Güvercinlik Gezilecek Yerler

Güvercinlik, Bodrum'un sakin ve doğal güzellikleriyle ünlü bir semt. Bu bölgede ziyaret edebileceğiniz bazı önemli yerler şunlar:

 

Güvercinlik Koyu Plajları: Güvercinlik'in muhteşem sahilinde bulunan plajlar, temiz kumsalları ve berrak denizi ile dikkat çekiyor. Burada güneşlenip denize girebilir veya sahil boyunca keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz.

 

Ada Kaya: Güvercinlik sahilinin hemen yakınında bulunan Ada Kaya, yüksek kayalıkları ve muhteşem deniz manzarasıyla ünlü. Buraya tırmanarak manzarayı izleyebilir ve harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

 

Mavi Tünel: Güvercinlik'in hemen yakınında bulunan Mavi Tünel, doğal bir mağara olup içerisi muhteşem bir mavi ışıkla aydınlanıyor. Yüzerek veya tekneyle tünele girerek bu doğal güzelliği keşfedebilirsiniz.

 

Güvercinlik Marina: Eğer denizcilikle ilgileniyorsanız, Güvercinlik Marina'yı ziyaret edebilirsiniz. Burada lüks yatlar ve tekneleri görebilir, denizcilikle ilgili aktivitelerden yararlanabilirsiniz.

 

Güvercinlik Ormanı: Semtin doğal güzelliklerinden biri de Güvercinlik Ormanı. Burada yürüyüş yapabilir, piknik yapabilir veya doğa ile iç içe vakit geçirebilirsiniz.

 

Yakındaki Plajlar: Güvercinlik'e yakın konumdaki diğer plajlar da ziyaret edilebilir. Örneğin, Kargı Koyu ve İnlice Plajı, bölgedeki diğer popüler plajlardan bazıları.

 

Güvercinlik, doğal güzellikleri ve sakin atmosferiyle keşfedilmeyi bekleyen birçok yer sunuyor misafilerine. Bu yerlerden bazılarını ziyaret ederek bölgenin benzersiz atmosferini deneyimleyebilirsiniz.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
19.04.2024
Çıkış
20.04.2024
Misafirler
2 misafir
Lüks Küçük Otel Bodrum Güvercinlik
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Bodrum Güvercinlik bölgesinde manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?
Zena Hotel Bodrum, Güvercinlik Koyu'nun kalabalıklardan uzak ve sakin manzarasına ev sahipliği yapıyor.
Bodrum Güvercinlik bölgesinde ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Bodrum Güvercinlik bölgesinde havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Milas-Bodrum Havaalanı Güvercinlik'e 19 km uzaklıkta buulunuyor. Otel önerilerimize sitemizden ulaşabilirsiniz.
Bodrum Güvercinlik bölgesinde Stratonikeia Antik Kenti yakınlarındaki oteller hangileridir?
Eskihisar Köyü antik çağın önemli merkezlerinden biri olan Stratonikea kenti ile yan yana. Bu şehir I.Seleukos Nikator'un eşi Stratonikê onuruna adlandırılmış. Sur duvarları, anıtsal çeşme, tiyatro, bilinen en büyük gymnasion, hamam, tapınak, eski Muğla evleri, cami, kahvehaneler, dükkanlar ile beyaz mermerden yapılmış yapıları olan bu yöre; hem antik hem Osmanlı hem de Cumhuriyet döneminin izlerini taşımasından dolayı Türkiye’nin Batısındaki en farklı köylerden biri. Asırlık çınarlar ve meyve ağaçları metruk evleri güzellikleri ile örselemiş. Şimdilerde ortalık sessizliğe bürünmüş… Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Bodrum Güvercinlik bölgesinde Salih Adası yakınlarındaki oteller hangileridir?
Salih Adası, Güvercinlik Koyu’nun tam karşısında bulunuyor. Antik Karyanda yerleşiminin bu adada veyahut Güvercinlik beldesinde olduğu düşünülüyor. Güvercinlik beldesindeki otel önerilerimize sitemizden ulaşabilirsiniz.
Bodrum Güvercinlik bölgesinde Beçin Ortaçağ Kenti yakınlarındaki oteller hangileridir?
Jeolojik bakımdan oldukça düz olan Beçin Ortaçağ Kenti Milas’ın 5 km güneyinde bulunuyor. 200 metre uzunluğundaki kalesinin manzarasından Milas Ovası’nın panaroması tüyler ürpertici güzellikte görünüyor. Kırma taş malzemeyle yapılmış hanları, hamamları, medresesi ve konakları ile 14. yüzyılda Menteşe Beyliğinin başkenti imiş. Şimdilerde Menteşe Beyi Ahmet Gazi’nin de mezarının medrese içinde olması sebebiyle ziyaretgah olarak kullanılıyor. 2012 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alıyor. Otel önerilerimiz için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
Bodrum Güvercinlik bölgesinde Sandıma Köyü yakınlarındaki oteller hangileridir?
19. yüzyılda Sandama Yarımadası olarak geçen Yalıkavak Yarımadasının merkezi köyü olarak biliniyor Sandıma. Köy 600 yıl önce Partinapas Kayası’nın yamacına kurulmuş. 1960’lardan sonra ise terkedilmiş, bugünlerde sadece iki kişi yaşıyor. Asırlık zeytin ağaçlarının arasında kaybolmuş kederli ve yalnız bir köy burası. Manzara tahmin edeceğiniz üzere çok etkileyici. Musandıralı, tek katlı kırsal mimarisinde, yerel ve bitkisel malzemeler yığma taş tekniği kullanılarak yapılmış. Köyde Leleglerden kalan kaya mezarlarına, erken Cumhuriyet döneminin kamu yapılarından olan okul binası, çeşmeler ve sarnıçlara rastlayabilirsiniz. Nurİs Sanat Evi de görülmeye değer. Otel önerilerimiz için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.