Karaköy Küçük ve Butik Otelleri
Haritada Göster
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
15.07.2024
Çıkış
16.07.2024
Misafirler
2 misafir
5.0 · Harika · 3 yorum
10 Karaköy Hotel, Karaköy İstanbul
Lüks Otel
En iyi fiyat alınıyor
Bankerhan Hotel, Karaköy İstanbul
En iyi fiyat alınıyor

Karaköy Küçük ve Butik Otelleri

Her şehrin nabzının attığı yerler vardır. Günlük iş hayatının koşturmacası, iş telaşının en çok yaşandığı ve zamanın en hızlı aktığı yerlerdir buralar. İstanbul için bu yerler neresidir diye soracak olursanız Karaköy bunların başında gelen yerlerden biridir. Eminönü ve Beşiktaş-Kabataş istikametinin tam ortasında, temposuyla, hareketiyle, günde belki de milyon insana kucak açmasıyla bilinir Karaköy.

Sadece iş yaşamındaki yoğunluğuyla karşımıza çıkmıyor Karaköy, İstanbul'un bu eski ve köklü yerinde bizi daha başka şeyler de bekliyor. Örneğin, Karaköy'de gezerken sokak aralarındaki o otantik ve mistik havayı mutlaka solumanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle o dar sokaklardaki meşhur kafelerde, kahve içmek ya da tavla oynamak ya da daha da güzeli sohbet etmek bir başka oluyor. Duvarlardaki grafitiler sizleri geçmiş zamanda alıp şimdilere getirse de Karaköy bence bir de bu açıdan görülmeli diye düşünüyorum. Gelin siz de bu yoğun yere bir de ziyaretçi olarak uğrayın. İnsanların gözündeki o telaşı, o koşturmayı, o iş temposunu bir de misafir olarak izleyin. Kim bilir, belki de bunlardan biri sizde olabilirsiniz. Kendinizi bir de kahve içerken izleyin. Bu eskimeyen/eskiyemeyen yerde en önemli figürlerden biri de balık ekmek ve simit olmalı bence. Balık denince akla hemen balık tutmak geldiğinde ise kartpostallara da konu olan meşhur Galata köprüsü geliyor. Haliç'in tam girişinde yüzlerce insan 'Ya Nasip' diyerek atıyorlar oltalarını Haliç'in serin sularına. Hafta sonu eğer buradan geçiyorsanız bu manzarayı mutlaka fotoğraflamalısınız. Eğer balık tutmuyorsanız geriye bu lezzeti tatmak için balık ekmek almanız kalıyor. Yerel kıyafetleriyle ve meşhur nidalarıyla o emektar insanlardan mutlaka balık ekmeği tadın. Geriye Galata Kulesi'ne çıkmak kalıyor. İstanbul Boğazını hala buradan görmediyseniz, en kısa zamanda mutlaka buraya uğrayın.
Etiketler: karaköy otelleri, karaköy balayı otelleri, karaköy deniz kenarı otel, karaköy butik otelleri, karaköy jakuzili otel, karaköy şömineli otel, karaköy deniz manzaralı otel, karaköy doğa içinde otel, karaköy otel, karaköy denize sıfır butik otel fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Karaköy bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Karaköy bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
10 Karaköy Hotel; modern ve sofistike tarzı ile şık ve özel bir yer. Kilit unsuru; sükuneti ve manzarası.
Karaköy bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
10 Karaköy Hotel teras katındaki Brasserie Ten'de yapacağınız kahvaltı adeta bir şölen gibi! Şeflerin 'a la minute' hazırladığı omletler ve menemen övgüyü hak ediyor!
Karaköy bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
İstanbul Havalimanı 40 km uzaklıkta bulunuyor.