Kapadokya ilk altı ayda rekor kırdı

Kapadokya bölgesini ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısı, bu yılın ilk 6 aylık döneminde rekor kırdı.

Türkiye'nin peribacaları, eşsiz güzellikteki vadileri, sıcak hava balonculuğu, yeraltı şehirleri ile ünlü turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesini ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısı, bu yılın ilk 6 aylık döneminde bir milyon 095 bin 854 oldu. Geçen yılın aynı döneminde bu rakam 1 milyon 153 bin 522 olarak gerçekleşmişti.

Nevşehir Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kapadokya bölgesinde turistlerin ziyaretine açık bulundurulan başta Göreme Açık Hava Müzesi başta olmak üzere Zelve, Mustafapaşa ve Açıksaray ören yeri, Çavuşin, El Nazar, Karanlık, Gülşehir St. Jean Kilisesi, Nevşehir, Ürgüp ve Hacıbektaş Veli Müzesi, Hacıbektaş Atatürk Evi, Özkonak, Tatlarin, Kaymaklı ve Derinkuyu yer altı kentlerini, bu yılın ilk altı aylık döneminde bir milyon 095 bin 854 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.
 
Kapadokya bölgesindeki müze, ören yeri ve yer altı kentlerini 2011 yılının ocak- haziran döneminde ise 1 milyon 153 bin 522 turist ziyaret etmişti. Turistler, bölgedeki tarihi ve turistik mekanlar arasında en çok Göreme Açık Hava Müzesi, Kaymaklı ve Derinkuyu yer altı şehirleri ile Zelve ve Paşabağları ören yerlerine ilgi gösteriyor

Haber Kaynağı : internet haber

Kapadokya Otelleri için tıklayınız: http://www.kucukoteller.com.tr/nevsehir-otelleri.html