×

Iskenderun Küçük ve Butik Otelleri

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

İskenderun bölgesinde bulunan otellerin ortalama fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

İskenderun bölgesinde tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?

Merkezde bulunan La Perla Premium Hotel; restore edilip, modern standartlara ulaşan konforlu bir otel. Bölge adete bir cennet. Görülecek olağanüstü yerler var...

İskenderun bölgesinde havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?

Hatay Havaalanı İskenderun'a 46 km mesafede bulunuyor. Sitemizden önerilerime göz atabilirsiniz.

İskenderun bölgesinde Saint Pierre Kilisesi yakınındaki oteller hangileri?

Saint Pierre Kilisesi, dünyanın ilk mağara kilisesi olarak kabul ediliyor. Doğal bir mağara iken önüne bir duvar eklenerek kiliseye dönüştürülmüş. İsa'nın havarilerinin toplanıp ayin yaptıkları ilk kilisenin burası olduğu biliniyor. Katolik mezhebinde kilise kurumunun kurucusu sayılan Saint Pierre (Petrus) ithaf edilmiş. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.

İskenderun bölgesinde Karaağaç Plajı yakınındaki oteller hangileri?

1918-1938 yılları arasında Fransız yönetiminde kalmış Hatay. Sakin bir Akdeniz kenti. İskenderun yerleşimi ismini Makedonya Kralı Büyük İskender'den alıyor. Oldukça kozmopolit bir yer. Karaağaç Plajı denize girilecek cennet gibi bir yer. Enine boyuna alabildiğine yemyeşil ağaçlar ve pırıl pırıl bir kumsal... Otel önerilerim için sitemizi inceleyebilirsiniz.

İskenderun bölgesinde Güzelyayla (Soğukoluk) yakınındaki oteller hangileridir?

İskenderun'un tepesinde çam ormanları ile bezeli eski bir Ermeni köyü. Hatay'ın tek Katolik Köyü olarak da biliniyor. Fransızların döneminde epey refah içindeymiş. İsmi Güzelyayla olarak değiştirilmiş. Körfez manzarasına nazır bir şekilde çamlıkların arasında piknik keyfi yapabilirsiniz.

İskenderun bölgesinde Payas Sokullu Mehmed Paşa Külliyesi yakınlarındaki oteller hangileridir?

Payas kasabası Osmanlıların Doğu Akdeniz'deki en büyük tershanelerinin olduğu korunaklı bir liman kenti özelliğine sahip. İsmi daha sonra Yakacık olarak değiştirilmiş. Sokullu Mehmed Paşa Külliyesi de Osmanlı'nın en büyük yapı komplekslerinden sayılabilir. II. Selim döneminde yaptırıldığı biliniyor. Cami, medrese, hamam, mektep gibi çeşitliliğin fazla olduğu yarı metruk binalardan oluşuyor. Mutlaka görülmesi gereken bir yapı. Otel önerilerim için sitemizdeki 'İskenderun Otelleri' kısmını inceleyebilirsiniz.

İskenderun bölgesinde Hatay Arkeoloji Müzesi yakınlarındaki oteller hangileridir?

Antik çağda Antiokhia adını taşıyan 16 kentten biri Antakya, 700 yıl boyunca Roma’nın Suriye eyaletinin başkenti ve imparatorluğun üç büyük kentinden biriymiş. Yerleşim Anadolu ile Suriye arasındaki en önemli geçiş noktasını kontrol ettiğinden dolayı tarihte hep stratejik bir önem taşımış. İmparatorlukların direkt kontrolü altında bulunmuş her zaman. Mermer sütunlu çift kat revaklı caddeleri varmış. Zenginliği ve sefahati ile ünlenmiş. İsa’nın ölümünden sonra Filistin'den ayrılan müritleri Antakya’ya yerleşmişler. Hristiyanlığı Musevilikten ayrı, evrensel bir din olarak örgütlemeye burada karar vermişler. İlk kilise burada teşkilatlanmış. Müzedeki mozaik koleksiyonu dünyada eşi benzeri görülmemiş kadar olağanüstü. Roma dönemi resim sanatının en önemli kaynaklarından kabul ediliyor. Muhakkak görülmesi gereken bir yer. Meraklısına tabii. Otel önerilerim için sitemizi inceleyebilirsiniz.

İskenderun bölgesinde St. Simeon Manastırı (Aziz Simenon Manastırı) yakınlarındaki oteller hangileridir?

Aziz Simeon Stilit 6.yüzyılda kendini her şeyden izole edip, dağ başında bir sütunun üzerinde yaşamaya başlamış. Ölene dek bir daha da hiç kente inmemiş. Müritleri sütunun çevresine muazzam bir kilise ve manastır inşa etmişler. Gidip görülmeye değer devasa mermer bloklar, ıssız bir dağın başında yarı yıkık vaziyette duruyorlar... Otel önerilerim için sitemizi inceleyebilirsiniz.

İskenderun bölgesinde Hazreti Hızır Makamı yakınlarındaki oteller hangileridir?

İnanışa göre Hz. Hızır tüm peygamberlerden önce de vardı ve hâlâ yaşıyor. Hz.Musa ile Akdeniz’in kıyısındaki uçsuz bucaksız plajın bir ucunda bulunan bu kutsal makamda buluşuyor ve ona yaratılış ve ahlaka ilişkin sırları iletiyor. Ziyaretgah olan bu türbede içeride insanlar mum ve buhur yakıyor, taşı öpüp çevresinde dolanıyorlar. Otel önerilerim için sitemizi inceleyebilirsiniz.

İskenderun bölgesinde Titus Tüneli (Vespasianus Tüneli) yakınlarındaki oteller hangileridir?

Seleukias Nikator tarafından İÖ 300 yıllarında kurulan Pieria Seleukiası (Samandağ) liman kenti önemli bir ticari merkez imiş. Fakat; Pieria’da meydana gelen sellerin limanı doldurma tehlikesi ile karşı karşıya kalmışlar. Bu yüzden derivasyon yaparak dağdan inen suyu uzağa akıtmışlar. Büyük Yahudi isyanında esir düşen köleler çalışmış. 69 yılında generel Vespasianus Roma’da imparator ilan edilince oğlu Titus işi devam ettirerek, 81 yılında bitirmiş. Tünel uzunluğu tam 130 metre. Bittikten sonra bütün çağların gözdesi olmuş tabii. Tünelin az ilerisindeki devasa kaya mezarlarından oluşan Beşikli Mağarası da görülmeye değer. Roma devri nekropolü. Otel önerilerim için sitemizi inceleyebilirsiniz.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler