Pamukkale Nasıl Gidilir

Pamukkale'ye gelmek için Denizli'yi merkez almak gerekmektedir. Denizli şehrine Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi her saat otobüs seferleri var. Denizli-Pamukkale arası yaklaşık 18-20 km ve ulaşım çok rahat, sürekli seferler var otogardan. Ayrıca Denizli'de Çardak Havaalanı bulunmaktadır. Havayolu ile de gelebilirsiniz. Demiryolunu da tercih edebilirsiniz. Denizli'ye; Ankara, İstanbul ve İzmir'den demiryolu hattı bulunuyor. Kendi aracınızla gelecekseniz İstanbul-İzmit hattını Eskişehir sapağından itibaren yönelerek kullanabilirsiniz. Bursa üzerinden ve Ankara yönünden de anayolları kullanarak Denizli, ardından da Pamukkale'ye ulaşmanız mümkün.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
20.07.2024
Çıkış
21.07.2024
Misafirler
2 misafir

Sıkça Sorulan Sorular

Pamukkale'de bulunan otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Pamukkale'de tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?
Venüs Suite Hotel hem kaplıcalara yakın olması sebebiyle hem de yemyeşil bahçesiyle keyifle vakit geçirebileceğiniz bir yer.
Pamukkale'de Hierapolis antik kenti yakınındaki oteller hangileridir?
Hierapolis: antik kalıntılar ve kireçli beyaz traverten tortularından oluşan saçak, havuz, taşlaşmış çağlayan biçimindeki doğal görünüşüyle ilgi çekiyor. Bu arkeolojik miras, Apollon ve Plüton'un tapınma merkeziymiş. Bölgede Museviliğin yoğun oluşu nedeniyle Hristiyanlık hızla yayılmış. Buna rağmen aziz Philippos burada öldürülmüş. (İ.S.80) Bizans döneminde aziz Philippos adına büyük bir kilise yaptırılıyor ve piskoposluğun merkezi oluyor. Nekropolis Anadolu’nun günümüze ulaşan en büyük antik mezarlığı olma ünvanına sahip. Otel tavsiyelerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Pamukkale'de havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Denizli Çardak Havalimanı Pamukkale'ye 69 km uzaklıkta. Sitemizde tavsiye ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.