×

Pamukkale Otelleri

Ege Bölgesi ve çevresi insanlık tarihinin en eski ve en köklü kültür havzasını oluşturmaktadır, Akdeniz ve Mezopotamya üçgeninde. Bu bölgelerde nereyi gezerseniz gezin, tarih ve kültür ve mitoloji olanca birikimiyle karşınıza çıkmaktadır. Bu geniş coğrafyada özellikle Ege Bölgesi ön plana çıkmaktadır. İşte bu bölgede de yani Ege Bölgesinde de tüm bu kültürel & mitolojik birikimle birlikte sağlık ve coğrafi/doğal güzellikler denildiğinde akla ilk gelen yerden biri de Pamukkale'dir. Kendine has doğal güzellikleri barından Pamukkale Denizli il sınırları içerisinde bulunmaktadır. Özellikle, Travertenler ve kültür turizmi ve sağlık turizmi açısından sadece ülkemizin değil dünyanın en önde gelen yerlerinden biridir.
   
Denizli il sınırları içerisinde bulunan Pamukkale Travertenleri adeta bir tabiat harikası. Yaklaşık olarak 17 adet faklı su kaynağı 17 derece ile 100 derecede değişen sıcaklıklarda membaından çıkarak etrafa yayılmaktadır. Farklı kimyasal tepkimelerin sonucunda jel halden kaya hale geçiş olarak bilinen olay bizler için de görsel bir şova dönüşmektedir. Bu durum jeolojik aktiviteler olarak da tanımlanabilmektedir. Tüm bunların sonucunda Pamukkale Travertenleri biz insanlar için şifalı birer su haline dönüşmektedir. Orada gezerken ayaklarınızın altından kayan o pamuk gibi beyaz tozlar ve tortular size çok enteresan gelecek.
   
Pamukkale Travertenleri bu doğal ve şifalı özelliğiyle çoktan Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girmiş bulunmakta ama bazı yanlış tercihler nedeniyle doğal özelliği kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya da kalabilir. Bu bakımdan yetkililer tarafından bir takım önlemler alınmıştır. Ziyaret saati yaz ve kış tarifesine bağlı olarak değişmektedir ve Travertenlerin belli bir sınırına kadar özel aracınızla gidebilmektesiniz daha sonra servislerle ulaşımı sağlayabilirsiniz. Travertenlere yaz ve yaza yakın aylarda gitmenizi daha çok tavsiye ederiz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtrele{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Pamukkale bölgesindeki önerileriniz nelerdir?

Venüs Suite Hotel hem kaplıcalara yakın olması sebebiyle hem de yemyeşil bahçesiyle keyifle vakit geçirebileceğiniz bir yer.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler