Bodrum Gümüşlük Hakkında

Açıkhava müzesi görünümünde, tekneler için doğal bir liman özelliği gösteren Bodrum Gümüşlük, bodrum merkeze yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta yer alan bir tatil merkezi. Bodrum’un hareketli eğlence hayatından biraz daha uzakta ve sakin bir tatil vaat ediyor. Daha çok hamağınızda ya da şezlongunuzda uzanıp güneşin ve denizin tadını çıkaracağınız bir tatil beldesi Gümüşlük.   

Gümüşlük, Bodrum Yarımadası’nın batı ucunda konumlanmış ve Mindos Antik Kenti’nin kalıntıları arasında yer alan bir tatil beldesi. Berrak ve masmavi bir denizi, harika bir doğası ve muhteşem tarihi güzellikleri olan bir belde Gümüşlük.   

Bugün Gümüşlük beldesinin altında, Mindos Antik Kenti’nin kalıntıları bulunuyor. Beldede bulunan pek çok evin duvarlarını da Roma ve Helenistik Dönemden kalan kalıntılar ya da sütunlar süslüyor. Mindos Antik Kenti, batık şehir olarak da anılıyor beldede.    

Gümüşlük, Bodrum merkeze yaklaşık 20 ya da 25 dakika uzaklıkta bulunuyor. Bugün gümüşlük sit alanı olarak koruma altına alınmış. Gümüşlük’ten denizdeki taşların üzerine basarak ya da şöyle diyelim denizin üzerinden yürüyerek Tavşan Adası’na ulaşabilirsiniz. İşte bu üzerine bastığınız taşlar, batık şehrin taşları, tarihi Kral yolu olarak bilinen yer. Tavşan Adası’nın güneye bakan kısmında kalan doğal plaj ve deniz ise muhteşem güzellikte bir yer.   

Gümüşlük’te Tavşan Adası dışında büyüklü küçüklü pek çok ada bulunur. Çavuş Yaşar Adası olarak bilinen ada ise fok balıkları için doğal bir yaşam alanıdır.    

Gümüşlük sokaklarında gezerken gördüğünüz beyaz badanalı ve mavi panjurlu evler, ünlü Bodrum evlerinin özelliklerini yansıtır. Gümüşlük sokaklarında gezinmek, deniz ve narenciye kokusunu içinize çekmek size iyi gelecektir.   

Bodrum Gümüşlük’te çok sayıda ve farklı kategorilerde konaklama tesisi bulabilirsiniz. özellikle son yıllarda giderek artan turizm potansiyeli ile birlikte beldede çok sayıda yeni konaklama tesisi de hizmete açıldı. Büyük tatil otelinden, butik ve küçük otele, pansiyona kadar pek çok konaklama tesisi mevcut Gümüşlük’te.   

Gümüşlük otelleri genellikle deniz kenarında konumlanmışlar. Ama sahilden biraz uzak olsun derseniz, denizden gerilerde konumlanmış Gümüşlük butik otellerini de bulabilirsiniz. Gümüşlük butik otellerinin hemen hepsinin kendilerine ait yüzme havuzları ve deniz kenarında kendilerine ait plajları var. dolayısıyla çocuklu aileler için de uygun tatil imkanları sunuyorlar.   

Bodrum otelleri yaz tatil sezonunun başlaması ile hizmete açılıyorlar ve hemen hemen kasım ayına kadar da sezon devam ediyor. Genellikle oda kahvaltı şeklinde hizmet sunuyorlar. Günümüz modern imkanları dışında spa, Türk hamamı ya da spor salonu gibi pek çok olanağa da sahipler.    

Gümüşlük otel fiyatları ise konakladığınız tesisin kalitesine ve konakladığınız döneme göre farklılık gösterebiliyor. Ama genellikle her turistin bütçesine uygun bir Bodrum Gümüşlük oteli bulabilmek mümkün. Sonbahar aylarına doğru fiyatlar da biraz düşüş olabiliyor. Ancak yaz mevsiminde uygun bir Gümüşlük oteli isterseniz butik ve küçük otelleri ya da Gümüşlük pansiyonlarını tercih edebilirsiniz.   

Sitemizi inceleyerek Gümüşlük otelleri, Bodrum otelleri, Gümüşlük otel fiyatları, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer yaz aylarında Gümüşlük’e gitmek isterseniz, rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin.

Konaklama için Bodrum Otelleri sayfasını ziyaret ediniz.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
27.05.2024
Çıkış
28.05.2024
Misafirler
2 misafir
Astrid Otel,Bodrum Gümüşlük Muğla
En iyi fiyat alınıyor

Liman Hotel, Yetişkin Oteli +15

Liman Hotel, Yetişkin Oteli +15, Bodrum Gümüşlük Muğla
En iyi fiyat alınıyor
Myndos Bed & Breakfast,Bodrum Gümüşlük Muğla
En iyi fiyat alınıyor
Otel Gümüşlük, Bodrum Gümüşlük Muğla
En iyi fiyat alınıyor

The Rest Port Otel Argento

The Rest Port Otel Argento, Bodrum Gümüşlük Muğla
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Bodrum Gümüşlük'te hangi oteller güzel manzaraya sahip?
Arion Resort Otel gün batımının izlenebildiği eşsiz bir panoramaya sahip...
Bodrum Gümüşlük bölgesindeki hangi oteller aileler için en uygun?
Otel Gümüşlük, içtelik ve sevgi ile ailelerin kalabileceği konforu sunuyor...
Bodrum Gümüşlük bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Bodrum Gümüşlük bölgesinde kalmak için en iyi oteller
Hope Otel, bağımsız girişli odaları, nezih bir ortamı ve sahili ile her şeyi tamamlıyor...
Bodrum Gümüşlük bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Milas Bodrum Havalimanı 55 km uzaklıkta. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.