Gümüşlük'te Nerede Yenir

Gümüşlük’e tatile geldiyseniz Ege ve Akdeniz mutfağından lezzetler başta olmak üzere Türk ve Dünya mutfağından lezzetleri hatta balık, ızgara et ürünleri, pide, kebap gibi pek çok lezzeti bulabilirsiniz.   

Ama özellikle deniz kenarına masalarını atmış balık restoranlarında taze mevsim balıklarını ve bin bir çeşit zeytinyağlı mezeyi mutlaka tatmalısınız. Akşam gün batımına karşı içkinizi muhteşem balıkların tadına bakarak yudumlamalısınız.   

Ama Gümüşlük’ün yöresel mutfağından lezzetlerin tadına bakmak isterseniz Gümüşlük mutfağından genellikle baklagiller ya da yörede yetişen çeşit çeşit ot yemeği ve zeytinyağlılar ön planda. Patlıcan ve kabak çok fazla kullanılan sebzelerin başında geliyor. Ege salatalarının her türlüsünü Gümüşlük’te de bulabilirsiniz.

Gümüşlük’te yapılan salatalarda genellikle bölgede yetişen ebegümeci, radika, devetabanı, gelin gülü gibi yabani otlar kullanılır. Hatta çiçek açmadan toplanan bakla bitkisinin yaprağından bile yapılan salatalara rastlayabilirsiniz bölgede.    
Kardeşler Köftecisi  - Gümüşlük / Bodrum Kardeşler Köftecisi ile ilgili söylenecek ilk şey muhtemelen “Kime sorsanız gösterir” olacaktır. Gümüşlük’ün havalı ve cool mekanlarına kısa bir ara verirken lezzetten taviz vermeyi göze almazsanız minik bir mutfak ve tahta masa – sandalyelerden ibaret mütevazı Kardeşler Köftecisi’ni ziyaret etmelisiniz. Kaşarlı ve yumurtalı köftesi ile meşhur olan mekanda ayrıca değişik tost çeşitleri de mevcut.

Bazı yabani otların ise yemeği ya da kavurması yapılır. Kazayağı, turp otu, tekesakalı, kuşyüreği, sığırdili, dalgan, devetabanı,  kişkincik, kuzukulağı, kapçık, ballık gibi değişik isimdeki pek çok ot ister ayrı ayrı ister bir arada pişirilir. Bunların dışında kalan yöresel yemekler ise şunlar: keşkek, çıntar mantarı, acı ot kavurması, hardal otu salatası, ebegümeci yemeği, köremen ve köremen böreği, yumurtalı arap saçı kavurması, şevketi bostan yemeği.

Konaklama için Bodrum Otelleri sayfasını ziyaret ediniz.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
15.04.2024
Çıkış
16.04.2024
Misafirler
2 misafir
En iyi fiyat alınıyor

Liman Hotel, Yetişkin Oteli +15

En iyi fiyat alınıyor
En iyi fiyat alınıyor
En iyi fiyat alınıyor

The Rest Port Otel Argento

En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Bodrum Gümüşlük'te hangi oteller güzel manzaraya sahip?
Arion Resort Otel gün batımının izlenebildiği eşsiz bir panoramaya sahip...
Bodrum Gümüşlük bölgesindeki hangi oteller aileler için en uygun?
Otel Gümüşlük, içtelik ve sevgi ile ailelerin kalabileceği konforu sunuyor...
Bodrum Gümüşlük bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Bodrum Gümüşlük bölgesinde kalmak için en iyi oteller
Hope Otel, bağımsız girişli odaları, nezih bir ortamı ve sahili ile her şeyi tamamlıyor...
Bodrum Gümüşlük bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Milas Bodrum Havalimanı 55 km uzaklıkta. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.