×
Eskişehir Rehberi

Eskişehir: İsmi eski olmasına rağmen yılların eskitemediği, hala genç, canlı ve dinamik bir şehir olan Eskişehir,
İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan büyükşehirlerimizden. Anadolu ve Osmangazi Üniversitelerinin bulunduğu Eskişehir, barındırdığı neredeyse şehrin nüfusundan fazla olan öğrenci nüfusla her daim genç ve hareketli bir şehir.
Ülkemizde pek çok ilke imza atan Eskişehir, Venedik'i andıran Porsuk Nehri, tertemiz sokakları, günün her saati hareketli Adalar ve Doktorlar Caddeleri, ülkemizde ilk kez yapay denizin olduğu Kent Park'ı, Sazova Kültür Parkı ve daha pek çok yeri ile görülmeye değer, yaşanılası bir şehir. Çağdaş yaşamın merkezi Eskişehir, insanlarının güler yüzlü ve yardımsever olduğu, eğitim düzeyinin ve okuma oranının yüksek olduğu bir kent. Kısacası Eskişehir, eski değil eskimeyen bir şehir.
Eskişehir'in tarihi çok eskilere dayanıyor. M.Ö. Frigyalılar tarafından Porsuk Nehri'nin etrafına kurulan şehir, sonraları Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış. Eski adı Dorlion olan kent, her zaman ticaret yolları üzerinde bulunduğu için en önemli kavşak noktalardan biri olmuş. Bugün hala Eskişehir'de Friglerden kalma pek çok tarihi eser bulabilirsiniz.
Eskişehir'in yerli halkı daha çok Kırım ve Tatar kökenlidir. Dolayısıyla şehrin kültürü Tatar kültüründen özellikler taşıyor.
Şehrin tam ortasından geçen Porsuk Nehri, Eskişehir'i ikiye bölüyor. Önceleri şehir için büyük bir sorunken son yıllarda yapılan düzenleme çalışmaları ile şehrin görülmeye değer yerlerinden biri oldu. Hatta öyle ki Porsuk Çayı üzerinde gondollarla gezinti bile yapabilirsiniz. Kenarındaki banklarda veya yeşilliklerde oturup şehrin tadını çıkarabilirsiniz. Etrafınızdaki elleri kitap dolu üniversite öğrencileri ve gondolları ile kendinizi Avrupa'da bir şehirde zannedeceksiniz.
Porsuk Nehri'ni bırakıp Adalar ve Doktorlar'da bir şehir turu atarken kendinizi senelerdir burada yaşıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Eskişehir'in büyüsü sizi de sarıverecek bir anda. Ayrılmak istemeyeceksiniz. Eskişehir'in kıymeti ve asıl değeri, şehirden ayrılınca anlaşılır. Sanki yıllardır orada yaşıyormuşsunuz gibi sürekli özler durursunuz Eskişehir'i. Eskişehir'e bir kez gelmek, artık hep gitmek isteyeceksiniz demektir.
*** Eskişehir hakkında en güncel ve detaylı bilgi için Eskişehir Gezi Rehberi bloğuna göz atın! ***

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler