile yaz aylarında sıkça tercih edilen destinasyonlar arasında liste başını çekiyor. Alaçatı, aynı zamanda Ege’nin en güzel plajlarına da ev sahipliği yapıyor. Siz de Alaçatı Otelleri hakkında daha fazla bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak istiyorsanız oBilet’i tercih edebilirsiniz. 

Alaçatı Plajı

Alaçatı’nın merkezinde bulunan Alaçatı Plajı, yaz aylarında yoğun bir nüfusa ev sahipliği yapıyor. Popülerliğinin yanı sıra Ege’nin İmbat rüzgarını alan bu sahil rüzgar sörfü için ideal bir ortam sağlıyor. Ayrıca plajın bulunduğu noktada deniz oldukça sığ.

 

Delikli Koy

Delikli Koy, eşsiz kaya oluşumları ve kristal berraklığındaki sularıyla bilinen bir doğa harikası olarak ziyaretçilerini ağırlıyor. Bir doğa harikası olan Delikli Koy, dalgaların kayaları aşındırması sonucunda oluşmuş. Alaçatı’ya neredeyse 4 km’lik bir uzaklıkta bulunan Delikli Koy,  merkeze yakınlığı ile de dikkat çekiyor. 

 

Kum Plajı

Pırıl pırıl bir denize sahip sahip Kum Plajı, Alaçatı’nın keşfedilmesi gereken noktası arasında yer alıyor. Plajın çevresinde ağaçlarla kaplı alanda yürüyüş veya piknik yapabilirsiniz. Kum Plajı ücretsiz olarak hizmet veriyor. 

 

Ildırı Plajı

Eythrai Antik Kenti’nin kıyısında konumlanan Ildırı Plajı, Alaçatı’da sakin bir noktada denize girmek isteyenler için ideal bir nokta olarak öne çıkıyor. Ildırı Plajı’nda plajda ihtiyacınız olabilecek tüm temel ekipmanlar da mevcut.