×

Çanakkale Merkez Otelleri

Tarih, Deniz, Ferahlık…
Bağımsızlık tarihimizin en önemli şehrine götürüyoruz sizleri, yani Çanakkale'ye. Çanakkale deyince bizim aklımıza ilk olarak tarih, deniz, ferahlık gelmekte çünkü. Yerleşim bakımından ülkemizin kuzey batı kesiminde Marmara Bölgesinde yer alan Çanakkale şehrinin hem Marmara Denizi hem de Ege Denizine kıyısı bulunmaktadır. Özellikle son 10 yılda hem daimi hem de geçici sıkça göç almasının sebepleri içerisinde ekonomik faaliyetlerin yanında nitelikli bir yaşam standardına ulaşmasını sayabiliriz. Çanakkale ekonomik açıdan her geçen zaman dilimi içerisinde gelişme göstermekte ve adalarından tutun sahillerine, iç bölgelerine kadar gittikçe örnek bir şehir hüviyetine bürünmektedir.
Şehri gözde bir şehir yapan özelliklerin başında Boğazları ve tarihi önemi gelmektedir. Gerek Truva Savaşları ve gerekse Çanakkale Muharebeleri hem ülkemizde hem de dünyanın birçok noktasında Çanakkale'yi her zaman gözde bir tarih/medeniyet şehri yapmaktadır. Anadolu tarihinin en eski dönemlerinden itibaren Çanakkale sürekli olarak yaşam izlerinin bulunduğu ve tüm çağlarda albenisini koruyan bir yerleşim merkezi olarak karşımıza çıkmaktadır.
Verimli toprakları, yol boyunca sürüp giden uzunca yeşil manzarası, tabiatın tüm hünerlerini cömertçe sergilediği bir konumda olması, adaları ve yarımadalarıyla Çanakkale sizleri beklemekte. Çanakkale'de koyların sığlığı ve sakinliği de öne çıkan bir diğer özellik olarak bilinmektedir. Şehre geldiğinizde derin bir mutfak kültürü, çok geniş sayıda doğal ürün, hem doğa turizmi hem de kültür turizmi öne çıkan diğer özellikle olarak bilinmektedir. Ayrıca son dönemlerde doğa ve su sporları açısından da Çanakkale sürekli gelişmektedir, bir de bu duruma festivalleri ekleyecek olursak size dolu dolu bir tur ve gezi programı çıkacaktır. Hem Asya hem de Avrupa'da, hem karada hem de adada bu turu anlamlı kılmak için buyurun Çanakkale'ye.
Etiketler: çanakkale merkez otelleri, çanakkale merkez balayı otelleri, çanakkale merkez deniz kenarı otel, çanakkale merkez butik otelleri, çanakkale merkez jakuzili otel, çanakkale merkez havuzlu otel, çanakkale merkez şömineli otel, çanakkale merkez deniz manzaralı otel, çanakkale merkez doğa içinde otel, çanakkale merkez otel, çanakkale merkez denize sıfır butik otel fiyatları

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Çanakkale'de merkezde çiftler için en uygun oteller hangileridir?

Cura Hotel uygar atmosferli bir kent oteli. Modern dekorasyonlu konforlu odaları ile tercih edilebilir.

Çanakkale'de merkezde manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?

Limani Hotel: liman manzarası ile insanın içini ferahlatan sakin atmosferi bulunuyor. Trafiğe kapalı Arnavut kaldırımlı Yalı Caddesi boyunca birbirinden otantik kafeler, dükkanlar sıralanmış. Şehrin orijinal dokusunu burada hissetmek mümkün...

Çanakkale'de merkezde aileler için en uygun oteller hangileridir?

Cura Hotel özenli ve içten havası ile ailelerin rahatlıkla konaklayabileceği bir yer.

Çanakkale'de merkezde bulunan otellerin ortalama fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemize göz atabilirsiniz.

Çanakkale'de merkezde tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?

Hotel Des Etrangers tarihi ve otantik ruhu ile dikkat çekiyor. Güzel bir eski binada kalmanın tadı başka oluyor...

Çanakkale'de merkezde havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?

Çanakkale Havalimanı merkeze 4 km uzaklıkta. Sitemizde tavsiye ettiğimiz otelleri inceleyebilirsiniz.

Çanakkale'de merkezde Yalı Han yakınındaki oteller hangileridir?

Yalı Han kentin merkezinde, 1887 yılında inşa edilen tarihi bir taş yapı. Vakti zamanında altında atların barındığı üstünde insanların yaşadığı han olarak 1985 yılına kadar hizmet vermiş. Hakkında belgeseller çekilmiş, programlar yapılmış, kitaplar yazılmış. Şimdi içinde neşeli dükkanlar, kafeler, sanat atölyeleri ve sahaflar bulunuyor. Burada içtiğiniz kahvenin müthiş bir tadı ve çekiciliği var.

Çanakkale'de merkezde Osman Korfmann Kütüphanesi yakınındaki oteller hangileridir?

Cumhuriyet döneminde Tekel İdaresi’ne bağlı tütün deposu olarak kullanılanılan ve vakti zamanında döneminin Ermeni okulu olan 19. yüzyıldan kalma bina, 2007 yılında Çanakkale-Tübingen Troia Vakfı tarafından restore edilerek M. Osman Korfmann Kütüphanesi haline getirilmiş. Troia’da 1988 yılından beri yürüttüğü arkeolojik kazılarla önemli çalışmalara imza atan Prof. Dr. R. Manfred Korfmann, ölümünden önce yaklaşık 6.000 kitaptan ve makale/bilimsel yayından oluşan değerli kitaplığını vakfa hibe etmiştir. Yalı Caddesi’nde bulunan bu kütüphanede çeşitli sergiler, çalıştaylar ve seminerler düzenlenmekte. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Çanakkale'de merkezde güzel kahvaltı servisi olan oteller hangileridir?

Limani Hotel kişiselliğini yitirmeden konforu seçkin olan özel bir yer. Kahvaltılarının da keyfine doyum olmuyor.

Çanakkale'de merkezde Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı (Eceabat) yakınındaki oteller hangileridir?

Şehitler diyarı olarak da anılan Çanakkale, Cihan Harbi sırasında cereyan eden Çanakkale Savaşı’nda hayatını kaybeden askerlerin anısına, Gelibolu Yarımadası’nda 1973 yılında Milli Park ilan edilerek bölge koruma altına alınmış. 34 bin hektarlık alan, uzun kıyı şeridi ve etraftaki ormanlık vadileri ile alabildiğine kederli ve özel bir yer. Gelibolu Milli Parkı'nı ziyaret etmek için 3-4 saat ayırmak lazım. Otel önerilerimiz için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler