Avanos Küçük ve Butik Otelleri
Haritada Göster
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
23.07.2024
Çıkış
24.07.2024
Misafirler
2 misafir

Mira Cappadocia Hotel

4.7 · Harika · 3 yorum
Mira Cappadocia Hotel, Avanos Kapadokya
En iyi fiyat alınıyor

Sevdalı Konaklar

5.0 · Harika · 3 yorum
Sevdalı Konaklar, Avanos Kapadokya
En iyi fiyat alınıyor

Yörük Stone House

5.0 · Harika · 1 yorum
Yörük Stone House, Avanos Kapadokya
En iyi fiyat alınıyor

Avanos Küçük ve Butik Otelleri

Hititlerden kalan buram buran tarih kokan kahverengi ve mavinin göz kamaştırıcı uyumu: Avanos. Avanos, Nevşehir'in 18 km kuzeyinde yer almaktadır. Eski adı, Venessa olan bu yerleşkenin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Çok sayıda çanak çömlek atölyeleri bulunan ilçede önemli geçim kaynaklarından birisi seramik yapımıdır. Seramik geleneği Hititlerden bu yana süregelmiş bir mirastır. Kızılırmak'ın güzel suları bölgeye verimli kırmızı toprak getirmiştir toprak ve milden elden edilen seramik çamuru Avanoslu seramik sanatçılarının elinde eşsiz bir esere dönüşmektedir. Doğa ve insanın ahengini Avanos'un huzurlu sokaklarında hissedebilirsiniz.

Avanos sanatın ve turizmin merkezlerinden birisidir. Ayrıca bölgede 13.yüzyılda Selçuklu Devleti döneminden kalma Sarıhan Kervansarayı ve Alaaddin Camii'de bulunmaktadır. Alaaddin Camii 1202 yılında Alaaddin Keykubat adına yaptırılmıştır. Avanos'un turizm merkezi haline gelmesinde yalnızca tarihi değerleri değil aynı zamanda Kızılırmak'ın da payı vardır. Kızılırmak Avanos'un ortasından akarak ilçeyi doğudan batıya ikiye ayırır. Bu iki kısmı Taş köprü, Asma Köprü ve iki adet de çevreyolu birleştirir. Taş köprü sultan 2. Abdülhamit tarafından 1900 yılında tamamlanmak üzere yaptırılmıştır. Taş köprü, tek araç köprüsüyken, üzerinden aşırı yük geçtiği için köprü ayaklarında bozulmalar meydana gelmiş ve ilçenin doğu tarafına yeni bir çevre yolu yaptırılmıştır bu sayede bu tarihi köprü araç trafiğine kapatılmıştır. Asma Köprü ise, 1973 yılında yapılmış olup 180 metre uzunluğunda 2.30 metre genişliğinde sadece yaya yürüyüşü için yapılmıştır. Özellikle Kızılırmak üstündeki bölümü hafif salıncak gibi sallanarak turistlere heyecanlı ve zevkli bir gezi sunmaktadır. Ayrıca bu ırmak üzerinde çeşitli türden ördeklere rastlayabilirsiniz.Tabi bölgenin eşsiz bir güzelliği de onu bu kadar ünlü yapan peri bacalarıdır. Nevşehir'in doğusunda, Kızılırmak'ın iki yakasına kurulu Avanos, peri bacalarıyla birlikte önemli turistik mekanlardan birisi olmuştur.
Etiketler: avanos otelleri, avanos balayı otelleri, avanos butik otelleri, avanos jakuzili otel, avanos havuzlu otel, avanos şömineli otel, avanos manzaralı otel, avanos doğa içinde otel, avanos otel, avanos butik otel fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Avanos bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Avanos bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Sevdalı Konaklar'ın odalarında taş ve ahşap işçiliğinin etkileyici hakimiyeti var.
Avanos bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Nevşehir Kapadokya Havalimanı 34 km uzaklıkta bulunuyor.
Avanos bölgesinde Güray Müze yakınındaki oteller hangileri?
Güray Müze 2 km uzaklıkta yer alıyor. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Avanos bölgesinde Saç Müzesi/Chez Galip yakınındaki oteller hangileri?
Chez Galip yaklaşık 2.5 km uzaklıkta yer alıyor. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.