Çanakkale Merkez Rehberi

Çanakkale, Türkiye'nin kuzeybatısında, Marmara bölgesinde yer alan tarihi ve turistik bir şehirdir. Burada gezilebilecek pek çok yer ve yapılacak aktivite bulunmaktadır. İşte Çanakkale'de görülebilecek bazı yerler:
    Çanakkale Şehitleri Anıtı: Dünya Savaşı'nda hayatını kaybeden askerlere adanmış bir anıt. Şehrin sembolik yapısıdır ve 360 derecelik bir manzara sunar.
    Çimenlik Kalesi: Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalma bir kale. Bugün müze olarak hizmet veriyor ve tarihi eserler ve silah koleksiyonu gibi birçok ilginç şey içeriyor.
    Kilitbahir Kalesi: Yine Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalma bir kale. Buradan boğaz manzarası harika. Kaledeki müzede tarihi eserler ve silahlar sergileniyor.
    Saat Kulesi: 19. yüzyılda inşa edilmiş tarihi bir kule. Şehrin sembollerinden biridir ve Cumhuriyet Meydanı'nda yer alır.
    Tarihi Çarşı: Çanakkale'nin tarihi çarşıları, el sanatları, geleneksel ürünler, hediyelik eşyalar ve yöresel lezzetleri sunan birçok dükkan ve dükkana ev sahipliği yapar.
    Troya Antik Kenti: Çanakkale şehir merkezine yakın olan antik bir şehir. Homeros'un İlyada destanında bahsedilir ve tarihi kalıntıları ile ünlüdür.
    Boğaz Gezisi: Çanakkale Boğazı, tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlüdür. Boğazda teknelerle yapılan turlar, müthiş bir manzara sunar.
    Anzak Koyu ve Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı: Birinci Dünya Savaşı sırasında gerçekleşen Anzak Çıkarması'nın yapıldığı yer. Burada pek çok tarihi mekan ve anıt bulunmaktadır.
    Truva Antik Kenti: Çanakkale iline bağlı Tevfikiye köyünde bulunan antik bir kent. Homeros'un İlyada destanında anlatılan Truva Savaşı'nın gerçekleştiği yer olarak bilinmektedir.Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
13.07.2024
Çıkış
14.07.2024
Misafirler
2 misafir
4.7 · Harika · 3 yorum
Hotel Des Etrangers, Çanakkale
19. yüzyılda Troya Kaşifi Heinrich Schlieman'a da ev sahipliği yapmış özel belgeli bir otel
En iyi fiyat alınıyor
The Abies, Çanakkale
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Çanakkale'de merkezde çiftler için en uygun oteller hangileridir?
Cura Hotel uygar atmosferli bir kent oteli. Modern dekorasyonlu konforlu odaları ile tercih edilebilir.
Çanakkale'de merkezde manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?
Limani Hotel: liman manzarası ile insanın içini ferahlatan sakin atmosferi bulunuyor. Trafiğe kapalı Arnavut kaldırımlı Yalı Caddesi boyunca birbirinden otantik kafeler, dükkanlar sıralanmış. Şehrin orijinal dokusunu burada hissetmek mümkün...
Çanakkale'de merkezde aileler için en uygun oteller hangileridir?
Cura Hotel özenli ve içten havası ile ailelerin rahatlıkla konaklayabileceği bir yer.
Çanakkale'de merkezde bulunan otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemize göz atabilirsiniz.
Çanakkale'de merkezde tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?
Hotel Des Etrangers tarihi ve otantik ruhu ile dikkat çekiyor. Güzel bir eski binada kalmanın tadı başka oluyor...
Çanakkale'de merkezde havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Çanakkale Havalimanı merkeze 4 km uzaklıkta. Sitemizde tavsiye ettiğimiz otelleri inceleyebilirsiniz.
Çanakkale'de merkezde Yalı Han yakınındaki oteller hangileridir?
Yalı Han kentin merkezinde, 1887 yılında inşa edilen tarihi bir taş yapı. Vakti zamanında altında atların barındığı üstünde insanların yaşadığı han olarak 1985 yılına kadar hizmet vermiş. Hakkında belgeseller çekilmiş, programlar yapılmış, kitaplar yazılmış. Şimdi içinde neşeli dükkanlar, kafeler, sanat atölyeleri ve sahaflar bulunuyor. Burada içtiğiniz kahvenin müthiş bir tadı ve çekiciliği var.
Çanakkale'de merkezde Osman Korfmann Kütüphanesi yakınındaki oteller hangileridir?
Cumhuriyet döneminde Tekel İdaresi’ne bağlı tütün deposu olarak kullanılanılan ve vakti zamanında döneminin Ermeni okulu olan 19. yüzyıldan kalma bina, 2007 yılında Çanakkale-Tübingen Troia Vakfı tarafından restore edilerek M. Osman Korfmann Kütüphanesi haline getirilmiş. Troia’da 1988 yılından beri yürüttüğü arkeolojik kazılarla önemli çalışmalara imza atan Prof. Dr. R. Manfred Korfmann, ölümünden önce yaklaşık 6.000 kitaptan ve makale/bilimsel yayından oluşan değerli kitaplığını vakfa hibe etmiştir. Yalı Caddesi’nde bulunan bu kütüphanede çeşitli sergiler, çalıştaylar ve seminerler düzenlenmekte. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Çanakkale'de merkezde güzel kahvaltı servisi olan oteller hangileridir?
Limani Hotel kişiselliğini yitirmeden konforu seçkin olan özel bir yer. Kahvaltılarının da keyfine doyum olmuyor.
Çanakkale'de merkezde Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı (Eceabat) yakınındaki oteller hangileridir?
Şehitler diyarı olarak da anılan Çanakkale, Cihan Harbi sırasında cereyan eden Çanakkale Savaşı’nda hayatını kaybeden askerlerin anısına, Gelibolu Yarımadası’nda 1973 yılında Milli Park ilan edilerek bölge koruma altına alınmış. 34 bin hektarlık alan, uzun kıyı şeridi ve etraftaki ormanlık vadileri ile alabildiğine kederli ve özel bir yer. Gelibolu Milli Parkı'nı ziyaret etmek için 3-4 saat ayırmak lazım. Otel önerilerimiz için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.