Muhafazakar Otel Nedir? Muhafazakar Otel Nasıl Olmalıdır?

Muhafazakar veya İslami termal otel konsepti, konforlu ve İslami yaşam tarzına uygun otelleri ifade eder. Termal havuzlu otellerin bir kısmı da hem aile hem de muhafazakar otel kapsamında hizmet verir. Peki muhafazakar oteli muhafazakar yapan özellikler nelerdir, bu oteller hangi özellikleriyle tercih edilir?

Muhafazakar Otelin 5 Özelliği 

Muhafazakar otel, yaşam tarzı olarak muhafazakarlığı benimseyenlere hitap eder. Genellikle bu tür otellerde bireylerin rahat edebileceği şekilde mahremiyete özen gösteren hizmetler yer alır. Ayrıca muhafazakar-İslami otellerde ailenin rahatlıkla konaklayabileceği hizmetler de öne çıkar. Özellikle çocuklu aileler, ara tatil dönemlerinde muhafazakar aile otelini tercih ederek çok daha rahat bir tatil deneyimi yaşayabilirler. Peki muhafazakar otelin başlıca özellikleri ve avantajları nelerdir? İşte muhafazakar otel özellikleri!

 

Kaplıca ve Termal Havuz İçermesi 

Muhafazakar otellerde fiziksel ve ruh sağlığına şifa getiren termal havuzları bulmak mümkündür. Üstelik bu otellerde mahremiyeti koruyan kapalı termal ve yüzme havuzları da yer alır. Termal havuz deneyimi sayesinde konforlu ve dinlendirici bir tatil keyfini yaşayabilirsiniz. Dilerseniz karma havuzlar dışında kadın ve erkeklere özel olarak ayrılan termal havuzu tercih edebilirsiniz. 

Helal Gıdalı Yemekler ve Alkolsüz İçecekler 

Muhafazakar-İslami otellerin yemek ve içecekleri, helal gıda sertifikalıdır. Helal kesime göre sunulan yemekler ve menü, İslami yaşam tarzını benimseyenlere de kolaylık sunar. Yine alkolsüz içecek ve kokteyl seçenekleri de muhafazakar otelin öne çıkan ikramlıkları arasında yer alır. Otelin restoran ve kafe hizmetlerinin yer aldığı sayfaları inceleyerek helal kesime yer verip vermediklerini öğrenebilirsiniz. 

İbadethane Barındırması

Muhafazakar otellerin başlıca özelliklerinden biri ibadet etmek isteyen bireylere geniş hizmetler sunmasıdır. Muhafazakar- İslami otellerde abdest ve mescit ile beraber camiye yakın konum da ibadet etmeyi kolaylaştırır. Ayrıca bu otellerde oruç ibadetine yönelik sahur ve iftar menülerini de bulmak mümkündür. Muhafazakar veya İslami otel tercih etmeden önce ibadetlerinizi rahatlıkla yapabilmek için otelin ibadete yönelik hizmetlerini gözden geçirebilirsiniz. Özellikle 

Kadın, Erkek ve Ailelere Özel Alanlar

Muhafazakar ve İslami otellerde kadın, erkek ve çocuklara özel hizmetler ve alanlar yer alır. Karma havuz dışında yalnızca çocukları olan anne- babalara ait havuzları da bulmak mümkündür. Yine bazı otellerde, spa-masaj, hamam ve plaj alanı da kadın ve erkeklere özel olarak ayrılır. Özel alan isteğiniz varsa muhafazakar otellere göz atarken böyle bir hizmet olup olmadığını sorabilirsiniz.

Muhafazakar Balayı İsteğine Yanıt Vermesi

Muhafazakar otellerden bazıları aile oteli kapsamında olmakla birlikte balayı hizmetine de açıktır. Balayı konseptini içeren muhafazar otellerde, balayı odası ve balayına özel uygulamalar dikkat çeker. Eğer balayını muhafazakar otelde geçirmek isterseniz termal havuz veya plaja sahip olanları listeye ekleyebilirsiniz. Balayından önce muhafazakar otelleri araştırabilir, içlerinden balayı konseptine yer alan otellerden uygun olanı tercih edebilirsiniz.  Muhafazakar otel tercih etmeden bu kriterlere dikkat ederek yaşam tarzınıza uygun doyasıya bir tatil keyfi deneyimleyebilirsiniz.