×

Bördübet Rehberi


Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Hisarönü Köyü’nde yer alan Bördübet, yemyeşil çam ağaçları ve denizin kucaklaştığı, huzur dolu muhteşem bir tatil beldesi. Tertemiz bir havası var ve beldede duyabileceğiniz tek ses dalgaların ve cırcır böceklerinin sesi.   

Bördübet Muğla merkeze yaklaşık 90, Marmaris’e ise 25 kilometrelik bir mesafede yer alıyor. Daha Marmaris’ten, Bördübet’in yoluna girdiğinizde harika ormanların içinden ilerliyorsunuz. Bölgenin Gökova Körfezi' ne bakan yüzünde yer alan ve ormanlarla çevrili olan Bördübet, bölgedeki birçok koy gibi eşsiz bir doğaya sahip. En önemli özelliği ise 200 metre eninde ve 600 metre uzunluğunda bir kanal aracılığıyla sık çam ormanının içine giren denizi. Yemyeşil çam ağaçlarının çevrelediği deniz, özellikle fotoğraf meraklıları için mükemmel bir manzara oluşturuyor. Özel çevre koruma alanı olan Bördübet'te dağ güvercini, saka, bülbül, balıkçıl kuşlar, atmaca, yaban domuzu, tavşan, sincap, tilki ve porsuk gibi yabani hayvanlar da bulunuyor. Kuşları seyretmek ve dinlemek serbest, ama ormanın içlerine doğru yürüyüş yapacaksanız yöre sakinlerine danışmayı ihmal etmeyin.    

Bördübet’in adıyla efsane ise oldukça ilginç. Yıllar önce bu koyda saklanan İngiliz askerlerinin "Kuş Yatağı" anlamına gelen "Bird the bed" dedikleri bölgenin adı bugünlere gelene kadar şekil değiştirmiş ve Bördübet olarak kalmış. dağ güvercini, saka, bülbül, balıkçıl kuşlar, atmaca ve daha birçok kuş çeşidiyle bu adın hakkını veriyor. Denizin ormanla iç içe geçerek ilginç bir koy oluşturduğu, trafikten ve binalardan arınmış Bördübet; bitki, kuş ve hayvan çeşitleriyle küçük bir "Amazon"u andırıyor desek abartmış olmayız.   

Bördübet son yıllarda keşfedilmeye başlanmış, henüz el değmemiş koyları ve güzellikleri bulunan bir tatil beldesi. Bölgeye gelen turistlerin sayısı ise her geçen yıl giderek artıyor. Gelen misafirlerin konaklamak için çok seçenekleri yok bölgede. Bölge özel koruma alanı olduğu için yapılaşmaya pek izin verilmiyor. Şu an bölgede iki adet tesis bulunuyor.   

Bördübet otellerinin biri ahşap dekorasyonlu taş bir bina iken, diğeri kamp atmosferinde ve değişik bir konseptte hizmet veren konaklama tesisi. Tesislerin kendilerine ait plajları bulunuyor. İsterseniz yüzme havuzu da var ki çocuklu aileler de rahatlıkla tatil yapabilirler.   

Bördübet otellerinin işletmecileri oldukça güler yüzlü ve ilgili. Çalışanlar da öyle, huzur dolu bölgede sorunsuz bir tatil yaşatıyorlar size.   

Bördübet butik otelleri genellikle yaz tatil sezonunun başladığı nisan mayıs aylarında hizmete giriyor ve kasım ayına kadar da hizmet vermeye devam ediyorlar.   

Bördübet otel fiyatları ise sunulan hizmete, kaliteye ve doğanın nimetlerine karşın oldukça uygun. Ancak bölgede sadece iki tesis olduğu için rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin.   

Büyükşehrin karmaşasından sıkıldıysanız huzur dolu bir tatil için bu yaz Bördübet’e gidebilirsiniz. Sitemizi inceleyerek Bördübet oteller, Bördübet otel fiyatları, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. İyi tatiller.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Marmaris Bördübet bölgesindeki hangi oteller aileler için en uygun?

Club Amazon Bördübet, Amazon ormanlarını hatırlatan bir ortam. Dünyalar tatlısı minyatür bungalovları var.

Marmaris Bördübet bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Marmaris Bördübet bölgesindeki evcil hayvan dostu oteller hangileridir?

Golden Key Bördübet evcil dostlarımızı kabul ediyor.

Marmaris Bördübet bölgesinde yetişkin oteller hangileri?

Golden Key Bördübet her şeyden uzak inanılmaz büyülü bir yer. Etraf yemyeşil.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler