Kışın şömine başı, yazın Ege havası arayanlara: Kuşadası

Kuşadası’nın az biraz dışındaki Kirazlı Köyü’nde, yemyeşil bir vadinin tam karşısında konumlanan Ephesus Boutique Hotel’deyim.
https://www.kucukoteller.com.tr/ephesus-boutique-otel

Lüksten ziyade, konumuyla gönül çelen otelin en baskın rengi çam ormanlarından yansıyan yeşil. Öyle ki balkonlardan doğa ve köy manzaraları doluyor ferah odalarına.

Sakinlik istiyorsanız adanın hareketinden uzak bu huzur inzivasını seveceksiniz. Tatil planınız bir balayı ise otelin şömineli ve jakuzili odasında kendinizi daha da özel hissedeceksiniz. Ailecek gelecekseniz çoluk çocuk hep beraber konaklayabileceğiniz odalar da mevcut.

Yani Ege güzel, otel de bu güzelliğin tadını çıkarmak için her mevsim müsait.
Yazın otelin rengarenk çiçeklerle ve ağaçlarla bezeli bahçesini de açıyorlar. Bahçenin ortasındaki havuzun en güzel yanı da vadiyi izleyerek yüzüp güneşlenebilmeniz. Tabii bir de ağaçlara tünemiş kuşların sesleri var ki, şezlongdaki tatlı uykuların ninnisi gibi. Denize gitmek isterseniz 15 dakika uzaklıktaki Dilek Yarımadası Milli Parkı’nın bakir koylarını tercih edebilirsiniz.

Ephesus Boutique Hotel’in küçük mutfağından çıkan kahvaltı ve yemek sunumlarında Ege samimiyeti var. Ekmeklerini kendileri yapıyor, sebzeyi kendileri yetiştiriyor, organik lezzet reçeteleriyle sofra hazırlıyorlar. Ev reçelleri, kümes yumurtaları, çeşit çeşit peynirle hazırlanan kahvaltıyı bahçede, restoranda ya da odanızda alabiliyorsunuz.

İsterseniz kedinizi köpeğinizi de giderken götürün, evcil hayvan kabul ediyorlar. Kışın 15 yaşından küçük misafirler için rezervasyon alınmıyor.

Oda kahvaltı konseptinde hizmet veren Ephesus Boutique Hotel’de iki kişilik oda fiyatları 3.500 TL’den başlıyor. Yapacağınız balayı rezervasyonlarında ‘küçükoteller’den arıyorum’ derseniz %10 indirim de hediye.
Telefon No: 0534 2060581

Kuşadası’nın Kirazlı Köyü özel bir köy. Köy sofraları meşhur, doğası da torpilli. Özellikle de kahvaltı denilince ilk burası akla geliyor. Köyde konaklarken Şirince, Efes, Meryem Ana hattına da ortalama 10 kilometre yakın olacaksınız. Caferli Köyü’ndeki Çiy Restoran farklı lezzetler için diğer bir alternatif.