×
Girne'de Ne Yapılır?

Girne sokaklarında dolaşabilir, deniz kenarında yürüyüş yapabilir ya da bisiklete binebilir ve bolca fotoğraf çekebilirsiniz. İsterseniz Girne merkezde çarşı ve mağazalarda alışveriş yapabilirsiniz.
Tarihi kalıntıları görmek için bir gezi planlayabilirsiniz. Cafer Ağa Camisi’ni, Antiphonitis Kilisesi’ni, Akhiropiitos Kilisesi’ni, Roma ve Bizans kaya mezarlarını, Boğaz Şehitliği’ni gezebilirsiniz.
Barış ve Özgürlük Müzesi, Batık Gemi Müzesi, Halk Sanatları Müzesi gibi müzeleri ziyaret edebilirsiniz.
Balık restoranlarında gün batımına karşı şarabınızı yudumlarken balığınızın tadına bakabilirsiniz. Eğlence bir gece hayatı olan Girne’de akşam yemeğinin ardından bar ve diskolara eğlencenin tadını çıkarmak için gidebilirsiniz.
Yapılacak Şeyler: Karaman Köyü'nü Gezin, Bellapais Manastırı'nı ve çevresini gezin, Girne Kalesi'ni ziyaret edin, Girne Limanı'nda Yürüyüş yapın, Tekne Turlarına Katılın: Girne'de tekne turları günübirlik ve ya da haftalık olarak değişiyor. Günübirlik tekne turlarına katılarak Kıbrıs'ın en güzel koylarını görüp denize girebilir ve adayı denizden izleyebilirsiniz. Tüplü Dalış Turları İle Sualtına Seyahat Edin, Girne Sahillerinin Tadına Varın.
Girne'de denize girebileceğiniz çok güzel sahiller ve kumsallar sizi bekliyor. En çok tercih edilen plajlar ise; Escape Beach Club ve Acapulco Beach Club. Ya da daha farklı bir yer olsun derseniz de Girne'den biraz uzaklaşarak Alagadi Kaplumbağa Plajı ve Girne'ye 2 saatlik mesafede yer alan Dip Karpaz'ın Altın Kumsal'ını tercih edebilirsiniz. Girne'de gezilecek yerlere çok yakınında olan dolmuşlarla bile gidip gezebileceğiniz Edremit-Lapta ve Alsancak'ı gezebilirsiniz. Buralar eski taş yapıları, dar sokakları ve güzel Girne manzarasıyla göz ardı edilemeyecek yerler. Karaoğlanoğlu Şehitliği'ni gezin. 1974 Barış Harekatı'nda şehit olan Albay anısına yapılan ve diğer şehit olan askerlerimizin de mezarlarının bulunduğu şehitliğin de görülmesini tavsiye ederim.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler