Dikili Rehberi

Dikili - KALEM ADASI

Tarihi doku içerisinde gelenleri güzel bir dünyaya taşıyan, zamanın anlamını kaybettiği yer: Kalem Adası. Bir yandan İzmir’in Bademli Köyü kıyılarına bakarken bir yandan Yunan adalarının esintisini hissedebileceğiniz, eşsiz doğa güzelliklerini özgürce ve karşılıksız sunan Ada,  sevdiklerinizle paylaşacağınız unutulmaz anlara bir yenisini ekliyor.

480.000 metrekare alana sahip Kalem Adası, Garip Adası ile Bademli Köyü kıyıları arasında, ana karaya 450 metre, Midilli Adası’na ise sadece 13 deniz mili uzaklıkta. İzmir’in Dikili ilçesine bağlı bulunuyor. El değmemiş muhteşem bir doğaya sahip ve çok da büyük olmayan bir ada.
Dünyaca ünlü tarihçi Strabon, Ege’de Aiolis bölgesinde bulunan Arginussai isimli üç küçük adadan bahseder: Kalem Adası, Garip Adası ve Güvercin Adası. M.Ö. 406 yılında Sparta ve Atina donanmaları bu adaların açıklarında kıyasıya savaşmışlar. Kalem Adası civarında yüzlerce geminin battığı savaş, Atina'nın zaferiyle sonuçlanmış.
Bölgede M.Ö. 1200 yıllarına kadar dayanan antik yerleşim izlerine rastlanmaktadır. İlk çağda Aiolis olarak adlandırılan ve M.Ö.1700'e kadar dayanan bölgede, tarihi yaşatan yerleşimler bulunmaktadır. Günümüzde Çandarlı olarak bilinen Pitane, Bergama olarak bilinen Pergamon, Yunan adası Midilli olarak bilinen Lesbos, Dikili olarak bilinen Aternus Helenistik döneminin en görkemli şehirleridir.
Kalem Adası’nın yemyeşil bir doğası ve mavinin her tonunu barındıran denizi gerçekten görülmeye değer. Tertemiz plajları ise mavi bayraklı. Kalem Adası’na, Dikili ilçesinden teknelerle ulaşabiliyorsunuz. Yolculuğunuz ise sadece birkaç dakika.
Kalem Adası’nda konaklama imkânları sınırlı. Ada çok büyük olmadığından, Kalem Adası’nda sadece bir adet otel bulunuyor. Kalem Adası dışında Dikili’de ve Bademli Köyü’nde de konaklayabilirsiniz.
Kalem Adası otelleri yaz sezonunun başladığı nisan ve mayıs aylarında hizmete açılarak ekim ayının sonuna kadar hizmet veriyorlar. Genellikle yarım pansiyon çalışan Kalem Adası otellerinin restoranları günün her saati lezzetli yemeklerle misafirlerine sunuma devam ediyor. Kalem Adası otellerinin kendilerine ait yüzme havuzu da mevcut. Ayrıca otellerde günümüz modern imkânlarını, tatilden beklediğiniz hemen her türlü ihtiyacı bulabilirsiniz.
Kalem adası otellerinin fiyatları ise konakladığınız döneme göre değişikli gösterebiliyor. Ancak adanın muhteşem doğası ve denizi, otelinizin sunduğu hizmetin yanında Kalem Adası otel fiyatları oldukça uygun diyebiliriz.
Siz de Kalem Adası’nda yeşilliklerin ve maviliklerin arasında kaybolacağınız bir tatil geçirmeyi planlıyorsanız sitemizi inceleyerek Kalem Adası otelleri, Kalem Adası otel fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.
Eğer yoğunluğun olduğu yaz aylarında gidecekseniz rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin. Çünkü adada tek otel olmasından dolayı oldukça yoğun hizmet veriyor.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
13.07.2024
Çıkış
14.07.2024
Misafirler
2 misafir

Aheste Taş Otel

5.0 · Harika · 15 yorum
Aheste Taş Otel, Dikili İzmir
Dikili üst tepelerinde muhteşem manzaralı ve sessiz.
En iyi fiyat alınıyor

Oliviera Private Island Hotel

4.5 · Harika · 44 yorum
Oliviera Private Island Hotel | Dikili, Izmir
Akvaryumdan farksız denizi, palmiyeler ve süslü bitki örtüsü...
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Dikili bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Dikili bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Dikili'ye 71 km uzaklıkta. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Dikili bölgesinde yetişkin oteller hangileri?
Lila Hotel kusursuz sessizliğin hakim olduğu atmosferi ile kendinize vakit ayırabileceğiniz bir yer burası...