Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
17.06.2024
Çıkış
18.06.2024
Misafirler
2 misafir

Kula Otelleri

Ege bölgesinin içerisinde İzmir'in hemen doğusunda yer alan Manisa şehri bilindiği gibi şehzadeler şehridir. Osmanlı'nın bir dönem şehzade ve veliahtlarını yetiştirmek için kullandığı şehirlerin önde gelenlerinden bir tanesidir. Bu bakımdan da düşünüldüğü zaman, şehrin güzel elverişli iklimi, ulaşımının kolay olması, doğal ve sağlık turizmi açısından önde gelen mekânlar gözümüze çarpmaktadır. Bunun yanında kültürü, tarihi kökleri oldukça derinlere kadar giden Kula, mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Sadece kültür ve tarih açısından değil, doğa turizmi açısından da gün geçtikçe önemi artmaktadır. Özellikle volkanik bir arazi üzerinde kurulması dolayısı ile de burada coğrafi çalışmalar yapılmaktadır. Neticede turistlerin ilgisini bu yönde çekmektedir. Kültürümüze ait Taptuk Emre, Yunus Emre ve yakın tarihimizden Kenan Evren gibi isimlerin de buralardan çıktığı bilinmektedir. Bu bakımdan bu şahısların hatıralarının yaşadığı yer olarak son dönemlerde ziyaretçi akınına uğrayan yerlerin başında gelmektedir Kula. Sadece yerli turistler için değil, yabancı turistler açısından da çok önemli kültürel bir geçmişe sahiptir Kula. Çünkü Meryem Ana Kilisesi de burada bulunmaktadır ve özel kurumlar tarafından günümüzde restore edilen bir yerdir. Yani Hristiyanlar açısından da son derece önemli bir yerdir. Eğer bugüne kadar Kula bölgesini görmediyseniz mutlaka gezi programımıza ve seyahat programınızı Manisa ili Kula bölgesini de eklemenizi tavsiye ederiz. Turizm denince önceden akla genellikle yaz turizmi ve deniz turizmi gelirdi ama son zamanlar da bu durum iyiden iyiye değişmiş bulunmakta. Artık ülkemizde yaz turizminin yanında doğa turizmi ve kültür turizmi de yapılmakta. İşte Kula ilçesi de hem doğal hem de kültürel mirasıyla size güzel bir davetiye çıkarmakta.
Etiketler: kula otelleri, kula balayı otelleri, kula butik otelleri, kula jakuzili otel, kula havuzlu otel, kula şömineli otel, kula doğa içinde otel, kula otel, kula butik otel fiyatları
 

Sıkça Sorulan Sorular

Kula bölgesinde çiftler için en uygun oteller hangileridir?
Villa Estet Bağ Oteli bağlarla ve ağaçlarla çevrili bir otel. Güne böyle bir manzara ile uyanma fırsatını kaçırmayın.
Kula bölgesinde aileler için en uygun oteller hangileridir?
Anemon Hotel Kula'nın hezen tavanlı otantik odaları oldukça geniş ve ferah. Ailelerin rahatlıkla konaklayabileceği konforu sunuyor.
Kula bölgesindeki otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Kula tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?
Villa Estet Bağ Oteli, bağlar arasında kurulmuş keyifli bir yer. Gün batımı manzarası çok hoş...
Kula bölgesinde bulunan hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahiptir?
Villa Estet Bağ Oteli huzurlu bir bağda, geniş bahçe içinde, içten sempatik ve uygar bir ortamda keyifli bir kahvaltı sunuyor.
Kula bölgesinde havaalanı yakınlarındaki en iyi oteller hangileridir?
Uşak Havalimanı Kula'ya 82 km uzaklıkta bulunuyor. Sitemizde tavsiye ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Kula bölgesinde Meryem Ana Kilisesi yakınlarındaki oteller hangileridir?
Anemon Kula Hotel Meryem Ana Kilisesi'ne beş dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.
Kula bölgesinde Mesir Macunu Festivali yakınlarındaki oteller hangileridir?
41 çeşit bitki ve baharatın karışımından oluşan Mesir Macunu, geleneksel olarak yapılan şenliklerle, Sultan Cami'si etrafında kutlanıyor. 2012 yılında UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirasının Temsili Listesi'ne de eklenmiş olan bu festival, 21-24 Mart tarihlerinde gerçekleşiyor. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Kula bölgesinde Sardes Antik Kenti ve Bintepeler Lidya Tümülüsleri yakınlarındaki oteller hangileridir?
Lidya (Lydia) Krallığı'nın başkenti olan bu şehir, sikkelerin de keşfedildiği yer aynı zamanda. Günümüze kadar iyi korunmuş olan İon düzeni tapınaklarından birine de ev sahipliği yapıyor. Roma yapıları içerisinde anıtsal bir hamam gymnasium kompleksi ve antik dünyanın en büyük havrası bulunuyor. Dünyanın en büyük tümülüs alanı olan Lidya Tümülüs mezarlık alanı ise, Marmara Gölü’nün güney kısmında yer alıyor. Villa Estet Bağ Oteli, Sardes Antik Kenti ve Bintepeler Lidya Tümülüsleri'ne 60 km uzaklıkta yer alıyor.