×
Taraklı Ne Yapılır?

Taraklı’ya geldiğinizde öncelikle Taraklı’nın Arnavut kaldırımlı dar sokaklarını gezmelisiniz. Bu dar sokaklarda gezerken her yerin ve eski evlerin fotoğraflarını çekebilirsiniz.    

Taraklı konaklarında güzel ve organik bir sabah kahvaltısı ile güne başlayabilirsiniz. Sonrasında tarihi çarşıları gezip alışveriş yapabilirsiniz. Hıdırlık Tepesi’ne ve Hisar Tepesi’ne çıkabilirsiniz. ( Hisar tepesindeki su sarnıçları M.Ö 1.000 - M.Ö 2.000 tarihinde yapılmış ) Burada bulunan türbeyi ziyaret ettikten sonra Taraklı’yı bir de yükseklerden izlemelisiniz. Taraklı termal özellikleri ile de ön planda olan bir ilçe. Bizans döneminden kalan kil hamamını ziyaret edebilir ve sağlık bulabilirsiniz.
Taraklı’nın yaylalarına çıkabilir, doğa gezisi planlayabilir ya da piknik yapabilirsiniz. Hark Köyü Kanyonu ve Şelalesi, Tuzla Yaylası, Karagöl Yaylası, Hamzapınarı, Göynük,
 Çubuk Gölü ve Sülüklü Göl’ü gezebilirsiniz. Her yıl Ekim’in ilk haftası düzenlenen panayır etkinlikleri yapılmaktadır. Etkinliklere katılabilirsiniz. Karagöl Yaylası’nda yamaç paraşütü yapabilirsiniz.

Taraklıda Görmeniz Gereken Diğer Yerler;
Tarihi Taraklı Sokakları, Yunus Paşa Camii ( 1517 yapımı ), Tarihi Han,Çınar Ağacı ( 7 asırlık ) Osmanlı fethettiğinde fetih nişanesi olarak dikilmiş. Su Değirmeni ve Taraklı Müzesi.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler