Nişantaşı Hakkında

Nişantaşı: İstanbul’un Şişli ilçesine bağlı bir semt olan Nişantaşı, bugün moda ve alışverişin en önemli adreslerinden biri. İstanbul’un en ünlü semtlerinden biri olan Nişantaşı, modanın, sanatın, eğlencenin, alışverişin kalbi olan ve geçmişi çok eskilere dayanan bir semt. Nişantaşı’nın adı, Vali Konağı ile Teşvikiye Caddelerinin kesiştiği yerde, semtin merkezinde dikili olan bir taştan geliyor. Bir rivayete göre buraya ilk taşı diktiren III. Selim’miş. Padişah atış talimi yapmak için bu beldeye gelirmiş ve oku attığı en uzak yere de bir taş diktirmiş. Buraya ikinci taşı diktiren ise II. Mahmut’muş. Semtin adının da bu taşlardan geldiği söyleniyor. Sonraları Abdülmecit zamanında, talimatla bu topraklara bir mahalle kurulmuş. İlerleyen yıllarda şehzadelerin sünnet törenleri de burada yapılmış. Böylece üst düze yöneticilerin ve halkın ilgisi bu semte yoğunlaşmış. 1850’li yıllardan sonra semt daha da gelişmeye başlamış.

Nişantaşı’nın, Beyoğlu-Pera gibi semtlere yakınlığı da bu kadar hızlı gelişmesinde ve Batılılaşmasında etkili olmuştur. Cumhuriyet döneminde ise semt hızlı bir şekilde yapılanmış ve çok sayıda apartman yapılmıştır. Günümüzde ise dünyaca ünlü pek çok markanın mağazaları, sanat, moda ve eğlence merkezlerinin pek çoğu Nişantaşı’nda yer alır. İstanbul Nişantaşı, yılın her dönemi çok sayıda yerli ve yabancı turisti misafir eder. Gerek kültür turizmi gerekse de iş turizmi için gelenlerin sayısı oldukça fazladır. Nişantaşı otelleri ise gelen her misafiri en rahat ve en konforlu şekilde ağırlayacak donanıma sahip. Nişantaşı otelleri genellikle oldukça lüks butik otellerden ya da şehir otellerden oluşuyor. Hem mimari tasarımları hem de iç dekorasyonları ile oldukça lüks ve göz dolduruyorlar. Her bir Nişantaşı otelinin tasarımı oldukça özgün ve birbirinden güzel. Nişantaşı otelleri yılın her dönemi hizmete açıklar. Üstelik sadece tatil amaçlı konaklamalarınız için değil; iş toplantılarınız, iş seyahatleriniz, seminer, özel davet ve organizasyonlarınız için de gerekli olanaklara sahipler. Konum olarak da hemen her noktaya yakın durumdalar. Aracınızla pek çok noktaya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Oteller oda kahvaltı şeklinde hizmet veriyorlar. Anca muhteşem restoranlarında günün her saatinde Türk ve Dünya mutfağının en seçkin lezzetlerini bulabilirsiniz. Muhteşem İstanbul manzarası eşliğinde güzel bir akşam yemeği sizi mutlu edecektir. Nişantaşı butik otelleri yılın her dönemi hizmet vermelerine rağmen, her zaman oldukça yoğunlar. Çoğu zaman tam kapasite hizmet veriyorlar. Dolayısıyla gitmeden önce rezervasyon yaptırmanı oldukça faydalı olacaktır. Nişantaşı otel fiyatları konakladığınız tesisin kalitesine ve konforuna göre farklılık gösterebiliyor. Dönemsel fiyat farklılıkları pek görülmüyor, ama genel olarak fiyatları yüksek. Çünkü bölgede İstanbul’un en lüks otelleri bulunuyor. Sitemizi inceleyerek Nişantaşı otelleri, Nişantaşı otel fiyatları, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
13.07.2024
Çıkış
14.07.2024
Misafirler
2 misafir
4.0 · İyi · 4 yorum
Favori Hotel, Nişantaşı İstanbul
En iyi fiyat alınıyor

Gallery Residence Hotel

4.5 · Harika · 2 yorum
Gallery Residence Hotel | Nisantasi Istanbul
Sanat severler için yaratılmış bir konsept otel.
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 3 yorum
Jazz Hotel, Nişantaşı İstanbul
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 3 yorum
Wame Suite, Nişantaşı İstanbul
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Nişantaşı bölgesindeki hangi oteller aileler için en uygun?
Gallery Residence Hotel; zevkli bir dekorasyona sahip modern suit dairelerden oluşuyor. Ailelerin rahatlıkla konaklayabileceği bir konfor sunuyor.
Nişantaşı bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Nişantaşı bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
İstanbul Havalimanı 38 km uzaklıkta bulunuyor.
Nişantaşı bölgesinde merkeze yakın oteller hangileri?
Favori Hotel; oldukça işlek bir yerde. Jakuzili, son derece modern döşenmiş konforlu odaları ile tercih edilebilir.
Nişantaşı bölgesinde yetişkin oteller hangileri?
Jazz Hotel; sanatın hakimiyetinde bir yer. Diane Schuur ve Ron Carter gibi isimleri de misafir etmişler. Muazzam bir keyif!