Taraklı Ne Yapılır?

Taraklı’ya geldiğinizde öncelikle Taraklı’nın Arnavut kaldırımlı dar sokaklarını gezmelisiniz. Bu dar sokaklarda gezerken her yerin ve eski evlerin fotoğraflarını çekebilirsiniz.    

Taraklı konaklarında güzel ve organik bir sabah kahvaltısı ile güne başlayabilirsiniz. Sonrasında tarihi çarşıları gezip alışveriş yapabilirsiniz. Hıdırlık Tepesi’ne ve Hisar Tepesi’ne çıkabilirsiniz. ( Hisar tepesindeki su sarnıçları M.Ö 1.000 - M.Ö 2.000 tarihinde yapılmış ) Burada bulunan türbeyi ziyaret ettikten sonra Taraklı’yı bir de yükseklerden izlemelisiniz. Taraklı termal özellikleri ile de ön planda olan bir ilçe. Bizans döneminden kalan kil hamamını ziyaret edebilir ve sağlık bulabilirsiniz.
Taraklı’nın yaylalarına çıkabilir, doğa gezisi planlayabilir ya da piknik yapabilirsiniz. Hark Köyü Kanyonu ve Şelalesi, Tuzla Yaylası, Karagöl Yaylası, Hamzapınarı, Göynük,
 Çubuk Gölü ve Sülüklü Göl’ü gezebilirsiniz. Her yıl Ekim’in ilk haftası düzenlenen panayır etkinlikleri yapılmaktadır. Etkinliklere katılabilirsiniz. Karagöl Yaylası’nda yamaç paraşütü yapabilirsiniz.

Taraklıda Görmeniz Gereken Diğer Yerler;
Tarihi Taraklı Sokakları, Yunus Paşa Camii ( 1517 yapımı ), Tarihi Han,Çınar Ağacı ( 7 asırlık ) Osmanlı fethettiğinde fetih nişanesi olarak dikilmiş. Su Değirmeni ve Taraklı Müzesi.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
19.04.2024
Çıkış
20.04.2024
Misafirler
2 misafir

Sıkça Sorulan Sorular

Taraklı'da hangi oteller güzel manzaraya sahip?
Hanımeli Konağı'nda yeşilin tonsürton halinin panaromik görüntüsü muazzam! Dinginliğe sevk ediyor...
Taraklı bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Sayfamızdaki otellerimizi inceleyebilirsiniz.
Taraklı bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Hanımeli Konağı; yerellik duygusu hakim, ev sıcaklığında, eski devirden kalma bir konak. Anı zengini bir yer. Keyfini çıkarın...
Taraklı bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Hanımeli Konağı kahvaltıyı köylüden temin ettikleri organik ürünlerle hazırlıyor.
Taraklı bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı 167 km uzaklıkta. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.