Kümbet Rehberi

Artık Saklanamayan  Bir Cennet…
Giresun şehri sınırları içerisinde harika bir yere rota atmaya ne dersiniz? Sosyal medya bu kadar yaygın değilken, ülkemizi birçok noktası belki saklı bir cenneti adeta ama artık Giresun Kümbet Yaylası dâhil birçok yer gizlenemiyor ve artık saklanamayan bir cennet… Doğu Karadeniz'in zaten kendisi insana ayrı bir enerji veriyor. Neresinde giderseniz gidin, yeşilin bin bir tonu, masmavi coşkun denizi ve neşeli halkıyla birlikte kendine has mutfağı insanı hakikaten dinlendiriyor.

Giresun sınırları içerisinde bulunan Kümbet Yaylası ise kendine has manzarası ve heybetli görünümüyle adeta bir efsane konumundadır.  Hazır sıcaklar artmışken yaylaların tam sırası. Kümbet Yaylası da en özel yaylalardan birisi. Giresun eşrafı ve yetkililer, özellikle yayla turizmi konusunda çok deneyimli. Şehir merkezinden yaklaşık olarak 2 saatlik bir mesafede bulunan Dereli mevkiindeki Kümbet Yaylasına ulaşım kolay ve yayla içerisinde elektrik, su, ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz market, piknik yapmak isterseniz fırın ve kasap, manav dahi bulunmaktadır. 'Hiç bunlarla uğraşmayayım, direk manzara eşliğinde güzel bir yemek yiyim' derseniz de restoranlar dahi mevcut. Olası bir kaza durumunda sağlık ocağı bile düşünülmüş. Yani doğadasınız ama her şey elinizin altında. Size geriye sadece yaylanın tadını çıkartmak kalıyor. Özellikle kamp, piknik, yürüyüş ve çeşitli sporlar için Kümbet Yaylası büyük rağbet görmekte. Genellikle temmuz aylarında gerçekleştirilen 'Uluslararası Dereli Kümbet Kültür ve Sanat Festivali' yaylalara büyük renk katmaktadır. Kümbet Yaylası için yola çıktığınızda Aymaç Mesire Alanı, Giresun Kalesi, Giresun Çocuk Kütüphanesi, Altın Post ve Giresun Müzesi gibi şehrin / bölgenin diğer figürlerini de görmeyi ihmal etmeyin. Bulutlarda ağaçların gezdiği, sisli geniş manzaraların bol bol resmini çekmeyi de asla unutmayın.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
18.07.2024
Çıkış
19.07.2024
Misafirler
2 misafir

Birun Kümbet Dağ Evi

5.0 · Harika · 7 yorum
Birun Kümbet Dağ Evi, Kümbet Giresun
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Kümbet Giresun'da hangi oteller güzel manzaraya sahip?
Birun Kümbet Dağ Evi derin orman içinde yükselen eşsiz manzarası ile mest ediyor.
Kümbet bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Kümbet bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Birun Kümbet Dağ Evi her mevsim bambaşka bir atmosfere bürünen, doğa harikası bir yer.
Kümbet bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Ordu Giresun Havalimanı Kümbet'e 93 km uzaklıkta bulunuyor. Sitemizde tavsiye ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Kümbet bölgesine hangi zamanlarda gidilmeli?
Kümbet Yaylası yazın epey yoğun oluyor. Temmuz ayının ikinci haftasında şenlikler yapılıyor. Etraf adeta bir şölen gibi...