Pamukkale Gezilecek Yerler

Bu önemli turizm merkezinde akla ilk gelen yer Travertenler ve başlı başına gezilecek/görülecek bir durumda ama Pamukkale sadece Travertenlerden ibaret değil etrafında da görülecek çok değerli figürler bulunmakta. Bölgede çok eskiden meydana gelen bir deprem sonucu oluşan Antik Havuz bulunmakta yıkıntıların arasında bazı hastalıklara iyi gelen şifalı sularda yüzme keyfini yaşayabilirsiniz. Hierapolis Antik Kenti de tam bir kültür ve tarih mirası. Bergama Kralını emriyle oluşturulmuş bir antik kent ve geçirdiği deprem nedeniyle bazı bölümleri kaybolsa da yapılan kazılar sonucu onlar da gün yüzüne çıkmış, özellikle dini amaçlı kurulan Kutsal Kent adını da alarak ziyaretçilerini bekliyor. Karahayıt Köyü'ndeki Karahayıt Kaplıcaları da çok şifalı bir sudur. Sindirim sistemine çok faydası bulunan ve demir minerallerini içerisinde barındıran özelliğiyle ve kızıl rengiyle istifade edebileceğiniz, gezebileceğiniz bir yerdir. St. Philippe Martyrion Kilisesi bölgede inşa edilmiş en eski yapılardan biri ve Hz. İsa'nın havarilerinden birinden adını almış, Hristiyanlık tarihi açısından en özel yerlerden biridir. Natural Park ise özellikle akşam ışıklandırması şahane olan ve size gün içerisinde de iyi bir mola seçeneği olan bir mekân. Kaklık Mağarası da size güzel seyir imkânı sunan doğal oluşumlardan biridir. Kükürtlü ve şifalı sularıyla ve Travertenlere benzer özelliği ile bilinmektedir. Etrafında da dinlenebileceğiniz mekânlar bulunmaktadır. Laodikya Antik Kenti de eski çağlardan kalan önemli bir tekstil merkezidir ve içerisinden o dönemki insanların ihtiyacını karşılayacak birçok merkez bulunmaktadır. Apollon Tapınağı da mitoloji kültürü açısında birçok öneme sahip, tanrılar adına çeşitli sunakların olduğu ve kabartmalarıyla ünlü dini yapılardan biri olarak karşımıza çıkmakta. Sakızcılar Köyü bölgesinde bulunan Yeşildere Şelalesi de görülmesi gereken doğal güzelliklerden ve özellikle dinlenmek, sakin bir zaman geçirmek isteyenler için uygun bir ortam. Bu ve buna benzer birçok tarihi ve doğal güzellikler açısından Pamukkale gerçekten gezilmeye değer bir yerdir.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
18.07.2024
Çıkış
19.07.2024
Misafirler
2 misafir

Sıkça Sorulan Sorular

Pamukkale'de bulunan otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Pamukkale'de tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?
Venüs Suite Hotel hem kaplıcalara yakın olması sebebiyle hem de yemyeşil bahçesiyle keyifle vakit geçirebileceğiniz bir yer.
Pamukkale'de Hierapolis antik kenti yakınındaki oteller hangileridir?
Hierapolis: antik kalıntılar ve kireçli beyaz traverten tortularından oluşan saçak, havuz, taşlaşmış çağlayan biçimindeki doğal görünüşüyle ilgi çekiyor. Bu arkeolojik miras, Apollon ve Plüton'un tapınma merkeziymiş. Bölgede Museviliğin yoğun oluşu nedeniyle Hristiyanlık hızla yayılmış. Buna rağmen aziz Philippos burada öldürülmüş. (İ.S.80) Bizans döneminde aziz Philippos adına büyük bir kilise yaptırılıyor ve piskoposluğun merkezi oluyor. Nekropolis Anadolu’nun günümüze ulaşan en büyük antik mezarlığı olma ünvanına sahip. Otel tavsiyelerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Pamukkale'de havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Denizli Çardak Havalimanı Pamukkale'ye 69 km uzaklıkta. Sitemizde tavsiye ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.