×
Eskişehir Gezilecek Yerler

Eskişehir’e geldiğinizde gezip görmek isteyeceğiniz pek çok yer var. İsterseniz merkezdeki Adalar, Doktorlar ve Kızılcıklı Caddelerinde gezebilir, Hamam Yolu Caddesi’nde alışveriş yapabilirsiniz. Adalar’da Porsuk Çayı kenarında öğrencileri ve gondolları izleyebilir, yorgunluğunuzu atabilirsiniz.
Türkiye’de bir ilk olan yapay denizin bulunduğu Kent Park’ta güzel bir gezintiden sonra kahvenizi yudumlayabilirsiniz. İsterseniz pek çok maketin bulunduğu Sazova Kültür Parkı’nı gezebilirsiniz.
Tarihi Odunpazarı Evleri’ni gezebilirsiniz. Cam Sanatları Müzesi’ne gidebilirsiniz. Cumhuriyet Müzesi’ni gezebilirsiniz. Kurşunlu Camisi ve Külliyesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in yaptığı balmumu heykellerin sergilendiği Balmumu Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.
Yazılıkaya Frig Vadisi’ne gidebilir, Midas Anıtı’nı görebilirsiniz. Sivrihisar ilçesinde bulunan Nasreddin Hoca’nın evini ziyaret edebilir, ilçeye adını veren sivri kayaları fotoğraflayabilirsiniz. Sivrihisar’da bulunan Yelini ve Yelinüstü Mağaraları’na gidebilirsiniz.
Termal şifalı suların yoğun olduğu Eskişehir’de kaplıcaları gezebilir ve şifa bulabilirsiniz. En ünlü kaplıcalarından biri ise Sakarıılıca Kaplıcası, uğramadan dönmeyin. Sarıyar Barajı, Hamam dağı gibi kuş alanlarında kuş gözlemciliği yapabilirsiniz.
Pek çok güzel ve büyük alışveriş merkezine ya da Eskişehir merkezde bulunan çarşılara gidebilirsiniz. Atlıhan Lületaşı El Sanatları Çarşısı’nda gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Eskişehir sokaklarında gezebilirsiniz.
Ülkemizdeki en güzel kampüslerden biri olan Anadolu Üniversitesi kampüsünü gezebilir, kampüsün içindeki Japon Bahçesi’nde güzel bir gezi yapabilirsiniz.

*** Eskişehir hakkında en güncel ve detaylı bilgi için Eskişehir Gezi Rehberi bloğuna göz atın! ***

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler