Bitez'de Nerede Yenir

Bodrum Bitez’de Ege mutfağından ve Türk ve Dünya mutfaklarından pek çok lezzeti bir arada bulabilirsiniz. bitez’de hemen her köşe başında restoranlar var. İsterseniz ızgara et çeşitlerini ve kebap, pide tarzı yiyecekleri yapan yerlerde bulabilirsiniz.   

Ama Bodrum Bitez’e geldiyseniz deniz kenarındaki balık restoranlarında muhteşem zeytinyağlı mezelerle birlikte taze mevsim balıklarının tadına bakmadan, denize karşı balık keyfi yapmadan dönmek olmaz. Bitez mantısının ve ünlü Bitez dondurmasının da tadına bakabilirsiniz.   

Türk ve Rum mutfak kültürünün hâkim olduğu Bodrum Bitez’de balık restoranlarında, özellikle zeytinyağlı mezelerde çok çeşitli tatlar bulabilirsiniz. Özellikle Bodrum merkeze gittiyseniz Kırlangıç ve İskorpit denilen balıktan yapılan balık çorbası, çeşitli salatalar ve Bodrum’da acı ot denilen ottan yapılan salata ve mezelerin tadına mutlaka bakmalısınız. Yine acı ot ve yumurta ile yapılan yemeği tadabilirsiniz. Çeşitli otlarla yapılan lezzetli börekler ve lokma tatlısı da denemenizi önerdiğimiz lezzetlerden birkaçı.   

Çeşitli deniz ürünlerinden yapılan mezeleri, ahtapot çorbasını ve Ege’de hemen her bölgede yapılan zeytinyağlı kabak çiçeği dolmasını tatmadan dönmeyin Bitez’den.

Gezlong'dan: Öneriler:

Altın Kaşık Restoran. Dünya Mutfaklarının çeşitli örneklerini Bitez sahilinde kurulan bu restoranda bulabilirsiniz. Çin yemekleri için Çinli bir şefleri bulunuyor. Türk mutfağında ise harikalar yaratıyorlar. Cafe Sarnıç. Bitez koyunun en batı ucunda yer alan Sarnıç beach, cafe ve restoran olarak hizmet veriyor. Taze ev yemekleri bulacağınız Sarnıç, sade dekorasyonu ama muhteşem doğası ile dikkatimizi çekiyor. Oldukça iddialı bir su sporları merkezi bulunan Sarnıç’ta rüzgar sörfünün yanı sıra, kano, yelken, ringo ve su kayağı yapabilirsiniz. Arşipel. Bitez’de Aktur Sitesi’nde bulunan Arşipel, közde patlıcan, kılıç pastırma ve balık çeşitleri denince rakip tanımıyor. Füme, marine ve çiğ balık tabakları mutlaka denenmesi gereken lezzetler. Meşhur Bitez Dondurmacısı. Bitez’in meşhur meyveli dondurmalarının tadına bakmak için vazgeçilmez bir mekân. Gece 04.00’e kadar açık.

Konaklama için Bodrum Otelleri sayfasını ziyaret ediniz.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
16.04.2024
Çıkış
17.04.2024
Misafirler
2 misafir
5.0 · Harika · 1 yorum
Lüks Otel
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 1 yorum
Ev konforunda otel hizmetiyle konaklama.
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 3 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Bodrum Bitez bölgesindeki hangi oteller çiftler için en uygun?
Yalıhan Hotel yalın ve mutlak sükuneti ile tercih edilebilir.
Bodrum Bitez'de hangi oteller aileler için en uygun?
Dorman Suites Hotel bağımsız girişli suit odaları ile çok modern. Bahçe envai çeşit bitkiyle ağaçla dolu. Keyifli tatiller...
Bodrum Bitez bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Bodrum Bitez bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Bodrum Milas Havaalanı 40 km uzaklıkta bulunuyor. Sitemizdeki önerilerimizi inceleyebilirsiniz.
Bodrum Bitez bölgesinde yetişkin oteller hangileri?
Yalıhan Otel, mütevazi ve sakin tavrı ile yetişkinlerin tercih edebileceği bir yer. Ayriyeten kendine ait bakımlı plajı bulunuyor.