×

Kula Rehberi


Peribacaları, Volkanik Araziler, Tarih…

Ülkemizin toprakları o kadar güzel ki gez gez, gör gör bitmiyor. İşte sıradaki durağımız peribacaları, volkanik araziler, tarih diyarı Kula. Herkes peribacaları denince ilk akla gelen yeri yani Kapadokya'yı hatırlıyor ama sadece bu bölgede değil Manisa şehri içerisinde Kula'da da peribacaları mevcut. Ayrıca Kula toprakları volkanik arazi toprakları olduğundan son derece verimli topraklar. İlçe daha önce aktif olan ama şimdilerde pasif konumdaki bir araziye kurulmuş. Güzelliği sadece buradan gelmiyor, Kula'da tıpkı Manisa gibi adeta bir tarih yatıyor. Günümüzde birçok restore edilmiş han, hamam, cami, kilise ve kervansaray bulunmakta. Bunlardan bazıları günümüzde restoran olarak da kullanılıyor. Arastaları ve çarşılarında gezerken kendinizi tarihin derinliklerinde bulacaksınız. Size en büyük tavsiyemiz Kula'ya geldiğinizde mutlaka kendine has dar sokakları ve Kula Evleri'ni mutlaka görün. Birçok mekân bulunan bu dar taş sokaklarda mutlaka soluklanın ve bir çay-kahve için. Yerel halk ile tanışın, o samimi içten inşaların günlük yaşamına dair çok özel hikâyeler duyacaksınız.

Kula ve civarı aynı zamanda Yunus Emre, Tapduk Emre ile de sembolize olmuştur. Yunus Emre ile Tapduk Emre'nin mezarlarını ziyaret edebilirsiniz. Kula'nın meşhur leblebilerinden almayı da asla ihmal etmeyin. Kapadokya'nın bir benzeri niteliğinde olan Kuladokya da ziyaret edilmesi gereken önemli yerlerin başında geliyor. 600'e yakın tescillenmiş ev var Kula'da, birini mutlaka ziyaret edin, özellikle Zaferiye Mahallesindeki evleri. Bu evlerin bir kısmı müze olarak da kullanılıyor. Kula Çarşısını turlarken, el emeğinin ne olduğunu da anlayacaksınız bir nevi. Buradaki ustalar, bakır, oyma ve ahşap işlerini bin bir hünerle sergiliyorlar.  Damyan Efendi Konağı diye bilinen yeri gezerken de Şener Şen'in 'Değirmen' filmini tekrar hatırlayacağınızı biliyoruz. Kısaca Kula demek kültür ve doğa demek.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Kula bölgesinde çiftler için en uygun oteller hangileridir?

Villa Estet Bağ Oteli bağlarla ve ağaçlarla çevrili bir otel. Güne böyle bir manzara ile uyanma fırsatını kaçırmayın.

Kula bölgesinde aileler için en uygun oteller hangileridir?

Anemon Hotel Kula'nın hezen tavanlı otantik odaları oldukça geniş ve ferah. Ailelerin rahatlıkla konaklayabileceği konforu sunuyor.

Kula bölgesindeki otellerin ortalama fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Kula tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?

Villa Estet Bağ Oteli, bağlar arasında kurulmuş keyifli bir yer. Gün batımı manzarası çok hoş...

Kula bölgesinde bulunan hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahiptir?

Villa Estet Bağ Oteli huzurlu bir bağda, geniş bahçe içinde, içten sempatik ve uygar bir ortamda keyifli bir kahvaltı sunuyor.

Kula bölgesinde havaalanı yakınlarındaki en iyi oteller hangileridir?

Uşak Havalimanı Kula'ya 82 km uzaklıkta bulunuyor. Sitemizde tavsiye ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.

Kula bölgesinde Meryem Ana Kilisesi yakınlarındaki oteller hangileridir?

Anemon Kula Hotel Meryem Ana Kilisesi'ne beş dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Kula bölgesinde Mesir Macunu Festivali yakınlarındaki oteller hangileridir?

41 çeşit bitki ve baharatın karışımından oluşan Mesir Macunu, geleneksel olarak yapılan şenliklerle, Sultan Cami'si etrafında kutlanıyor. 2012 yılında UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirasının Temsili Listesi'ne de eklenmiş olan bu festival, 21-24 Mart tarihlerinde gerçekleşiyor. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Kula bölgesinde Sardes Antik Kenti ve Bintepeler Lidya Tümülüsleri yakınlarındaki oteller hangileridir?

Lidya (Lydia) Krallığı'nın başkenti olan bu şehir, sikkelerin de keşfedildiği yer aynı zamanda. Günümüze kadar iyi korunmuş olan İon düzeni tapınaklarından birine de ev sahipliği yapıyor. Roma yapıları içerisinde anıtsal bir hamam gymnasium kompleksi ve antik dünyanın en büyük havrası bulunuyor. Dünyanın en büyük tümülüs alanı olan Lidya Tümülüs mezarlık alanı ise, Marmara Gölü’nün güney kısmında yer alıyor. Villa Estet Bağ Oteli, Sardes Antik Kenti ve Bintepeler Lidya Tümülüsleri'ne 60 km uzaklıkta yer alıyor.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler