×

Marmaris Hisarönü Rehberi


Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Hisarönü, son yıllarda giderek artan bir turizm potansiyeline sahip tatil beldelerimizden biri. Marmaris ile Datça arasında ve yemyeşil ormanlarla kaplı şirin bir kasaba. Hala el değmemiş koyları, bölgeleri var. Üstelik Akdeniz ve Ege’deki pek çok tatil beldesine nazaran oldukça sakin, dingin ve huzur dolu.   

Dar ve virajlı bir yol olan ve bir ara epeyce yükselen Marmaris-Datça yolunun en keyifli tarafı, bir yanda Hisarönü, öte yanda da Gökova Körfezi'nin ayaklar altına serildiği manzaraya sahip olması. 
    

Datça yolunun 22. km' sinden sola, Bozburun yoluna girdiğinizde 1 km. sonra Hisarönü Köyü' ne çıkıyorsunuz. Hisarönü, kendi adıyla anılan körfezin uç noktasında yer alıyor. Köy ana yoldan biraz daha içeride. Denizi sığ, kumu kiremit rengi olan Hisarönü, Marmaris'in kalabalığından uzak sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin tercihi. Hisarönü’nün her zaman esintili nemsiz havası ve temiz suyunun astım ve kalp rahatsızlıkları olanlara iyi geldiği biliniyor.
    

Köyle körfez arasında Eren Dağı üzerindeki Pazarlık (ya da Gavur Pazarı) adı verilen düzlükte Kastabos adlı bir tapınak kentnin kalıntıları göze çarpıyor. Kalıntılar Hemithea Tapınağı’na ait. Antik çağ tarihçisi Sicilyalı Diodoros Apollon tarafından bu bölgeye getirilmiş Molpadia(şarkıcı) adlı kadına Hemithea(yarı tanrıça) adı altında tapınıldığını ve onun için bir tapınak yapıldığını, tapınağın ününün uzun süre devam ettiğini anlatır.   

Hisarönü beldesinin denizi mavinin her tonunu barındırıyor. Yeşille mavi tam da burada kucaklaşıyor. Tertemiz koyları ve plajlarında vakit geçirmek gerçekten de size bütün yılın yorgunluğunu unutturacak.   

Hisarönü otelleri de unca güzelliğin içinde, yemyeşil doğanın kucağında konumlanmışlar. Denize ise sıfır konumdalar. Pek çok Hisarönü otelinin kendilerine ait plajları bulunuyor. Yüzme havuzları da mevcut ki bu sayede çocuklu aileler de gönül rahatlığı ile konaklayabilirler.   

Hisarönü otellerinin bazıları yılın her dönemi hizmete açık, bazıları ise yaz tatil sezonunun başladığı aylarda hizmete açılarak kasım ayına kadar hizmet veriyorlar. Genellikle oda kahvaltı ya da yarım pansiyon çalışıyorlar. Ama gün boyunca restoranlarında, çok çeşitli lezzetli yemeklerin tadına bakabilirsiniz.   

Hisarönü otel fiyatları ise konakladığınız tesisin kalitesine göre farklılık gösterebiliyor. Genel olarak sunulan hizmete ve kaliteye göre fiyatlar uygun diyebiliriz.    
Siz de bu yaz tatiliniz için Hisarönü’nü tercih edecekseniz sitemizi inceleyerek Hisarönü otelleri, Hisarönü otel fiyatları, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Marmaris Hisarönü bölgesindeki hangi oteller güzel manzaraya sahip?

Golden Key Hisarönü, zevk, özen, sadelik ve huzur... Her şey dozajında. Manzara da bonusu.

Marmaris Hisarönü bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Marmaris Hisarönü bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?

Dalaman Havaalanı 113 km uzaklıkta. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.

Marmaris Hisarönü bölgesindeki denize sıfır en iyi oteller hangileri?

Club Rena, denize sıfır kendine ait güzel bir plajı olan, sakin ve huzurlu bir yer. Nefis bir manzara!

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler