Ilıca Rehberi

Ülkemizin en önemli tatil beldelerini sıralamak için bir liste oluştursak herhalde en üst sıralara İzmir Çeşme’yi yazarız. Çeşme içerisinde de en güzel plajlardan biri olan Ilıca Plajı başta gelmektedir. Ilıca bölgesi olarak bilinen yer aslında Ilıca Plajı ile ünlenmiştir. Bundan 20-25 yıl öncesine kadar yalnızca İzmir yerlileri tarafından bilinen yer gittikçe ünlenmiş ve günümüzde çok popüler bir hale gelmiştir. Ayrıca Ilıca Plajı birkaç yıl öncesine kadar ücretliydi fakat yerel yönetimlerin alığı bir
kararla tamamen ücretsiz oldu ve plaja giriş çıkışlar kontrol altına alınmaya başlandı. Şemsiye, şezlong ve giyinme kabinleriyle birlikte diğer bir takım ihtiyaçlarınızı ücretsiz bir şekilde karşılayabilirsiniz. Deniz, plaj ve güneş sizi adeta doyuracak burada. Mart ayından başlamak kadıyla kasım ayının ortalarına kadar deniz sezonu mümkündür Ilıca Plajı’nda. Buraya geldiğinizde sizi sapsarı altın kumdan bir plaj, sığ ve güvenli tertemiz bir deniz, bolca güneşli günler bekliyor. Plaj etrafında da hem konaklama hem restoran ve kafe tarzı mekânlar oldukça yeterli düzeydedir. Ancak Ilıca’ya kadar gelmişken, burada bir diğer önemli yer olan Yıldızburnu sıcak su kaynağı görmeyi ve denemeyi de ihmal etmeyin. Buraya ulaşım da oldukça
kolay. Mevki olarak Alaçatı ve Çeşme’ye zaten çok yakın. Konaklamanız esnasında buraları da yakın olduğu için gezebilirsiniz. Ilıca’ya ulaşmak İzmir’den 80 km, Çeşme’den yaklaşık 12 km’dir. İzmir-Çeşme otoyolunu kullanmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca buradan sevdiklerinize Sakızlı kurabiye, boyoz ve yerel/doğal ürünlerle birlikte civardaki dükkânlardan el işi hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Etraftaki klasikleşen taş mimari evlerini görmeyi de ihmal etmeyin. Gündüz Ilıca Halk Plajında serinlerken akşam da kafe ve eğlence mekânlarında yılın stresini atabilirsiniz.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
23.06.2024
Çıkış
24.06.2024
Misafirler
2 misafir

Cumbalıca Beach Hotel

Cumbalıca Beach Hotel, Çeşme İzmir
En iyi fiyat alınıyor
Maja Luxury Çeşme, Çeşme Ilıca İzmir
En iyi fiyat alınıyor

Marge Hotel, Yıldızburnu

4.7 · Harika · 3 yorum
Marge Hotel, Yıldızburnu, Çeşme İzmir
Lüks Otel Ilıca Çeşme
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 2 yorum
Rasim Palas Oteli, Çeşme Ilıca İzmir
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Ilıca bölgesindeki hangi oteller çiftler için en uygun?
Çeşme Barbarossa Hotel tatlı bir keşif dileyenler için...
Ilıca bölgesindeki hangi oteller güzel manzaraya sahip?
Villa Kore Hotel, manzarasıyla adeta dipsiz bir keyif sunuyor.
Ilıca'da hangi oteller aileler için en uygun?
My Stone Home Hotel'in lavanta ve ıtır çiçekleriyle dolu bakımlı bahçesinde konfor eksiksiz. Ortak alanlar bol ve oldukça keyifli.
Ilıca bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Ilıca bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Çeşme Barbarossa Hotel, asırlık zeytin ağaçlarıyla dolu bahçesinde, hasatını kendi bostanlarından aldıkları organik ürünlerle muazzam bir kahvaltı şöleni hazırlıyorlar!
Ilıca bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Adnan Menderes Havalimanı 87 km uzaklıkta bulunuyor. Tavsiyelerimize sitemizden göz atabilirsiniz.
Ilıca bölgesinde merkeze yakın oteller hangileri?
Sitemizdeki refere ettiğimiz otellerimiz ılıca merkezde bulunuyor.