Kartalkaya Hakkında

Kartalkaya: Karadeniz Bölgesi’nin batısında yer alan, Bolu’ya bağlı Kartalkaya, bölgenin ve ülkemizin en önemli kayak merkezlerinden biridir. Köroğlu Dağları üzerinde bulunur. Kartalkaya, Bolu’nun merkezine yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta yer alıyor.
Ülkemizdeki en önemli kayak merkezlerinden biri olan ve İstanbul, Ankara gibi pek çok büyük şehre olan yakınlığıyla dikkatleri çeken Kartalkaya; İstanbul'a ortalama 275, Ankara'ya 200 ve Bolu'ya 35 km uzaklıkta bulunuyor. Aralık - Nisan ayları arasında hareketli bir sezon yaşanıyor.
Kartalkaya’ya giderken, daha Bolu sapağından Kartalkaya tabelalarının olduğu tarafa ayrıldığınızda muhteşem bir manzara karşılıyor sizi. Mevsimine göre yemyeşil ya da bembeyaz yol biraz virajlı ve dik bir yol olsa da manzara ve giderken göreceğiniz Sarıalan Ovası, Saraycık Gölü size yolun stresini unutturacak. Yol kenarında pek çok restorana ya da lokantaya da rastlayabilirsiniz. Kartalkaya’ya ulaştığınızda ise muhteşem bir doğa ve harika bir tatil sizi bekliyor olacak.
Kartalkaya’da kayak mevsimi aralık ayının başlarında başlıyor ve yaklaşık olarak mart ya da nisan ayına kadar sürüyor diyebiliriz. En uygun ve güzel zamanda kar kalınlığı yaklaşık olarak 3 metreyi buluyor.  Kartalkaya’da 12 adet kayak pisti, iki telesiyej ve altı adet de teleski bulunuyor. Pistlerin toplam uzunluğu ise neredeyse 20 kilometreyi geçiyor.
Kayak alanı 1850–2200 m. yükseklik kuşağı üzerinde bulunuyor. Bölge, yarı ılıman bir iklime sahip. Kartalkaya Kayak Merkezi ve çevresi orman örtüleri ile kaplı. Hâkim rüzgâr yönü ise batı ve kuzeybatıdır. Alp kayağı, kayaklı koşu (cross-country) ve tur kayağı için uygun koşullara sahiptir. Yılın 4 ayı (15 Aralık-15 Nisan) kayak yapmak mümkündür. Ortalama 250 cm. kar kalınlığı vardır.
Kartalkaya’da kayak ve düşünebileceğiniz her türlü kar sporunu yapabilirsiniz. Kayak takımı kiralayıp saatlik dersler alabilirsiniz. Bu eşsiz manzaranın her anının keyfini çıkararak yürüyüşler yapabilirsiniz.

Gerede-Esentepe Arkut Dağı Kayak Merkezi :
Gerede’nin kuzeyinde, 1300 m. yükseklikte, kış sporları ve kayak imkanına sahip bir otelin bulunduğu yerdir. Asırlık çam ağaçlarının bulunduğu Esentepe’ye bu isim bölgenin sürekli esmesi nedeniyle Atatürk tarafından verilmiştir. Esentepe'nin 4 km kuzeyinde Arkut Dağı'nda bulunan pistlerde kayak yapılmakta ve her yıl uluslararası kayak yarışmaları düzenlenmektedir
Kayak ve snowboard sporları ile yeni tanışacak olanlar veya bu spora yeni başlayanlar, Kartalkaya’ya gönül rahatlığıyla gidebilirler. Burada kendileri için uygun pistler bulabileceklerdir. Kartalkaya, aynı zamanda profesyonellere de hitap eden dik pistleri ile de gözde bir kayak merkezidir.
Kartalkaya’nın son yıllarda daha da artan popülaritesi ile bölgeye gelen turist sayısı her geçen yıl artıyor. Bölgede bulunan konaklama tesislerinin sayısı da misafirleri ağırlayabilecek yeterlilikte.
Kartalkaya otelleri gerek kayak pistlerine yakın yerlerde gerekse de yaylalarda ormanın kucağında konumlanmışlar. Kayak yapmak istemiyorum derseniz, muhteşem yeşilliklerin içinde güzel bir doğa yürüyüşü yapma alternatifiniz de var.
Kartalkaya otelleri tüm yıl hizmete açıklar. Bazı oteller oda kahvaltı hizmet veriyor, bazıları ise yarım pansiyon çalışıyorlar. Bir tesisten beklediğiniz tüm olanaklara sahipler. Eğer büyük bir kayak otelinde konaklamak isterseniz genellikle kayak merkezlerinin civarında konumlanmışlar. Ancak ormanın içinde, kayak merkezlerinden biraz daha uzakta Kartalkaya butik otellerini de tercih edebilirsiniz. Genellikle aile işletmesi olan butik oteller, sıcacık ve samimi bir tatil sunuyorlar.
Kartalkaya otel fiyatları genellikle uygun seçenekler sunsa da kaldığınız döneme ve konakladığınız otelin kalitesine göre farklılık gösterebiliyor. Kayak sezonunun başladığı kış aylarında fiyatlarda artış görülebiliyor. Ancak genellikle çok ünlü kayak merkezlerine göre uygun fiyatlar sunuyorlar.
Eğer bu kış güzel bir kayak tatili yapmak isterseniz Kartalkaya otellerini ve Kartalkaya otel fiyatlarını sitemizden görebilirsiniz. Uygun fiyat seçenekleri ile Kartalkaya otelleri misafirlerini bekliyor. Rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
19.07.2024
Çıkış
20.07.2024
Misafirler
2 misafir
3.7 · İyi · 3 yorum
Kartaltepe Hotel, Kartalkaya Bolu
Bolu Kartalkaya Dağ Oteli
En iyi fiyat alınıyor
Şu anda kapalı
01 Kas ile 01 Nis arasında açık

Golden Key Kartalkaya

4.7 · Harika · 3 yorum
Golden Key Chalet - Kartalkaya Bolu
Lüks Dağ Oteli, Kayak Oteli
En iyi fiyat alınıyor
Şu anda kapalı
01 Kas ile 01 Nis arasında açık

Dorukkaya Ski & Mountain Resort

4.0 · İyi · 4 yorum
Dorukkaya Ski & Mountain Resort, Kartalkaya Bolu
En iyi fiyat alınıyor
Şu anda kapalı
01 Kas ile 31 Mar arasında açık

Grand Kartal Otel

4.7 · Harika · 3 yorum
Grand Kartal Otel, Kartalkaya Bolu
En iyi fiyat alınıyor
Şu anda kapalı
01 Kas ile 31 Mar arasında açık

Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort

5.0 · Harika · 2 yorum
Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort, Kartalkaya Bolu
Lüks Kayak Oteli, Kartalkaya
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Kartalkaya'da hangi kayak otelleri aileler için en uygun?
Golden Key Kartalkaya; konforlu yataklar, kaz tüyü yorganlar, özel yapım battaniyeler, kolalı yatak örtüleri ile ailelerin rahatlıkla konaklayabileceği bir yer. Bütün övgüleri hak ediyor.
Kartalkaya bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi incelebilirsiniz.
Kartalkaya'da kalmak için en iyi kayak oteller hangileri?
Golden Key Kartalkaya; ünlü mimar Lea Invent tarafından tasarlanmış özel bir seçki adeta Odaları klasik yayla evi ve lodge tipolojilerinin modern bir yorumu olmuş. Tadını çıkarın.
Kartalkaya'da hangi kayak oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Golden Key Kartalkaya; kahvaltısı bir şölen! Menü İtalyan ve Türk mutfağı ağırlıklı.