Bitez Rehberi

Bodrum merkeze yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta Bitez, son yıllarda giderek artan bir turizm potansiyeline sahip. Bitez, aynı zamanda Bodrum Yarımadası’nda en çok narenciyenin yetiştiği bir alan. Büyük narenciye bahçeleri ile zeytin ağaçları iç içe geçmiş Bitez’de.    

Yunanca bağlık bahçelik anlamına gelen adıyla Bitez, Bodrum’un en yeşil alanlarından biridir. Bitez’de tatil yaptığınızda hem sakin ve doğayla iç içe bir tatil yapmış olursunuz, hem de Bodrum’un hareketli eğlence hayatına oldukça yakın olursunuz. Bitez’in sahil şeridi yarım ay şeklinde uzanır ve tüm sahil halkın kullanımına açıktır. Korun doğusunda kalan ve Adaburun denilen yer ise biraz sığ ve bataklık olduğundan orada pek denize girilmez.    

Bitez, rüzgâr sörfü ve su sporları tutkunları için de oldukça uygun bir tatil yeridir. Son yıllarda giderek artan turizm potansiyeli ile Bitez, her yıl yerli ve yabancı çok sayıda turisti ağırlar. Bitez otelleri ise genellikle plajın gerisinde konumlanmışlar. Denize oldukça yakın konumdalar. Zaten çoğu Bitez otelinin kendine ait yüzme havuzu da bulunuyor. Dolayısıyla çocuklu aileler için de oldukça uygun tatil imkânlarına sahip Bitez butik otelleri. Bitez otellerinin önünde kendilerine ait plajları da var.   

Bodrum Bitez otelleri arasında tatil köyleri de küçük ve butik otel şeklinde hizmet veren oteller de mevcut. Her kesimden tatilcinin zevkine göre otel bulmak mümkün Bitez’de.
Bitez otelleri genellikle yaz tatil sezonunun başlaması ile hizmete açılıyorlar ve neredeyse kasım ayına kadar da hizmete açıklar. Deniz kenarında ve ağaçların içinde konumlanmışlar. Rengârenk çiçekleri, zeytin ve narenciye ağaçları var bahçelerinde.   

Bitez’in denizi de öyle çok derin değil. Bir süre denizin içinde yürüyorsunuz. Dolayısıyla gönül rahatlığı ile çocuklarınızla da deniz kenarında vakit geçirebilirsiniz.
Bitez otel fiyatları ise genellikle konaklama tesisinin kalitesine ve konakladığınız döneme göre değişiklik gösterebiliyor. Sonbahara aylarında Bitez otel fiyatları biraz daha uygun seçenekler sunabiliyor misafirlerine.
Siz de bu sene tatilinizi Bodrum Bitez’de geçirmek isterseniz sitemizi inceleyerek Bodrum Bitez otelleri, Bitez otel fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin.

Konaklama için Bodrum Otelleri sayfasını ziyaret ediniz.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
16.04.2024
Çıkış
17.04.2024
Misafirler
2 misafir
5.0 · Harika · 1 yorum
Lüks Otel
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 1 yorum
Ev konforunda otel hizmetiyle konaklama.
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 3 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Bodrum Bitez bölgesindeki hangi oteller çiftler için en uygun?
Yalıhan Hotel yalın ve mutlak sükuneti ile tercih edilebilir.
Bodrum Bitez'de hangi oteller aileler için en uygun?
Dorman Suites Hotel bağımsız girişli suit odaları ile çok modern. Bahçe envai çeşit bitkiyle ağaçla dolu. Keyifli tatiller...
Bodrum Bitez bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Bodrum Bitez bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Bodrum Milas Havaalanı 40 km uzaklıkta bulunuyor. Sitemizdeki önerilerimizi inceleyebilirsiniz.
Bodrum Bitez bölgesinde yetişkin oteller hangileri?
Yalıhan Otel, mütevazi ve sakin tavrı ile yetişkinlerin tercih edebileceği bir yer. Ayriyeten kendine ait bakımlı plajı bulunuyor.