Pamukkale Otelleri
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
23.07.2024
Çıkış
24.07.2024
Misafirler
2 misafir

Pamukkale Otelleri

Ege Bölgesi ve çevresi insanlık tarihinin en eski ve en köklü kültür havzasını oluşturuyor, Akdeniz ve Mezopotamya üçgeninde. Bu bölgelerde nereyi gezerseniz gezin, tarih, kültür ve mitoloji olanca birikimiyle karşınıza çıkıyor. Bu geniş coğrafyada özellikle Ege Bölgesi ön plana çıkıyor. İşte bu bölgede de yani Ege Bölgesinde de tüm bu kültürel & mitolojik birikimle birlikte sağlık ve coğrafi/doğal güzellikler denildiğinde akla ilk gelen yerden biri de Pamukkale!

 

Kendine has doğal güzellikleri barından Pamukkale; Denizli il sınırları içerisinde yer alıyor. Özellikle, Travertenler, Kültür Turizmi ve Sağlık Turizmi açısından sadece ülkemizin değil dünyanın en önde gelen yerlerinden biri.
 

Denizli il sınırları içerisinde bulunan Pamukkale Travertenleri adeta bir tabiat harikası. Yaklaşık olarak 17 adet faklı su kaynağı 17 derece ile 100 derecede değişen sıcaklıklarda membaından çıkarak etrafa yayılıyor. Farklı kimyasal tepkimelerin sonucunda jel halden kaya hale geçiş olarak bilinen olay bizler için de adeta görsel bir şova dönüşüyor. Bu durum jeolojik aktiviteler olarak da tanımlanabiliyor. Tüm bunların sonucunda Pamukkale Travertenleri biz insanlar için şifalı birer su haline dönüşüyor. Orada gezerken ayaklarınızın altından kayan o pamuk gibi beyaz tozlar ve tortular size çok enteresan gelecek.

Pamukkale Travertenleri bu doğal ve şifalı özelliğiyle çoktan Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girmiş bulunmakta ama bazı yanlış tercihler nedeniyle doğal özelliği kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya da kalabilir bunun için yetkililer tarafından bir takım önlemler alınmış. 

 

Ziyaret saati yaz ve kış tarifesine bağlı olarak değişiyor ziyaret etmeden önce mutlaka bu bilgiyi aklınıza getirin. Travertenlerin belli bir sınırına kadar özel aracınızla gidebiliyorsunuz daha sonra servislerle ulaşım sağlanıyor. Travertenlere yaz ve yaza yakın aylarda gitmenizi daha çok tavsiye ederiz.

Pamukkale Gezi Notları
Pamukkale Nasıl Gidilir
Pamukkale Yeme İçme Mekanları
Pamukkale Rehberi
Pamukkale Gezilecek ve Görülecek Yerler
Pamukkale Ne Yapılır, Yapılacaklar Önerisi
Pamukkale Ne Alınır 

Etiketler: pamukkale otelleri, pamukkale balayı otelleri, pamukkale deniz kenarı otel, pamukkale butik otelleri, pamukkale jakuzili otel, pamukkale havuzlu otel, pamukkale şömineli otel, pamukkale doğa içinde otel, marmaris otel, pamukkale butik otel fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Pamukkale'de bulunan otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Pamukkale'de tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?
Venüs Suite Hotel hem kaplıcalara yakın olması sebebiyle hem de yemyeşil bahçesiyle keyifle vakit geçirebileceğiniz bir yer.
Pamukkale'de Hierapolis antik kenti yakınındaki oteller hangileridir?
Hierapolis: antik kalıntılar ve kireçli beyaz traverten tortularından oluşan saçak, havuz, taşlaşmış çağlayan biçimindeki doğal görünüşüyle ilgi çekiyor. Bu arkeolojik miras, Apollon ve Plüton'un tapınma merkeziymiş. Bölgede Museviliğin yoğun oluşu nedeniyle Hristiyanlık hızla yayılmış. Buna rağmen aziz Philippos burada öldürülmüş. (İ.S.80) Bizans döneminde aziz Philippos adına büyük bir kilise yaptırılıyor ve piskoposluğun merkezi oluyor. Nekropolis Anadolu’nun günümüze ulaşan en büyük antik mezarlığı olma ünvanına sahip. Otel tavsiyelerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Pamukkale'de havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Denizli Çardak Havalimanı Pamukkale'ye 69 km uzaklıkta. Sitemizde tavsiye ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.