×

Karaköy Otelleri

Dinler’in, geçmiş imparatorlukların olağanüstü bir tarihi miras bıraktığı Karaköy. Şimdilerde ise ‘hip cafelerin’ açıldığı bir semt olarak da anılıyor.

Her şehrin nabzının attığı yerler vardır. Günlük iş hayatının koşturmacası, iş telaşının en çok yaşandığı ve zamanın en hızlı aktığı yerlerdir buralar. İstanbul için bu yerler neresidir diye soracak olursanız Karaköy bunların başında gelen yerlerden biridir. Eminönü ve Beşiktaş-Kabataş istikametinin tam ortasında, temposuyla, hareketiyle, günde belki de milyon insana kucak açmasıyla bilinir Karaköy.

Sadece iş yaşamındaki yoğunluğuyla karşımıza çıkmıyor Karaköy, İstanbul'un bu eski ve köklü yerinde bizi daha başka şeyler de bekliyor. Örneğin, Karaköy'de gezerken sokak aralarındaki o otantik ve mistik havayı mutlaka solumanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle o dar sokaklardaki meşhur kafelerde, kahve içmek ya da tavla oynamak ya da daha da güzeli sohbet etmek bir başka oluyor. Duvarlardaki grafitiler sizleri geçmiş zamanda alıp şimdilere getirse de Karaköy bence bir de bu açıdan görülmeli diye düşünüyorum. Gelin siz de bu yoğun yere bir de ziyaretçi olarak uğrayın. İnsanların gözündeki o telaşı, o koşturmayı, o iş temposunu bir de misafir olarak izleyin. Kim bilir, belki de bunlardan biri sizde olabilirsiniz. Kendinizi bir de kahve içerken izleyin. Bu eskimeyen/eskiyemeyen yerde en önemli figürlerden biri de balık ekmek ve simit olmalı bence. Balık denince akla hemen balık tutmak geldiğinde ise kartpostallara da konu olan meşhur Galata köprüsü geliyor. Haliç'in tam girişinde yüzlerce insan 'Ya Nasip' diyerek atıyorlar oltalarını Haliç'in serin sularına. Hafta sonu eğer buradan geçiyorsanız bu manzarayı mutlaka fotoğraflamalısınız. Eğer balık tutmuyorsanız geriye bu lezzeti tatmak için balık ekmek almanız kalıyor. Yerel kıyafetleriyle ve meşhur nidalarıyla o emektar insanlardan mutlaka balık ekmeği tadın. Geriye Galata Kulesi'ne çıkmak kalıyor. İstanbul Boğazını hala buradan görmediyseniz, en kısa zamanda mutlaka buraya uğrayın.
Etiketler: karaköy otelleri, karaköy balayı otelleri, karaköy deniz kenarı otel, karaköy butik otelleri, karaköy jakuzili otel, karaköy şömineli otel, karaköy deniz manzaralı otel, karaköy doğa içinde otel, karaköy otel, karaköy denize sıfır butik otel fiyatları

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Karaköy bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Karaköy bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?

10 Karaköy Hotel; modern ve sofistike tarzı ile şık ve özel bir yer. Kilit unsuru; sükuneti ve manzarası.

Karaköy bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?

10 Karaköy Hotel teras katındaki Brasserie Ten'de yapacağınız kahvaltı adeta bir şölen gibi! Şeflerin 'a la minute' hazırladığı omletler ve menemen övgüyü hak ediyor!

Karaköy bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?

İstanbul Havalimanı 40 km uzaklıkta bulunuyor.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler