Turgutreis Rehberi

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı bir tatil beldesi olan Turgutreis, Bodrum Yarımadası’na gelen tatilcilerin hareketli eğlence hayatının dışında biraz daha sakin bir tatil yapmak için tercih ettikleri bir tatil beldesi.

Son yıllarda turizm potansiyeli ve popülaritesi giderek artan Turgutreis, artık Bodrum ile birlikte anılan bir tatil beldesi haline geldi. Bodrum merkeze de yaklaşık 25 dakika uzaklıkta bir belde. Yarımadanın ikinci büyük beldesi. Son yıllarda yerli yabancı çok sayıda turistin de uğrak yeri.
Turgutreis’in adı, Dünyada Dragur olarak bilinen Turgut Reis’in burada doğması ve beldeye adını vermesi ile olmuş. Bodrum Yarımadası’nın hemen ucunda yer alıyor. Karşıda Yunan adalarına karşı harika bir manzarası var. upuzun ve tertemiz kumsalı, masmavi denizi, yeni açılan marinası, çarşısı, pazarı ve doğal güzellikleri, zeytin ağaçları ile görülmeye değer bir belde Turgutreis.
Turgutreis hem Bodrum’a ve Bodrum’un gecesi ayrı gündüzü ayrı güzel eğlence hayatına oldukça yakın hem de kalabalıktan yeterince uzak bir belde. Halkı da oldukça güler yüzlü ve yardımsever. Karatoprak denen yerde genellikle yerli halk yaşıyor, sahil şeridinde ise tatilciler ve mevsimlik yazlıkçılar ağırlıkta. Dar sokakları, tertemiz denizi ve kumsalı ile güzel ve her olanağı bulabileceğiniz bir tatil sunuyor size Turgutreis.
Turgutreis’te son yıllarda artan turist sayısı dolayısıyla her geçen yıl yeni konaklama tesisleri açılıyor. Turgutreis otelleri genellikle deniz kenarında konumlanmışlar. Denizin gerisinde olan Turgutreis butik otelleri de var. Hemen her çeşit konaklama tesisi bulabilirsiniz. Turgutreis otelleri genellikle butik otel ve apart otel tarzında. İsterseniz villa şeklinde hizmet veren oteller de var.
Turgutreis otellerinin hemen hepsinin kendilerine ait plajı ve yüzme havuzu bulunuyor. Çocuklu aileler için de güvenli ve rahat bir tatil imkânı sunuyorlar. Yaz tatil sezonunun başlaması ile birlikte hizmete açılıyorlar ve neredeyse kasım ayına kadar da açıklar. Oda kahvaltı şeklinde hizmet veriyorlar. Ancak günün her saati, Turgutreis butik otellerinin deniz manzaralı restoranlarında istediğiniz her türlü lezzeti bulabilirsiniz.
Turgutreis otelleri yaz aylarında tam doluluk oranıyla hizmet veriyorlar. Gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız iyi olacaktır. Sonbahar ve kış aylarına doğru biraz daha sakin bir dönem olabilir.
Turgutreis otel fiyatları konakladığınız tesisin türüne ve döneme göre değişiyor. Ancak genellikle Turgutreis otel fiyatları uygun seçenekler sunuyorlar misafirlerine. Yaz sezonunda Turgutreis butik otelleri ve apart otelleri daha uygun seçenekler sunuyor. Ama sonbahar aylarında tüm otellerde uygun fiyatlar bulabilirsiniz.
Sitemizi inceleyerek Turgutreis otellerini, Turgutreis otel fiyatlarını, uygun fiyat seçeneklerini ve rezervasyon olanaklarını öğrenebilirsiniz. İyi tatiller…

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
15.04.2024
Çıkış
16.04.2024
Misafirler
2 misafir
En iyi fiyat alınıyor
En iyi fiyat alınıyor