Fethiye'de Gezilecek Yerler

Fethiye denizi, doğası ve tarihi ile oldukça güzel bir tatil beldesi. Bir tatilden beklenen her şeyi bulabilirsiniz burada. Fethiye’nin etrafını gezmek ve yalnızca bir yerde kalmak istemiyorsanız görecek ve gezecek birçok alternatif bulacaksınız.   

Fethiye’ye geldiğinizde Termessos Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz. Toros Dağları üzerinden kurulmuş oldukça eski ve görkemli bir kent. Termessos Milli Parkı içinde çok sayıda hayvan ve bitki türü de koruma altına alınmış.   

Fethiye Ölüdeniz’den kalkan teknelerle Kelebekler Vadisi’ne gidebilirsiniz. Cennetten bir köşe olan vadi, sit alanı ilan edilerek korumaya alınmış ve yapılanma yasaklanmış. Buradaki parkurdan Faralya Köyü’ne de gidebilirsiniz.   

Belcekız ve Katrancı Koyları’na gidebilirsiniz. Daha buralara giderken bile uzun ve ağaçlı yollarda büyüleneceksiniz. Ölüdeniz’e gidip mavilikler ve yeşilliklerle dolu, güzel bir gün geçirebilirsiniz.   

Arabanız varsa Oyuk Tepe denilen burnun etrafını dolaşabilirsiniz. Yürüyüş yapmayı seviyorsanız 1. ve 2. Karagözleri, limanı geçin ve deniz kıyısı yolunu izleyin.  
Manzara buradan çok güzel, yukarıdan aşağıda denizin ve kayıkçıların görüntüsünü fotoğraflayın. Uçurumun dibinde güzel koylar var. Onları da görmeyi ihmal etmeyin! İsterseniz koy gezintilerini denizden tekne ile de yapabilirsiniz. 
    Yol üzerindeki koylardan biri Kalemya’ya bitişik koy olan Boncuk Koyu’dur. Su sporları ve yüzmek için son derece elverişli.   

Şehrin güneyinde yükselen Fethiye Kalesi’ni görün. Kalenin, Aziz John'un şövalyelerine ait olduğu sanılıyor. Duvarlara oyulmuş birkaç yazı, tarihi belirsiz bir sarnıç dışında, tepenin doğu yüzünde küçük ve basit iki kaya mezarı bulunuyor.
    

Arkeolojik ve Etnografik Eserler Salonu olmak üzere iki teşhir salonu bulunan Fethiye Müzesinin arkeoloji bölümünde seramik eserler, heykeller yer alıyor. Etnografik bölümde yöreye has el dokuma örnekleri, dastar tezgâhı, gümüş takılar sergileniyor. Açık teşhirde ise büyük taş eserler, lahitler, Izraza Anıtı teşhir ediliyor.
    1791 yılında Cezayirli Hasan Paşa tarafından yapılmış olan Cezayirli Cami ve hala kullanılan  14 kubbeli Fethiye Hamamı’nı mutlaka görmelisiniz.   

Fethiye'de gezebileceğiniz başlıca hanlar ise Ilıca Hanı (Üzümlü Yolu üstünde), İncir Hanı, Karatoprak Hanı (İnbecik Yolu’nda), Kemer-Seki Yolu’nda Paşa Hanı, Daydur Hanı ve Naldöken Hanlarıdır.
    Şehir içinde Likya döneminden kalma M.Ö. 4.yy.dan kalma Likya Kaya Mezarları dikkati çeker. Bunlar, şehrin simgesi haline gelen doğal kayaya oyulmuş mezarlardır. Çok sayıda düzgün basamaklarla mezarların en güzel ve en görkemlisi olan Amintas'a ulaşabilirsiniz. Lahit mezarların en önemlisi, şehir merkezinde, hemen postanenin yanında.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
27.02.2024
Çıkış
28.02.2024
Misafirler
2 misafir

Casa Margot Hotel, +14

5.0 · Harika · 3 yorum
Fethiye Merkez Lüks Otel
En iyi fiyat alınıyor

Ece Saray Marina Resort

4.7 · Harika · 6 yorum
Hem çevreyi ziyaret eden yelkenciler hem de huzur, güzellik ve gurme yemekleri arayanlar için.
En iyi fiyat alınıyor

Hotel Unique Adult Only

4.8 · Harika · 4 yorum
Lüks Balayı Oteli, Fethiye
En iyi fiyat alınıyor
Portakal bahçeleri içinde özel havuzlu lux vilalar
En iyi fiyat alınıyor

Yacht Boheme Hotel, +12

4.4 · Harika · 8 yorum
Lüks Küçük Otel, Yetişkin Oteli
En iyi fiyat alınıyor

Yacht Classic Hotel, +12

4.4 · Harika · 7 yorum
Lüks Marina Oteli. Fethiye Karagözler’de bulunan Marina’da konumlanıyor.
En iyi fiyat alınıyor
Şu anda kapalı
01 May ile 31 Eki arasında açık

Villa TN - Fethiye ( +12 Adult Only )

5.0 · Harika · 23 yorum
En iyi fiyat alınıyor
Şu anda kapalı
02 Nis ile 30 Kas arasında açık

Yonca Lodge

4.9 · Harika · 19 yorum
Burası denizin ve doğanın kokularını anımsatıyor bizde.
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Fethiye bölgesinde çiftler için uygun en iyi oteller hangileridir?
Yacht Boheme Hotel'in fütüristik ve bohem aksesuarları minimal odaları ile kusursuz bir ahenk oluşturmuş. Gerçekten zevk sahibi bir gözün varlığı her detayda belirgin.
Fethiye bölgesinde manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?
Casa Margot Hotel Fethiye'nin son yıllarda keşfettiğimiz incilerinden. Kalıplaşmış turistik ortamdan uzak, son derece niş ve şık bir otel. Akdeniz'in muhteşem panaroması ayaklarınızın altına serili...
Fethiye bölgesinde aileler için uygun en iyi oteller hangileridir?
Yonca Lodge yavaş tempoyu, denize sıfır olağanüstü konumu ile ıssız bir köşede korumayı başarıyor. Ailelerin gönlünde de yer etmeyi çoktan başarmış.
Fethiye bölgesinde ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Fethiye bölgesinde bulunan en iyi oteller hangileridir?
Yacht Boheme Hotel, mutlak sükunet arayanlar için iyi bir seçenek. Marinanın yanında olağanüstü bir cennet!
Fethiye bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Yacht Classic Hotel kahvaltı kültürünün lezzetlerini gerçek bir sevgi ile sunuyor.
Fethiye bölgesindeki evcil hayvan dostu oteller hangileridir?
Babakamp Eco Ranch & Retreat evcil dostlarımızı kabul ediyor.
Fethiye bölgesinde havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Dalaman Havaalanı Fethiye'ye 50 km uzaklıkta bulunuyor. Sitemizde tavsiye ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Fethiye bölgesinde şöminesi ve jakuzisi bulunan oteller hangileridir?
Yonca Lodge etrafta gözü rahatsız eden hiçbir şey olmadığı, sakin bir koyda yer alıyor. Kimselere değmeden bir kenara çekilebileceğiniz konforlu köşeleri bucakları var. Ortak alanlarında iyi bir kütüphaneleri ve kışın harıl harıl yanan şöminesi bulunuyor. Bizce kilit anlardan biri sezon dışı gidip bu sakinliğini tadına varabilmekte yatıyor.
Fethiye bölgesinde villa ve dağ evi kiralama seçenekleri nelerdir?
Babakamp Eco Ranch & Retreat Babadağ'ın ıssız doğası ile baş başa kalınabilecek bir cennette yer alıyor. İyi döşenmiş konforlu ahşap bungalovları oldukça keyifli. Bir dizi farklı olanaklara sahip. Yamaç paraşütü, yoga, yürüyüş rotaları bunlardan bazıları. Ruh huzuruna varabileceğiniz bir yer.
Fethiye bölgesinde Güllük Dağı (Termessos) Milli Parkı yakınlarındaki oteller hangileridir?
Güllük Dağı (Termessos) Milli Parkı makilerle, envai çeşit endemik bitki türleriyle ve alageyiklerin, yabankeçilerinin, vaşakların fink attığı, tabiatın kemale erdiği çok özel bir yer. 2000 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Geçiçi Listesinde bulunuyor. Antik kentteki en eski kalıntılar ise; Helenistik dönemine ait mezarlar. Surlar, kuleler, kral yolu, Hadrian kapısı, odeon, agora ve tiyatro ise; Roma dönemine ait. Manzara ve atmosfer bakımından muhteşem bir yer. Refere ettiğimiz otelleri sitemizden inceleyebilirsiniz.
Fethiye bölgesinde Tlos Ören Yeri yakınlarındaki oteller hangileridir?
Tlos esrarengiz ve karanlık bir Likya kenti. Dağın etekleri antik kaya mezarlarıyla dolu. Tepesinde Kanlı Ali Ağa'nın Kalesi bulunuyor. Rivayete göre, kızının ırzı uğruna dağa çıkıp derebeyi olduğu biliniyor. Hercai sarmaşıklarla çevrili Roma hamamı, arka tarafta Akdağ'ın Mayıs sonuna kadar karlı kalan kütlesinin hayranlık uyandıran tüyler ürpertici güzelliği görülmeye değer. Tavsiyelerimizi sitemizden inceleyebilirsiniz.